• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KOC256Windows - (Windows 7, 8, 10, 11, ...)
    LADINEK
    LADINEK --- ---
    Zdar, mam celkem zajimavej problem s notesem (ThinkPad t510) s win10 v kombinaci s Nokii Lumia L925 (wp8.1) kde v pripade, ze si na telefonu udelam hotspot a pripojim se nej s notesem tak do par vterin, max minuty nasleduje BSOD s hlaskou:

    KMODE_EXCEPTION_NOT_HANDLED (Netwsw00.sys)

    zajimavy je, ze se to deje jen v tomhle pripade, když se pripojim notesem na jinej hotspot tak bez problemu, to same když se jinej notes pripoji na muj hotspot...Nesetkal se někdo s podobnym problémem pripadne nejakej tip jak toto resit ? Reinstall beru jako poslední moznost :) diky moc.
    GURBON
    GURBON --- ---
    JIMX:
    SCHUNA:
    kazdemu dle jeho chuti, ja po W10 taky netouzim a system si muzu kdykoli kontrolovatelne zaktualizovat, zatim to jen nebylo potreba
    SCHUNA
    SCHUNA --- ---
    JIMX: Este je dobre vypnut antivirak a firewall, vyrazne to setri systemove prostriedky.
    JIMX
    JIMX --- ---
    jo, není nad to zakázat na operačním systému aktualizace ... viry a hackeři to aspoň nebudou mít tak složitý :-D
    GURBON
    GURBON --- ---
    DOCKINEZ: :) jsou i podstatne sofistikovanejsi zpusoby, ja doporucuju Aegis https://voat.co/v/technology/comments/853510
    Stahnes spustis a krom schovani aktualizace na windows 10 to odisntaluje a skryje veskery telemetricky aktualizace ( to sou ty co posilaj MS a buhvikomu dalsimu nejaky data). Pokud si pak zakazes aktualizace windows ses naprosto v klidu ( ja uz to tak mam ctvrt roku a nepocituju problem). Pokud je budes mit zaply je mozny ze MS vyda dalsi update kterej se bude zas snazit ti to narvat. Pak je resenim stahnout novou verzi Aegisu :)
    DOCKINEZ
    DOCKINEZ --- ---
    Zdar, mohu mit dotaz na W10? Pokud mi na disku zbejva min jak 10 GB volnyho mista, vyhnu se aktualizaci na W10?
    THOMASMORTA
    THOMASMORTA --- ---
    Právě jsem na naprosto nečekaném místě ve Win10 našel možnost bootování z USB disku a byl jsem požádán, jestli bych to mohl hodit do nějakého fóra:

    Je to v Nastavení > Aktualizace a zabezpečení > Obnovení > Spuštění s upřesněným nastavením

    Umožňuje spustit systém ze zařízení nebo disku (například USB flash disku nebo z DVD), změnit nastavení firmwaru počítače a spouštění Windows nebo systém Windows obnovit z jeho image. Tímto se počítač restartuje.

    Mohli byste prosím někdo vyzkoušet, jestli se takto dá nabootovat i nějaká live distribuce Linuxu nebo třeba Remix OS?
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    JIMX: ano mas pravdu :) moje chyba.
    JIMX
    JIMX --- ---
    RAINBOF: windowsupdateagent jsem nainstaloval, restart ... žádnou změnu nepozoruji ... stále se proužek točí ...

    Win7 nemají SP2 ... nebo špatně koukám? http://windows.microsoft.com/cs-cz/windows/service-packs-download#sptabs=win7

    SP1 nainstalovaný je
    JIMX
    JIMX --- ---
    RAINBOF: bylo to odškrtnuté použití SSL a TLS v možnostech zabezpečení ... ale na vyhledání aktualizací to nemá vliv
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    jako dns muzes pouzit 8.8.8.8
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    JIMX: to budou zprasene dnska nebo prehistoricky prohlizec. nahod ten update a sp2 rucne.
    JIMX
    JIMX --- ---
    aha ... ještě větší divnost ... www.seznam.cz v IE nefunguje (ping na něj ano, z jiného kompu na stejné síti taky ano), www.volny.cz funguje ... microsoft.com ale taky nefunguje ... kde může být nastaveno nějaké blokování?

    TOFI
    TOFI --- ---
    PSYSBEE: ja to vypinam u vsech instalaci radeji, i kdyz je mi jasny ze i tak clovek je stale pod nejakym dalsim monitoringem
    JIMX
    JIMX --- ---
    aha ... tak problém bude někde jinde ... teď jsem zjistil, že IE mi nechce zobrazit žádnej web ... přestože ping cokoliv funguje ... nejdřív jsem měl podezření na předinstalovanel mcaffee, kterej jsem odinstaloval, restart, ale furt to nejde ... chm
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    JIMX: Ano tam se to vypina.

    pomahalo mi na strojich bez sp1 nebo jen se sp1 nainstalovat WindowsUpdateAgent-7.6-x64.exe a na to novej sp2
    JIMX
    JIMX --- ---
    RAINBOF: jo, vypnul ... jestli se to vypíná ve vlastnostech síťovky
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    JIMX:
    a vypnul jsi IPv6 ? jsem to sem vcera placnul jentak z mobilu ale v posledni dobe narazim na to ze update failuje v nekterych okamzicich na tom ze se snazi nazvy prekladat na ipv6 a pak az kdyz se nic nestane tak ipv4
    UCKO
    UCKO --- ---
    JIMX: Toř druhý pokus dnes. Povypínat usínání etc, ať notebook běží furt. A aktualizace spustit ručně. A ráno je dát nainstalovat.
    JIMX
    JIMX --- ---
    KOC256: odcházel jsem v 18:10, nastaveno bylo na 19:00 ... nejsem si jistej, po jak dlouhý době nečinnosti se má uspávat, ale neřekl bych, že to bude pod hodinu :-)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam