• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KOC256Windows - (Windows 7, 8, 10, 11, ...)
    CERMINEK
    CERMINEK --- ---
    Ahoj všem. V první řadě sorry za lama dotaz, nejsem v těchto IT vodách zase tolik kovaný a nejsem si jist, zda dokážu přesně formulovat co vlastně chci... Mno zkusím to...

    Rozjíždím na firmě záložní/výjezdní notebook, na který chci aby měli přístup všichni useři, kteří existují v rámci naší domény/exchange... Doménový řadič máme v rámci SBS serveru, ale taky máme IT správu, která stojí za starou belu a přístup k serverům nedá atd... Chci to vyřešit tak, abych tam každého usera nemusel ručně přidávat doménovým loginem a nemusel mu pak lokálním účtem měnit práva přístupu... což se v současnosti děje: po rozjetí PC musím počkat až bude IP/MAC nastaven na firewallu (lol) a až bude zařazen v doméně, následně mohu skrz lokální účet vložit usera z domény, kdy mu ale musím měnit ručně práva. Jinak to prý nejde - tvrdí ajťák.
    V souvislosti s logováním pak mám ještě dotaz, jak lze změnit defaultní nastavení pro každého nového usera?

    Samozřejmě, že to jde, zajímá mě ale jak... takováhle PC chci rozjet minimálně tři a dříve než proběhne výměna IT správce...

    Snad jsem to popsal dostatečně... kdyžtak to upřesním...

    Díky všem...
    TOFI
    TOFI --- ---
    Stream Live
    Channel 9: Videos about the people building Microsoft Products & Services
    https://channel9.msdn.com/?wt.mc_id=build_hp
    SCHUNA
    SCHUNA --- ---
    PEPO: eh a co tak auto adjust na monitore?
    B3DA
    B3DA --- ---
    PEPO: v nastaveni gpu, kterou pouzivas ke zobrazovani..
    PEPO
    PEPO --- ---
    Ahoj, v záhlaví sice nemáte 10ky, ale zeptat se zkusím...

    po upgradu na Win10 se mi rozjel monitor. Na maximální rozlišení 1920 mi plocha končí cca 1 cm za hranou obrazovky.... tak tam musím mít 1740 nebo kolik to je a to mám zase kolem plochy centimetrový černý rámeček... v 8ičkách byl ovladač na grafárnu, kde se to dalo doladit, ale ve win10 jsem to nikde nenašel.. netušíte kde hledat?

    Díky moc...
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    COLBEN: Jedine co me jeste napada je problem s temporary profilem - neco si nekde nastavis a potom se to zase neulozi. A nebo nektery lidi si klidne pracujou v temp profilu az kdyz to za dlouho nekdo/neco srovna tak se divi ze se vse predelalo :)
    COLBEN
    COLBEN --- ---
    ARIAEL: mam standardni verzi a stalo se mi asi trikrat za pul roku
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    RATTKIN: No nejake tam jsou vzdy, ale jasne ze jsou jen bezvyznamne.
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    COLBEN: Me se to tedy nedeje, ale imho to muze souviset ss pripadnym upgrade na vyssi verzi celeho OS. Tehdy je to plna instalace. Pripadne pokud mas zapnutou vyvojovou verzi tak tam je to pomerne casto
    COLBEN
    COLBEN --- ---
    MUXX: nemam
    MUXX
    MUXX --- ---
    COLBEN: Nemas nainstalovany nejaky cleaner/cistic? Treaba ccleaner nebo podobny...
    COLBEN
    COLBEN --- ---
    ahoj, jednou za cas se mi na windows 10 stane, ze aplikace zapomenou svoje nastaveni... keepass, onedrive, nastroj na snimani screenshotu. nejak vubec netusim cim to muze byt. netusite nekdo kde zacit hledat?
    JIMX
    JIMX --- ---
    EFESH: ne:-)
    EFESH
    EFESH --- ---
    JIMX: sorry, myslis bitdefender?
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    BOD1E: čisté Windows by neměly blít chyby žádné.
    na návrat zpět bych nespoléhal, obzvlášť teď když už to je silně nabořené.
    můžeš v 10kách dát pc refresh. nevím jak se to český jmenuje.
    BOD1E
    BOD1E --- ---
    RATTKIN: Do eventlogu to chyby blije ale google na to nic nenašel. Zkoušel jsem založit nového a zalogovat se na něj. Smazání toho jediného uživatele si nechávám jako poslední možnost.
    JIMX
    JIMX --- ---
    EFESH: defender
    EFESH
    EFESH --- ---
    co je ted (obecne) "nejmensi zlo" mezi 3rd party antiviry/anti-malware programy?
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    BOD1E: napadá mě buď zkontrolovat eventlog, nebo nukleární možnost- odstranit toho uživatele a založit jiného.
    není ten jiný uživatel náhodou administrator?
    MONIOUS
    MONIOUS --- ---
    TOFI: diky, v pondeli vyzkousim :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam