• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KOC256Windows - (Windows 7, 8, 10, 11, ...)
    TOFI
    TOFI --- ---
    B3DA
    B3DA --- ---
    MARTIK: mrkni na syncthing..
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    RAINBOF: tak sem to vyřešil extrakcí certoše a klíče a jeho importem přes slmgr.
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    RUM: ne
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    Potřeboval bych help s SLP předinstalací. Kde se v systému nacházej ty klíče ?
    RUM
    RUM --- ---
    ahoj, taky vám Windows 10 nemůžou dokončit instalaci záplaty KB3081438 ? Tady je popsán celý problém:

    http://answers.microsoft.com/...-update-kb3081438-and-kb3081436/14133e86-0247-4023-9b93-1ae17cebf67e

    Microsoft mlčí a nikdo si neví rady...
    MARTIK
    MARTIK --- ---
    KOC256, NYCKER: Napadá mě, že ten soubor hodím do Public/Documents. Ten adresář máme oba na kompu zahrnutý v knihovně Dokumenty. Nastavím OneDrive (nebo google drive, nebo dropbox), aby navíc zálohoval i tuto složku.
    (master data = lokální PC, složka c:/users/Public/Documents; dostanem se oba k poslední verzi i když nám zrovna vypadne internet. Editujeme oba fyzicky stejný soubor.)

    Nebo můžu zkusit přítelkyni přihlásit v jejím Win profilu pod mým OneDrive účtem, ať v jejím c:/users/xyz/OneDrive adresáři má i moje soubory, které jsou na OneDrive.
    (master data = OneDrive cloud. Každý máme svůj vlastní soubor, který se nahrává do cloudu a odkud se nám aktualizuje při změně na lokále. Potřebujeme tedy internet pro synchronizaci.)
    KOC256
    KOC256 --- ---
    MARTIK:
    Nevim...

    Ten sharepoint umi editaci z lokalu vice uzivatelu... ale jak tu pise NYCKER, tak soubor stale lezi na skyrepointu a musis s nim komunikovat...

    Ja to pouzivam online pres web... zalezio co a jak chces/potrebujes pouzivat. Treba je i lepsi nastroj...
    MARTIK
    MARTIK --- ---
    NYCKER: tak co jsou dneska master data.. Když edituji na lokále, tak se mi změny nahrají do cloudu. Když edituju v cloudu, tak se mi při zapnutí PC stáhnout na lokál.
    MARTIK
    MARTIK --- ---
    KOC256: jde s tím pracovat tak, že mám ten soubor jako skutečný wordovský dokument na lokále, nebo to buď musím vždy z google drive nějak stáhnout, nebo to musím editovat v tom webovském rozhraní?
    KOC256
    KOC256 --- ---
    MARTIK:
    mám dobré zkušenosti s Google Docs... Ne není to rýpání... V práci Sharepoint, doma Cloud station (synology) a stejne mi tato moznost prijde jako nejmene postavena na hlavu...

    Mozna jsou i jine (ktere neznam)...
    MARTIK
    MARTIK --- ---
    Dotaz ohledně pohodlného sdílení souborů mezi uživateli jednoho počítače s využitím OneDrive

    Mám PC s Windows 10 (ale stejnou situaci a dotaz jsem měl i na 8.1).
    Uživatelé:
    MARTIK (admin)
    XYZ (běžný uživatel)

    Mám tento soubor: C:/Users/MARTIK/OneDrive/Dokumenty/ahoj.docx
    Líbí se mi OneDrive služba. Všechny změny dokumentu se mi zálohují na OneDrive úložiště, takže se k tomu souboru vždy dostanu i když nejsem u kompu.

    DOTAZ: Potřebuji, aby ten soubor ahoj.docx mohla číst a editovat přítelkyně, která má na mém PC vlastní profil XYZ. Aby se k němu také dostala ze svého XYZ účtu.
    Do mého C:/Users/MARTIK adresáře se nedostane.
    Lze to sharovat nějak snadněji na lokální úrovni? Vím, že ve OneDrive to jde nějak tak, že ji pošlu na mail odkaz, kterým se k souboru na webovém OneDrive dostane.
    Ale hledám pohodlnější cestu. Aby ten soubor byl pořád aktuální a dostupný na kompu. Aby si ho otevřela tak snadno, jako já, bez přístupu do nějaké webové aplikace.
    Lze nějak využít třeba toho adresáře Users/Public? Ale tak, abych nepřišel o synchronizaci s OneDrive.
    KOC256
    KOC256 --- ---
    GILDARIUS:
    takze insider program slouzi k tomu abys narazel na zjevne blbosti a nehlasil je a pak se jimi ohanel ;-)?

    Treba proto zes to nehlasil, ted to trapi i dalsi ;-)
    DUBAS_
    DUBAS_ --- ---
    VECTOR: je potreba napsat spravne email na kterym jsi prihlasen na pc a zopakovat heslo pri prvnim overenim mi myslim prisel i email s linkem

    bohuzel to nebylo posledni overeni narazil jsem pak jeste na jedno ale prosel jsem kazdym procesem overenim jak chteli a mam pokoj
    GILDARIUS
    GILDARIUS --- ---
    VECTOR: tohle se mi občas taky stavá, ale já jsem v insider programu. Vždycky napíšu znova heslo a pár dní je pokoj
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    VECTOR: Asi ses neoverena identita :) A treba tam mas blbe heslo....
    VECTOR
    VECTOR --- ---
    Desitky me furt v nastaveni otravujou, ze "Musite overit vasi identitu"

    Nevite nekdo, co to je? Kdyz kliknu na overit, tak to po chvili zmizi, po zapnuti se zas objevi.

    Jo a taky me neustale sere, ze po uspani pocitace se pak nezobrazuje ikonka wifi a ten dialog v oznamovaci oblasti, netusite nekdo, jak to vyresit?
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    SUPEX: Insider bezi dal a pokud vim tak pobezi. Dokud jsi insider a splnujes podminky (tedy ze obcas splnis ty jejich testy) tak muzes OS pouzivat jak chces a mas licenci.
    Kdyz budes chtit s Insiderem skoncit musis si licenci bud koupit nebo si dat starou.
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    DUBAS_: ano to je presne ono.
    tento program mame u redhatu ze :)
    DUBAS_
    DUBAS_ --- ---
    SUPEX: myslim ze jsem to videl na zive tam rikali ze insider program pobezi soubezne s ostrou verzi desitek a lidi co nemaji klic na desitky a ani nemuzou upgradovat a budou prihlaseni do insider programu budou mit desitky gratis ale je to vykoupeny tim ze budete pokusny kralici novych buildu nikdo vam nezaruci ze nejaky update nesestreli pc
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam