• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KOC256Windows - (Windows 7, 8, 10, 11, ...)
    RUM
    RUM --- ---
    ahoj, taky vám Windows 10 nemůžou dokončit instalaci záplaty KB3081438 ? Tady je popsán celý problém:

    http://answers.microsoft.com/...-update-kb3081438-and-kb3081436/14133e86-0247-4023-9b93-1ae17cebf67e

    Microsoft mlčí a nikdo si neví rady...
    MARTIK
    MARTIK --- ---
    KOC256, NYCKER: Napadá mě, že ten soubor hodím do Public/Documents. Ten adresář máme oba na kompu zahrnutý v knihovně Dokumenty. Nastavím OneDrive (nebo google drive, nebo dropbox), aby navíc zálohoval i tuto složku.
    (master data = lokální PC, složka c:/users/Public/Documents; dostanem se oba k poslední verzi i když nám zrovna vypadne internet. Editujeme oba fyzicky stejný soubor.)

    Nebo můžu zkusit přítelkyni přihlásit v jejím Win profilu pod mým OneDrive účtem, ať v jejím c:/users/xyz/OneDrive adresáři má i moje soubory, které jsou na OneDrive.
    (master data = OneDrive cloud. Každý máme svůj vlastní soubor, který se nahrává do cloudu a odkud se nám aktualizuje při změně na lokále. Potřebujeme tedy internet pro synchronizaci.)
    KOC256
    KOC256 --- ---
    MARTIK:
    Nevim...

    Ten sharepoint umi editaci z lokalu vice uzivatelu... ale jak tu pise NYCKER, tak soubor stale lezi na skyrepointu a musis s nim komunikovat...

    Ja to pouzivam online pres web... zalezio co a jak chces/potrebujes pouzivat. Treba je i lepsi nastroj...
    MARTIK
    MARTIK --- ---
    NYCKER: tak co jsou dneska master data.. Když edituji na lokále, tak se mi změny nahrají do cloudu. Když edituju v cloudu, tak se mi při zapnutí PC stáhnout na lokál.
    MARTIK
    MARTIK --- ---
    KOC256: jde s tím pracovat tak, že mám ten soubor jako skutečný wordovský dokument na lokále, nebo to buď musím vždy z google drive nějak stáhnout, nebo to musím editovat v tom webovském rozhraní?
    KOC256
    KOC256 --- ---
    MARTIK:
    mám dobré zkušenosti s Google Docs... Ne není to rýpání... V práci Sharepoint, doma Cloud station (synology) a stejne mi tato moznost prijde jako nejmene postavena na hlavu...

    Mozna jsou i jine (ktere neznam)...
    MARTIK
    MARTIK --- ---
    Dotaz ohledně pohodlného sdílení souborů mezi uživateli jednoho počítače s využitím OneDrive

    Mám PC s Windows 10 (ale stejnou situaci a dotaz jsem měl i na 8.1).
    Uživatelé:
    MARTIK (admin)
    XYZ (běžný uživatel)

    Mám tento soubor: C:/Users/MARTIK/OneDrive/Dokumenty/ahoj.docx
    Líbí se mi OneDrive služba. Všechny změny dokumentu se mi zálohují na OneDrive úložiště, takže se k tomu souboru vždy dostanu i když nejsem u kompu.

    DOTAZ: Potřebuji, aby ten soubor ahoj.docx mohla číst a editovat přítelkyně, která má na mém PC vlastní profil XYZ. Aby se k němu také dostala ze svého XYZ účtu.
    Do mého C:/Users/MARTIK adresáře se nedostane.
    Lze to sharovat nějak snadněji na lokální úrovni? Vím, že ve OneDrive to jde nějak tak, že ji pošlu na mail odkaz, kterým se k souboru na webovém OneDrive dostane.
    Ale hledám pohodlnější cestu. Aby ten soubor byl pořád aktuální a dostupný na kompu. Aby si ho otevřela tak snadno, jako já, bez přístupu do nějaké webové aplikace.
    Lze nějak využít třeba toho adresáře Users/Public? Ale tak, abych nepřišel o synchronizaci s OneDrive.
    KOC256
    KOC256 --- ---
    GILDARIUS:
    takze insider program slouzi k tomu abys narazel na zjevne blbosti a nehlasil je a pak se jimi ohanel ;-)?

    Treba proto zes to nehlasil, ted to trapi i dalsi ;-)
    DUBAS_
    DUBAS_ --- ---
    VECTOR: je potreba napsat spravne email na kterym jsi prihlasen na pc a zopakovat heslo pri prvnim overenim mi myslim prisel i email s linkem

    bohuzel to nebylo posledni overeni narazil jsem pak jeste na jedno ale prosel jsem kazdym procesem overenim jak chteli a mam pokoj
    GILDARIUS
    GILDARIUS --- ---
    VECTOR: tohle se mi občas taky stavá, ale já jsem v insider programu. Vždycky napíšu znova heslo a pár dní je pokoj
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    VECTOR: Asi ses neoverena identita :) A treba tam mas blbe heslo....
    VECTOR
    VECTOR --- ---
    Desitky me furt v nastaveni otravujou, ze "Musite overit vasi identitu"

    Nevite nekdo, co to je? Kdyz kliknu na overit, tak to po chvili zmizi, po zapnuti se zas objevi.

    Jo a taky me neustale sere, ze po uspani pocitace se pak nezobrazuje ikonka wifi a ten dialog v oznamovaci oblasti, netusite nekdo, jak to vyresit?
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    SUPEX: Insider bezi dal a pokud vim tak pobezi. Dokud jsi insider a splnujes podminky (tedy ze obcas splnis ty jejich testy) tak muzes OS pouzivat jak chces a mas licenci.
    Kdyz budes chtit s Insiderem skoncit musis si licenci bud koupit nebo si dat starou.
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    DUBAS_: ano to je presne ono.
    tento program mame u redhatu ze :)
    DUBAS_
    DUBAS_ --- ---
    SUPEX: myslim ze jsem to videl na zive tam rikali ze insider program pobezi soubezne s ostrou verzi desitek a lidi co nemaji klic na desitky a ani nemuzou upgradovat a budou prihlaseni do insider programu budou mit desitky gratis ale je to vykoupeny tim ze budete pokusny kralici novych buildu nikdo vam nezaruci ze nejaky update nesestreli pc
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    SUPEX: microsoft klasika. je možné, že to ještě změní, nebo insider protáhnou, ale nesázel bych na to.
    SUPEX
    SUPEX --- ---
    RATTKIN: Okej, no já jenom, že občas se objevilo, že i insideři bez předchozího systému dostanou upgrade s licencí. Ale pravda je, že jeden den byly zprávy takové a druhý den makové.
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    SUPEX: na licenci nárok nemáme. insider bude ještě chvíli pokračovat. pak koupit. nebo pokud na starém kompu byly 7ky nebo 8ky tak vrátit a upgrade.
    SUPEX
    SUPEX --- ---
    Hele, kluci. Dotaz.
    Byl jsem insider celou dobu a na jednom kompu jsem měl nainstalované testovací buildy. Mám nárok na licenci? Stačí když to proupgradeuju až do konce nebo si musím licenci koupit?
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    ROBIN_SNNS: Update je ted v start->Setings
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam