• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KOC256Windows - (Windows 7, 8, 10, 11, ...)
    HAWLIS
    HAWLIS --- ---
    RAINBOF: díky:)

    JIMX: krom zvyku je ikonka v metru výrazně větší než na liště a měl sem v tom systém :)
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    JIMX: no je to ze kdyz jsi daval alt tab je kratce tak jsi prepinal smer. takze jsi mohl rolovat velice rychle je mezi dvema programy/okny coz se uz davno nedeje :) je to prakticky napriklad na prepinani dvou pouzivanych konzoli. navic se tadky radily podle toho kdy jsi na ne naposled kliknul takze jsi mel prehled. holt zvyk...
    doted jsem si nezvyk na to ze ve startu neni spustit a ze hledat je na i na webu... a mrak drobnosti ktery proste automaticky udelam jednou za cas... to prepinani mi ale chybi :)
    JIMX
    JIMX --- ---
    RAINBOF: a to je jak?
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    JIMX: proste zvyk ja jsem doted navyklej na to jak se prehazovaly okna ve win98 :)
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    ICARUS: A s tou drobnosti ze se ti za chvili vypnou, ale s tim se tady da snadno zit
    JIMX
    JIMX --- ---
    tak si tapni na tu ikonu na liště ... a nebo to fakt nechápu ... proč ten mezikrok se start menu?
    HAWLIS
    HAWLIS --- ---
    JIMX: zas takovej neandrtál nejsem, jen mi bylo pohodlný to dělat touhle cestou, páč dost používám touchscreen na laptopu. jde jen o zvyk, nic zásadního. takže sem právě kliknul na Win a tapnul browser otevřelo se nový okno. Což nechci,tak se táži :)
    JIMX
    JIMX --- ---
    HAWLIS: Alt+tab, Win+tab znáš? ... a taky máš ten browser na spodní liště, tak proč nezajet tam a hledat to někde ve start menu? ... nebo tě nechápu :-)
    HAWLIS
    HAWLIS --- ---
    ještě mám z osmiček jeden zvyk - při otevřený hromadě okem sem jen kliknutím na klávesu start otevřel metro a kliknul si na otevřenej browser - ten zobrazil navrch. Tady se mi při kliknutí na "metro" / start otevře znova nové okno. Platí to pro všechny prohlížeče. Dá se to řešit? moc to nejde relevantně naformulovat do googlu, takže sem to nenašel a ptam se tady :)
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    HAWLIS: Microsoft logic :)
    HAWLIS
    HAWLIS --- ---
    TOOMIX: kecáááš :D super, to by mě nenapadlo :D

    tedko to swipování a zbytek už bych nějak zkousnul.
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    HAWLIS: 2) jdi na google.com, dej neco vyhledat. Teprve pak se Ti objevi google v nabidce jako default search ;)
    HAWLIS
    HAWLIS --- ---
    filtr mlčí a mám pls tři dotazy k Microsoft Edge browser. Budu rád za rady.
    1) gestures? Swipování na touchscreenu na předchozí stránku (zleva doprava) a zpátky (naopak) nefunguje?
    2) Bing - nejde mi v nastavení dát (krom twitteru??!!) další search engine do address baru, ale našel sem video, kde to jde.. jen u mě nemám možnost "add new" - to je nějakej update a už to nejde, nebo by to nějak mělo jít protlačit?
    3) Clear browing data - jde to skutečně jen tak, že smažu vše? na chromu se mi líbí "last hour" což používám, když se mi omylem podaří napsat třeba heslo do řádku jména a odkliknu to, tak to timhle smáznu s "filled forms", ale zbytek zůstane. Chětl bych moc?

    a vlastně ještě jedna věc mě tedko trkla - jsem na posledním řádku kurzorem uprostřed rozepsaného textu, tak dřív vždy šlo šipkou dolu skočit na konec řádku. tady nic.. taky chci moc? vzhledem k tomu že mám "home" a "end" pod Fn, tak se mi šipka dolu často pomohla.

    jinak se mi Edge zatím líbí a chtěl bych ho používat, ale tohle bych chtělo pořešit.
    dík za tipy.
    MUXX
    MUXX --- ---
    ICARUS: ... a po nejakym case se zacnou sami vypinat.
    ICARUS
    ICARUS --- ---
    MELOP: ceny jsou z http://reddit.com/r/microsoftsoftwareswap
    kazdopadne jsem ted zjistil, ze neaktivovany windows funguji uplne stejne jako ty aktivovane, s tim rozdilem, ze si nemuzu zmenit tapetu a dalsi kravinky, bez ceho se v pohode obejdu :)
    MELOP
    MELOP --- ---
    ICARUS: Zajímalo by mne, odkud jsou ty ceny, protože by cena za variantu N měla být +/- stejná jako za normální edici (právě kvůli existenci balíčku pro podporu médií).
    Alespoň podle Wikipedie:
    Windows 10 editions - Wikipedia, the free encyclopedia
    https://en.wikipedia.org/wiki/Windows_10_editions
    (jasně, je to jenom Wikipedie, ale zrovna tady bych se o pravdivost údajů moc nebál)

    ARIAEL: Viz výše - krom toho, AFAIK, zrovna MPEG2 od Windows 8 není v žádné edici Windows (jiné MPEG technologie tam jsou, o tom žádná, ale zrovna MPEG2 šel přes palubu a byl jen ve Vista a 7).

    Pokud má N edice nižší cenu, tak bych v tom spíš viděl snahu konkrétního obchodníka zbavit se ležáku.
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    ICARUS: Protoze to neni za media player ale za licenci za MPEG2 ktera neni microsoftu....
    ICARUS
    ICARUS --- ---
    ICARUS: tak problem vyresen - po stahnuti Windows 10 N to pri instalaci nabidne vyber z Home a Pro :)


    GIBON_FIODOR:
    bohuzel to takto nefunguje, microsoft to ma osetreny - vtipny je, ze rozdil mezi Home a Home N je $10 ($35 x $25), docela dost za media player
    GIBON_FIODOR
    GIBON_FIODOR --- ---
    ICARUS: Vzhledem k tomu, že se balík pro podporu médií dá stáhnout zadarmo přímo od Microsoftu, tak bych řekl, že bude ten klíč fungovat i na normální W 10 home. Pokud teda nelpíš na tom N tak bych to zkusil.
    ICARUS
    ICARUS --- ---
    GIBON_FIODOR: ja vim co to znamena, ale nevim, co se mysli tim "windows 10 n" - existuje, pokud vim, jen home a pro verze a tak se ptam, ktera z nich to je Dulezity to pro me je protoze mam klic na home n a tedka shanim instalacku :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam