• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KOC256Windows - (Windows 7, 8, 10, 11, ...)
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    COMMANDER: ta utilita od grafiky by měla umět profily ne?
    COMMANDER
    COMMANDER --- ---
    zdravím,
    řeším jednu takovou věc, často měním konfigurace 3 monitorů připojených k mému desktopu..
    mění se, který panel má být vypnut a který duplikuje nebo rozšiřuje plochu na ten či onen monitor..
    dělám to přes položku "Rozlišení obrazovky" - win7x64utl
    je to ale trochu klikačka
    ovladač grafiky (GeForce GTX 750 Ti) to lépe neřeší..
    poptávám nějaký jednoduchý soft, kde si vytvořím modelové příklady kdy má být ten či onen monitor vypnut, duplikován či rozšířen z toho či toho monitoru a jen mezi těmi profily přepínat..
    neřešil někdo z Vás stejnou věc?
    Díky za info
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    BEDY: Nekolikrat: XP, Visty, 7, 8; vzdycky jsem ten disk vzal, naklonoval na novej (ja pouzivam Clonezillu Live, byt k vetsine disku jsem dostal licenci na nejakou obdobnou vyrobcovu utilitu), hotovo vymalovano, zadna reaktivace, nic.
    SUPEX
    SUPEX --- ---
    NYCKER: Ono to ukládá do složky C:\$WINDOWS.~BT a otázka je jestli jsi tam třeba neměl poškozený nějaký soubor, který by mohl sledovat a kontrolovat stažené instalační soubory.
    BEDY
    BEDY --- ---
    SUPEX: neobviňuju, konstatuju. Prostě u některých notebooků si MS licenčně ošetřil nemožnost tvořit instalační médium, googlil jsem, je to tak.

    a příhoda se odehrála jak jsem popsal. sesmiř.
    ARIAEL: díky.
    SUPEX
    SUPEX --- ---
    NYCKER: Ty soubory pro upgrade se ukládají úplně jinam, takže se to nebude stahovat znovu.
    HAVANA
    HAVANA --- ---
    jak zjistim jakou edici win (pro, home etc) mam?
    udelal sem upgrade, a win10 mi to hodilo jako home, akorat si nejsem jistej jeslti sem mel home i predtim nebo sem mel neco vyssiho
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    BEDY: Vymena samotneho disku se neresi. Zvlaste ne u notebooku. Tam je problem deska.
    OTAVA
    OTAVA --- ---
    dikes, vecer zkusim
    SUPEX
    SUPEX --- ---
    OTAVA: Já jsem to ohaxoval tipem z internetů.

    stopnout wuauserv
    smazat C:\Windows\SoftwareDistribution
    zapnout wuauserv
    wuauclt /detectnow
    počkat až ve Windows update začne běhat progress bar
    wuauclt /updatenow

    BEDY: Obviňovat soudruhy z Redmondu kvůli tomu, že ti Acer neposkytl instalační médium? Wut?

    Jinak jednotlivý HW je obodován body a aktivace je platná dokud nepřesáhneš určitý počet bodů při výměně HW. Základní deska a disk jsou obodovány nejvíce, ale pokud vyměníš jenom disk, tak bys měl být v oukeji. Ale kdo ví jestli to je u W10 pořád stejně.

    A příhoda s dualbootem linuxu a neaktivovaným Windows jako důsledkem mi příjde nanejvýš divná. Ale to jen tak na okraj.
    OTAVA
    OTAVA --- ---
    Nevim proc, stale mi to upgrade na W10 nenabizi, kdyz otevru tu jejich apikaci, muzu jenom kliknout na to ze pockam az bude vsechno pripraveno - mam W7 CZ legal a notebook od DELLu. Vsem uz to nabidlo upgrade ?
    BEDY
    BEDY --- ---
    UCKO: je to levnej notebook s OEM windows 8.1, což v praxi znamená, že nemám možnost si vytvořit instalační médium ani jej stáhnout z microsoftu. Pro případ nutnosti obnovy vybavili soudruzi z Redmondu můj disk "system restore partition", na které je zakonzervovaná tovární verze W8, se vším crapwarem, co do toho acer nadělal.

    ARIAEL: MOPIK: návod si umím najít, děkuji.
    jde mi o to, jestli v situaci, kdy budu upgradovat OEM licenci (svázanou s konkrétním hardwarem, bývá to základní deska), nenastane nějaký licenční fuckup, kde by mi systémová hláška sdělila, že vzhledem k neidentické hardwarové konfiguraci mě považujou za piráta a odstřihnou mě od záplat. Zkrátka jestli W10 nově nesledují i totožnost harddisku.

    Už jsem se jednou šeredně spálil, když na starém notesu ještě s Vistama jsem nějakou dobu používal linux, a ať jsem se pak snažil, jak jsem mohl, při pokusu o dual boot už se nepodařilo Visty aktivovat (po týdnu řešení a pěti hodinách telefonního ping pongu mezi podporou Microsoftu a Dellu jsem zjistil, že: M. OEM licence nepodporuje, ať otravuju Dell, a D. mi řekl, že na můj problém vypršela záruka a beztak je to vadnej produck key a ať to řeším s M).
    Tak jsem kapituloval, a dalších pět let používal linux. Tuhle situaci ale nechci řešit znovu.
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    BEDY: K lepsim SSD disku ti daji i software ktery umi prenest ty Windows 8 na novy disk
    MOPIK
    MOPIK --- ---
    UCKO
    UCKO --- ---
    BEDY: Vytvořte si instalační CD tam nemáš? Co je to za notebook?
    BEDY
    BEDY --- ---
    potřebuju poradit. mám notes s 8.1 a chci do něj dát ssd disk, ale mám tam OEM verzi windows (a nemám tedy ani možnost vytvořit si instalační médium). zjistil jsem si, že se ten systém dá naklonovat, ale co to udělá, pokud budu chtít přejít na W10?

    Řešili jste někdo něco takového? mám obavu, aby mi nesdělili, že nesouhlasí hardwarová konfigurace a díky čau.
    RUM
    RUM --- ---
    RAINBOF:
    RATTKIN: klikl jsem na aktivovat a bylo to hotový asi do 5 minut
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    SUNBEAM: Problem s drivery je samozrejme jako vzdy u Creative... Uz jsem radeji vsechen HW od nich vyhodil a zadny dalsi uz nekoupim.
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    RAINBOF: případně dát skip a windows naběhnou neaktivovaný (vpravo dole se to píše) a má se max týden čekat, až se to aktivuje samo. aktivační servery měly ze začítku trochu potíže
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    dobře. a teď otázka, kdy přesně dochází k tý aktivaci ? při prvním restartu ?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam