• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KOC256Windows - (Windows 7, 8, 10, 11, ...)
    B3DA
    B3DA --- ---
    no je to krasny, jak panel, pripnute a spustene + start jde do tmava a zahlavi okna tu samou barvu namicha do svetla.. :D (taky mi prestaly hazet bsody (drive velmi sporadicky) a zacali proste mrznout (od vcera 2x), nekteri mozna tenhle bonus nedoceni..)
    RUM
    RUM --- ---
    BRAP242: bych taky rád věděl... nejspíš až vychytaj známé bugy
    BRAP242
    BRAP242 --- ---
    RUM: no a kdy to vyjde?
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    RUM: To bude ten Pokrok. Jenom mi to připadá maličko jablečné (pamatuju Hotdog Stand ve 3.1).
    RUM
    RUM --- ---
    Windows Insider pokračuje. Je tu nové sestavení 10525 – Živě.cz
    http://www.zive.cz/...indows-insider-pokracuje-je-tu-nove-sestaveni-10525/sc-3-a-179404/default.aspx

    novej insider build 10525 už konečně umožňuje měnit barvu záhlaví oken na něco jiného, než bílá... ale asi to už vydržím, až se to dostane do normálního oběhu.

    zkoušel jsem zapnout insider program, ale nic to nenabízelo a nechci kvůli tomu reinstalovat celej systém
    RUM
    RUM --- ---
    ARIAEL: tak po pár dnech ten update nahradili jiným a už to proběhlo v pořádku
    B3DA
    B3DA --- ---
    MARTIK: prave ze umi, da se nastavit zrcadleni nebo inkrementalni zaloha, co je master atd, na tyhle specifictejsi veci je to supr, navic multiplatformni. takovej o dost lepsi bt sync, kterej mi jako bonus kurvil soubory obcas. da se kombinovat s dropboxem atd. pokud chces mit ty data i mekde mimo v cloudu..
    MARTIK
    MARTIK --- ---
    NYCKER: asi jsem to napsal moc složitě. Zkusím to ještě jednou shrnout.
    Jde mi o sdílení souborů mezi windows uživateli jednoho PC. To je jednoduché. Vytvořím si třeba složku C:/pro_všechny, které nastavím RW práva pro všechny uživatele. Pro ne-IT lidi je intuitivnější možnost využití složky c:/Users/Public. Tohle je teda vyřešeno.

    Druhá věc je ta, že chci zachovat zálohování do cloudu. Bohužel, jak OneDrive, tak Google Drive fungují tak, že si určíte jednu složku, která se automaticky zálohuje (např. C:/users/Martik/OneDrive nebo C:/OneDrive). Toto mě velmi omezuje. Vemte si příklad, kdy chcete zálohovat třeba i fotky, které máte třeba na druhém disku. Máte smůlu, musíte to sypat všechno do c:/OneDrive. Možná by to vyřešili nějaké symlinky, ale nelíbí se mi to. Rád bych něco intuitivnějšího. Stačilo by, kdyby tyhle služby umožňovaly vybrat libovolné složky k synchronizaci.

    Tím prvním odstavcem jsem si tedy odpověděl, jak sdílet věci mezi uživateli jednoho windowsovského PC.
    Druhý odstavec je o problematice záloh obecně. Netýká se to windowsů, tak už to tu řešit nebudu :)

    B3DA: mrknu. Bylo by fajn, kdyby to umělo více složek :) Ale tak rád bych zůstal u OneDrive či u Google. Na OneDrive se mi líbila ta filozofie, že po instalaci Win tam mám prostě složku pro sync, udělá se mi OneDrive účet a už jedu aniž bych se o cokoliv staral.
    TOFI
    TOFI --- ---
    B3DA
    B3DA --- ---
    MARTIK: mrkni na syncthing..
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    RAINBOF: tak sem to vyřešil extrakcí certoše a klíče a jeho importem přes slmgr.
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    RUM: ne
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    Potřeboval bych help s SLP předinstalací. Kde se v systému nacházej ty klíče ?
    RUM
    RUM --- ---
    ahoj, taky vám Windows 10 nemůžou dokončit instalaci záplaty KB3081438 ? Tady je popsán celý problém:

    http://answers.microsoft.com/...-update-kb3081438-and-kb3081436/14133e86-0247-4023-9b93-1ae17cebf67e

    Microsoft mlčí a nikdo si neví rady...
    MARTIK
    MARTIK --- ---
    KOC256, NYCKER: Napadá mě, že ten soubor hodím do Public/Documents. Ten adresář máme oba na kompu zahrnutý v knihovně Dokumenty. Nastavím OneDrive (nebo google drive, nebo dropbox), aby navíc zálohoval i tuto složku.
    (master data = lokální PC, složka c:/users/Public/Documents; dostanem se oba k poslední verzi i když nám zrovna vypadne internet. Editujeme oba fyzicky stejný soubor.)

    Nebo můžu zkusit přítelkyni přihlásit v jejím Win profilu pod mým OneDrive účtem, ať v jejím c:/users/xyz/OneDrive adresáři má i moje soubory, které jsou na OneDrive.
    (master data = OneDrive cloud. Každý máme svůj vlastní soubor, který se nahrává do cloudu a odkud se nám aktualizuje při změně na lokále. Potřebujeme tedy internet pro synchronizaci.)
    KOC256
    KOC256 --- ---
    MARTIK:
    Nevim...

    Ten sharepoint umi editaci z lokalu vice uzivatelu... ale jak tu pise NYCKER, tak soubor stale lezi na skyrepointu a musis s nim komunikovat...

    Ja to pouzivam online pres web... zalezio co a jak chces/potrebujes pouzivat. Treba je i lepsi nastroj...
    MARTIK
    MARTIK --- ---
    NYCKER: tak co jsou dneska master data.. Když edituji na lokále, tak se mi změny nahrají do cloudu. Když edituju v cloudu, tak se mi při zapnutí PC stáhnout na lokál.
    MARTIK
    MARTIK --- ---
    KOC256: jde s tím pracovat tak, že mám ten soubor jako skutečný wordovský dokument na lokále, nebo to buď musím vždy z google drive nějak stáhnout, nebo to musím editovat v tom webovském rozhraní?
    KOC256
    KOC256 --- ---
    MARTIK:
    mám dobré zkušenosti s Google Docs... Ne není to rýpání... V práci Sharepoint, doma Cloud station (synology) a stejne mi tato moznost prijde jako nejmene postavena na hlavu...

    Mozna jsou i jine (ktere neznam)...
    MARTIK
    MARTIK --- ---
    Dotaz ohledně pohodlného sdílení souborů mezi uživateli jednoho počítače s využitím OneDrive

    Mám PC s Windows 10 (ale stejnou situaci a dotaz jsem měl i na 8.1).
    Uživatelé:
    MARTIK (admin)
    XYZ (běžný uživatel)

    Mám tento soubor: C:/Users/MARTIK/OneDrive/Dokumenty/ahoj.docx
    Líbí se mi OneDrive služba. Všechny změny dokumentu se mi zálohují na OneDrive úložiště, takže se k tomu souboru vždy dostanu i když nejsem u kompu.

    DOTAZ: Potřebuji, aby ten soubor ahoj.docx mohla číst a editovat přítelkyně, která má na mém PC vlastní profil XYZ. Aby se k němu také dostala ze svého XYZ účtu.
    Do mého C:/Users/MARTIK adresáře se nedostane.
    Lze to sharovat nějak snadněji na lokální úrovni? Vím, že ve OneDrive to jde nějak tak, že ji pošlu na mail odkaz, kterým se k souboru na webovém OneDrive dostane.
    Ale hledám pohodlnější cestu. Aby ten soubor byl pořád aktuální a dostupný na kompu. Aby si ho otevřela tak snadno, jako já, bez přístupu do nějaké webové aplikace.
    Lze nějak využít třeba toho adresáře Users/Public? Ale tak, abych nepřišel o synchronizaci s OneDrive.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam