• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KOC256Windows - (Windows 7, 8, 10, 11, ...)
    RUM
    RUM --- ---
    LOVE_DALI: Jestli dodrží, co slíbili, tak je W10 konečná alespoň na pár let dopředu. Viděl bych to spíš na styl Apple, kdy bude třeba Win 10.1, 10.2 atd. Není potřeba čekat na nějaký service pack, když win10 jsou v podstatě win 8.1 s novýma barvičkama, proto je ten upgrade zadarmo... Spíš to působí jako Win 8.2
    ASACHI
    ASACHI --- ---
    Pokud mate problem s IE jako ja (nektery aplikace nekamaradi s "novym" IE apod.), tak reseni je tady :

    64-bit version of build 10240
    [HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Wow6432Node\Microsoft\Internet Explorer]
    "Version"="9.11.10240.0" (originally: 9.11.10240.16384)

    32-bit version of build 10240
    [HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Internet Explorer]
    "Version"="9.11.10240.0" (originally: 9.11.10240.16384)

    staci zmenit verzi v registru a pak ty aplikace zazracne zacnou fungovat (zkouseno na jedne bance a Money Sunset)
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    HIPISIK: jistě. Je tam přímo volba vrátit se k windows 7 jinak bych doporučil ti spíš spustit to v nějakym režimu kompatibility.
    SITH
    SITH --- ---
    KOC256: ok, zkusíme to a pak mrknu kdyžtak na youtube, díky :)
    HIPISIK
    HIPISIK --- ---
    super. takze mi ani nebezi portal banky, kde zpracovavam nabidky. je moznost udelat downgrade? nejak jednoduse?
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    no jako máš TCP/IP adresy 192.168.1.1 tak IPv6 je rozšířená verze. Adresy pak vypadaj jako třeba [2001:0db8:85a3:08d3:1319:8a2e:0370:7344]
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    SITH: Hm to asi budes muset premluvit tetku aby ti to nastavila... Ona to da.
    KOC256
    KOC256 --- ---
    SITH:
    tam das vytvorit domaci skupinu a tam nekde na zacatku bude dotaz zda jiz heslo mas a nebo chces novou... ale asi si radeji fakt najdi nejake to video...
    SITH
    SITH --- ---
    KOC256: jj, heslo mam. Na jednom PC jsem to rozbehl, mam heslo. Ale na druhem PC nemuzu dojit k tomu to heslo nekam napsat a pripojit se :)

    ARIAEL: nevim co je ipv6
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    SITH: homegroup potrebuje ipv6
    KOC256
    KOC256 --- ---
    SITH:
    na konci ti to ´bud uzkazalo nejake heslo nebo to chtelo abys tam prskl USB, pak na druhe strane staci to z USB spustit... Alespon tak nejak si to pamatuji...
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    LOVE_DALI: Jen nechapu co tu potom delas - tedy mimo rozdavani chytrackych reci...
    SITH
    SITH --- ---
    KOC256:
    ad druha varianta. To jsem zkousel, avsak problémem bylo že ani na jednom PC nebyla možnost se k nějaké skupině připojit či jí najít. Proto nevím, zda byl problém že jeden je na wifi a druhý na kabelu (jsem laik, sorry) či tím, že někde haproval firewall.

    Pokud je teda domaci skupina reseni, najdu si na youtube video s navodem
    KOC256
    KOC256 --- ---
    SITH:
    muzes do routeru pripojit nejake uloziste (mas tam USB)? Bud tak...

    nebo pak rozchodit tu domaci skupinu. Tam snad stacilo ji na jednom konci zalozit a pak vykopirovat nejaky kod pomoci ktereho se to pak nakonfigurovalo vsude ne?
    SITH
    SITH --- ---
    ahoj, potřebuju poradit a protože jsem laik, popíšu svůj problém dost laicky, abych se neztrapnil že si hraju na něco co nejsem :)

    cíl: chci si na své domácí síti zřídit sdílený disk, kam si uložím např. film a ten si pak přehraju na jakémkoliv zařízení (laptop) v domácnosti.

    OS: W7

    Mám doma wifi router. Z routeru mi vede LAN kabel do PC. Na wifi je pak připojen laptop.
    Jak mám nastavit sdílený disk (adresář, whatever) tak, abych tam měl přístup jak z PC tak z laptopu?

    zkoušel jsem si hrát s homegroup (domácí skupina?) ale nějak jsem to nerozchodil

    díky
    KEL
    KEL --- ---
    HIPISIK: Protoze na to mel Synaptic vic nez pul roku?
    HIPISIK
    HIPISIK --- ---
    LOVE_DALI: no..asi ams pravdu. Priste si rozmyslim nejaky prechod pokud to nebude vse ok...
    LOVE_DALI
    LOVE_DALI --- ---
    HIPISIK: Protože Windows, protože MS a protože je dneska trend vydávat nedodělaný pazmeky a opravovat za pochodu?
    HIPISIK
    HIPISIK --- ---
    LOVE_DALI: v tom pripade nechapu proc to pousteji do upgrade, kdyz nefunguji takove zakladni veci...
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    tak jsem update na w10 udělal už bez problémů, přes anglické iso (rozbalit a pustit setup.exe)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam