• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KOC256Windows - (Windows 7, 8, 10, 11, ...)
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    LOVE_DALI: Jen nechapu co tu potom delas - tedy mimo rozdavani chytrackych reci...
    SITH
    SITH --- ---
    KOC256:
    ad druha varianta. To jsem zkousel, avsak problémem bylo že ani na jednom PC nebyla možnost se k nějaké skupině připojit či jí najít. Proto nevím, zda byl problém že jeden je na wifi a druhý na kabelu (jsem laik, sorry) či tím, že někde haproval firewall.

    Pokud je teda domaci skupina reseni, najdu si na youtube video s navodem
    KOC256
    KOC256 --- ---
    SITH:
    muzes do routeru pripojit nejake uloziste (mas tam USB)? Bud tak...

    nebo pak rozchodit tu domaci skupinu. Tam snad stacilo ji na jednom konci zalozit a pak vykopirovat nejaky kod pomoci ktereho se to pak nakonfigurovalo vsude ne?
    SITH
    SITH --- ---
    ahoj, potřebuju poradit a protože jsem laik, popíšu svůj problém dost laicky, abych se neztrapnil že si hraju na něco co nejsem :)

    cíl: chci si na své domácí síti zřídit sdílený disk, kam si uložím např. film a ten si pak přehraju na jakémkoliv zařízení (laptop) v domácnosti.

    OS: W7

    Mám doma wifi router. Z routeru mi vede LAN kabel do PC. Na wifi je pak připojen laptop.
    Jak mám nastavit sdílený disk (adresář, whatever) tak, abych tam měl přístup jak z PC tak z laptopu?

    zkoušel jsem si hrát s homegroup (domácí skupina?) ale nějak jsem to nerozchodil

    díky
    KEL
    KEL --- ---
    HIPISIK: Protoze na to mel Synaptic vic nez pul roku?
    HIPISIK
    HIPISIK --- ---
    LOVE_DALI: no..asi ams pravdu. Priste si rozmyslim nejaky prechod pokud to nebude vse ok...
    LOVE_DALI
    LOVE_DALI --- ---
    HIPISIK: Protože Windows, protože MS a protože je dneska trend vydávat nedodělaný pazmeky a opravovat za pochodu?
    HIPISIK
    HIPISIK --- ---
    LOVE_DALI: v tom pripade nechapu proc to pousteji do upgrade, kdyz nefunguji takove zakladni veci...
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    tak jsem update na w10 udělal už bez problémů, přes anglické iso (rozbalit a pustit setup.exe)
    LOVE_DALI
    LOVE_DALI --- ---
    RUM: Aneb, jak se dostáváme k tomu, že bude nejlepší si ještě počkat - nejlépe alespoň do prvního SP. Ale, ostatně jako vždy, jakmile ten systém začne vypadat, co k čemu, tak uděláme W13(14, 15 whatever) a zbabráme všechno, co jsme zatím udělali.

    A nesmím taky zapomenout ještě na jednu věc a to s jakým cyklem vypadají jejich systémy. Dejme tomu, že 10 bude fajn, ale to v MS znamená, že ten další bude ...

    MS widgety...... zlatý conky :P ;)
    KEL
    KEL --- ---
    RATTKIN: musíš si vypnout v unicode znakový sadě češtinu a mi všude angličtinu. Taky mi to cpalo češtinu a tohle pomohlo.
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    RATTKIN: Vsak taky jedna edice je. Do anglicke lze dohrat jakkykoliv jiny jazyk. Ty lokalizovane jsou pro matlaky co mermomoci chteji mit zajisteno ze na ne nikdy nevykoukne jedine slovo v cizim jazyku - a do tech jazyky prodat nejdou, tam uz je jazyk natvrdo.
    RUM
    RUM --- ---
    RATTKIN: tak widgety nahradili "modern apps" :-) což by samo o sobě bylo v pohodě a některé aplikace bych i využil, ale příjde mi, že jich velká spousta vůbec nefunguje, protože jejich autory zřejmě nic nemotivuje v pokračování vývoje a tak často vůbec nefungují

    ovšem pokud slibují, že už budou jen win10 a na ně se budou dělat upgrady, tak by to přecijen mohli časem dotáhnout k opravdu odladěnému systému. Já jsem hrozně zvědavý na ty DX12 hry.
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    jinak teda doma mám w10 TP a problém s tim nemám, ale taky to nevidím jako nějakou záchranu a revoluci
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    RUM: mě ty dvojí control panely docela vadí, nastavení internetu je v metru taky nekompletní.
    jak můžou chtít aby na to developeři dělali vývoj, když se sami nerozhodly, že to začnou dělat na 100%. Jako kdyby si nechaly zadní vráka, kdyby se to nechytlo.

    windows 10 = vrací se start menu
    windows 13 = metro končí

    pamatuje si vista widgety? jak to byla magické moderní technologie, na které pojede všechno? jel tam ukazatel využití cpu, kterej sám bral 20%. Kde je tomu konec? tam kde silverlight, v pr*eli.
    DARUMA
    DARUMA --- ---
    MICKK: jakože si mám kvůli tomu zaplatit 100 $ za přestup na Pro? tak nedík
    RUM
    RUM --- ---
    moje start nabídka :-) Už jsem si holt zvykl z osmiček

    RUM
    RUM --- ---
    TOOMIX: haters gonna hate :-) jistě, windows 10 si zachovává tu schizofrenii z win8, ale kromě toho Math Input Panelu, kde jsem si to všiml i já, jsou to vyloženě kraviny, co tam řeší.
    FESTER
    FESTER --- ---
    TOOMIX: ktery OS je skutecne ale myslim tim SKUTECNE finished ? zadny
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    hehe

    Windows 10 is unfinished | gbl08ma's personal website
    http://gbl08ma.com/windows-10-is-unfinished/
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam