• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KOC256Windows - (Windows 7, 8, 10, 11, ...)
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    LACIF: Tohle jde pouze na zarizeni ktere maji certifikaci Win2Go.
    Na jina to proste nedostanes pokud to nehacknes.
    Je to proto ze ty certifikovana zarizeni maji dostatecny vykon aby to fungovalo
    ASACHI
    ASACHI --- ---
    LACIF: Nebylo by nejvice jednoduche nainstalovat virtual box na linuxu a na externim HDD mit jen image ?
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    LACIF: připojit hdd a nainstalovat tam windows by určitě šlo. V asi nejhorším případě se poka.. bootloader, tak se na to připrav. Alternativně při instalaci stávající hdd dočasně odpojit.
    win10 už má při instalaci možnost windows2go, ale v tvym případě to asi je fakt jedno.

    nebyl by jednodužší tablet + případně klávesnice? na co potřebuješ windows? něco složitějšího než nyx a email bych stejně na služebním ntb ilegálně nedělal.

    btw kde pracuješ (pošta) firma co dává služební linux by mě zajímala
    LACIF
    LACIF --- ---
    Cau, prosim - poradte nekdo..

    Mam sluzebni NB se zkurvenym Linuxem a dost striktni pravidla ohledne pouzivani a audity atd..
    Takze bych chtel nainstalovat druhej system - WIN8.1/10 na externi HD a doma bootovat z nej..

    Koukam, ze by to melo jit prez nejakej nastroj Winodows2GO.. Ale - jaky to ma minusy? bude to slapat proste stejne jako by to bylo na inter hdd? V pripade propojeni usb 3.0 a rychly ssdcko?

    V podstate mi jde o to, abych na tom externim hadru mel system se vsema aplikacema, co pouzivam. Ten hdd/system budu pripojovat jen k jednomu PC, tak si rikam, jestli to Windows2Go neni zbytecny (slouzi k tomu, abych mohl pristupovat k systemu z jakyhokoliv pc) a jestli by to neslo nejak jinak udelat..?

    THX4ANSWR
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    a nebo super mega powah prikaz DIR......
    MUXX
    MUXX --- ---
    KULA: total commander, alt+f7 (hledání, *.jpg), dole pak tlačítko "copy results to list", označit všechny soubory ctrl+a a v menu najít "copy selected names to clipboard" a vložit do excel. nemám počítač po ruce, tak to není přesný popis, ale snad to podle popisu najdeš.
    SUPEX
    SUPEX --- ---
    PowerShell Powah

    $path="D:\Desktop"
    $items=Get-ChildItem -Path $path -Include @("*.png","*.jpg") -Recurse

    foreach($item in $items)
    {
    $item.Name
    }

    Úpravy:
    Změnit $path za skutečnou cestu a změnit tolikrát kolikrát je třeba.
    Doplnit si includované přípony pokud je třeba.
    -Recurse se dá odstranit pokud nechceš tahat názvy fotek z vnořených složek.
    No a pokud bys chtěl celé jméno ve smyslu cesty k souboru, tak změnit $item.Name na $item.FullName

    Tadáááá, žádný program netřeba
    SWIST
    SWIST --- ---
    KULA: Používal jsem tohle Akorát je potřeba si s tím ještě trochu pohrát..
    KULA
    KULA --- ---
    Zdravíčko, nemáte tip na soft, který by mi vytáhl názvy souborů? Mám cca 1000 fotek v 20 složkách a potřebuji názvy překlopit do excelu.
    Díky...
    __PEAT
    __PEAT --- ---
    SHITTIE: diky, vim ze to existuje, asi sem byl linej to spis poradne hledat.
    Jinak kdyz odchazim, tak to delam taky automaticky, ale kdyz to nechci, tak je to otravny.
    U sedmicek to zacne hasnout a mas jeste par vterin na to s necim hejbnout, ale u osmicek mi prijde, ze se to zamkne nahned uplne :D
    SHITTIE
    SHITTIE --- ---
    __PEAT: na kiosk komp ve firme pouzivame tohle: http://www.symantec.com/connect/downloads/readynosleepexe-prevents-screensaver-and-pc-locking
    jak bylo zmineno, hybe to jednou za x minut kurzorem o 1 pixel. staci ten exac dat do startup items.
    pak uz se jen uhlidat a lockovat si ten komp pres win+l sam, kdyz jdes od nej fakt pryc. osobne to stejne delam uplne automaticky, i kdyz tam mame 15 minut v group policy.
    KOC256
    KOC256 --- ---
    ARIAEL:
    No jak jsem psal. Nabootoval jsem z USB a kdyz jsem zformatoval oblast kde byl disk C, tak mi nedovolilo znovu tam system nainstalovat.
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    KOC256: No evidentne na ni nainstalovana byla:) A v bezicim OS muzes uz od Win 7 beznou partition zmenit na GPT v manageru disku
    KOC256
    KOC256 --- ---
    ARIAEL:
    ani použít... já jsem apriori změnu nechtěl...
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    KOC256: Ona ho neumi zmenit, jinak ji nevadi.
    KOC256
    KOC256 --- ---
    ARIAEL: No moc ale nechapu proc to je GPT, kdyz si s tim obycejna instalace posledni verze windows ani netyka.
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    KOC256: No tady se evidentne pocita pouze s moznosti spusteni instalace bud z disku a nebo vytvoreni recovery USB/CD pomoci software co je zde dodavany.
    GPT tam asi davat nemuseli - to je nutne jen u velkych disku, ale ani to neni primo problem. Jen to neni tak rozsirene....
    Jak rikam konverze je i dnes mozna pomoci freeware nastroju.

    V pripade zavirovaneho notebooku ale stejne nic jako zachranovani obsahu disku neni. Proste natvrdo znic ty partition a je to. To je jedina 100% jista cesta. A potom sebrat admin prava.
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    __PEAT: lokalne si to muzes prepnout skriptem pokud jsi admin a dat si to do autorun.
    __PEAT
    __PEAT --- ---
    MICKK: ¨tak tak hlavne to taky neni pouzitelny uplne na vsechno
    MICKK
    MICKK --- ---
    __PEAT: jen kvůli clipboardu se to vyplatí
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam