• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KOC256Windows - (Windows 7, 8, 10, 11, ...)
    MICKK
    MICKK --- ---
    ARIAEL: aby na tom běžel jejich vlastní software (;
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    MICKK: jo urcite, bash dostanou od Ubuntu... A co bude v tom novym PS - no to uvidime. Maji toho rozdelanyho hodne.
    Spis me prijde ze az vyleze Server 2016 tak se naprosta vetsina soucasnych adminu obesi z toho kolik je tam toho vlastne jinak. A ze ten server uz neni ani tak pro on-premise veci, ale hlavne pro datovy centra a ty divny cloudy :)
    MICKK
    MICKK --- ---
    ARIAEL: já bych byl radši kdyby se věnovali víc powershellu, ale předpokládám, že to stejně dělá jinej team
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    MICKK: Ja by jsem vsechny ty bashe zakazal...
    MICKK
    MICKK --- ---
    ARIAEL: nic, jen si myslím, že je to důvod proč mít bash ve windows
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    PEPO: Driver pro AMD se uz davno jmenuje jinak... Catalyst neni podporovany. Si stahni podporovanou verzi
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    MICKK: Vetsina soucasne zateze na Azure je linux. Co je na tom divnyho?
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    CERMINEK: pro specifické software, kde musí být každý uživatel administrátor, hodně se to střídá mezi lidma a vozí se to mimo firmu někdy dávám jednoho lokálního uživatele a k tomu heslo, které všichni ví.

    takový noťas je stejně ihned zavirovaný a plný divných filmů. proto mi nesmí do domény a pokud možno se vůbec nepřipojuje do firemní sítě.
    PEPO
    PEPO --- ---
    no a mě ten catalyst nejde nainstalovat na win10... kdybych ho tam měl, tak mám vyhráno....
    B3DA
    B3DA --- ---
    PEPO: hele zvlastni, tedka jsem to nastavoval pro AMD, minuly tyden pro Intel a nVidii.. vsude to je, (akorat v tom Catalystu to vypada jinak nez pred par mesici..)
    PEPO
    PEPO --- ---
    B3DA: zkoušel jsem, nikde tam to nastavení není
    SCHUNA: to jsem samozřejmě zkoušel...

    když jsem vyměnil kabel od monitoru z původního svga ->dvi na svga ->svga ->redukce dvi tak to najednou začalo fungovat správně..... (???)

    na počítač mám ještě připojenou TV (jako rozšířenou plochu), která je hdmi ->hdmi ->redukce dvi a to stále nefunguje.... o myslím, že je problém v nastavení grafické karty, ale vzhledem k tomu, že ve win10 už nefunguje AMD Control center na GPU - nějaký ati radeon- (tam to v tom šlo jednoduše nastavit), tak nevím jak problém vyřešit...
    MICKK
    MICKK --- ---
    CHEVALIER: je to dobré na to, že chtějí tlačit azure firmám co mají infrastrukturu na linuxech
    TOFI
    TOFI --- ---
    CHEVALIER: ten bash ti myslim mapuje, kvuli kompatibilite, moznosti spoustet skripty z linuxu primo na windows
    CHEVALIER
    CHEVALIER --- ---
    TOFI: To ano ale na Tebou postovanem obrazku vidim jinou adresarovou strukturu nez je ve win...?
    TOFI
    TOFI --- ---
    CHEVALIER: pokrocile skriptovani, velmi oblibene na linuxu
    KOC256
    KOC256 --- ---
    CERMINEK: Proc tam potrebujes domenu?

    OWA pripadne RDP to neresi?
    CHEVALIER
    CHEVALIER --- ---
    TOFI: Zeptam se blbe, ale na co je to dobre?
    MUXX
    MUXX --- ---
    SCHUNA: jeste bych dodal, ze je potreba se alespon jednou prihlasit dokud laptop vidi na domenovy radic. uz se mi stalo, ze user vyrazil mimo dosah internetu a nemel se jak prihlasit...
    SCHUNA
    SCHUNA --- ---
    CERMINEK: Ako nerozumiem presne co potrebujes, ale ak chces mat vsetkych domain userov ako lokal admina, tak pridas groupu "domain users" do "administrators"

    cmd ako admin a :

    net localgroup administrators "domain users" /add
    CERMINEK
    CERMINEK --- ---
    Ahoj všem. V první řadě sorry za lama dotaz, nejsem v těchto IT vodách zase tolik kovaný a nejsem si jist, zda dokážu přesně formulovat co vlastně chci... Mno zkusím to...

    Rozjíždím na firmě záložní/výjezdní notebook, na který chci aby měli přístup všichni useři, kteří existují v rámci naší domény/exchange... Doménový řadič máme v rámci SBS serveru, ale taky máme IT správu, která stojí za starou belu a přístup k serverům nedá atd... Chci to vyřešit tak, abych tam každého usera nemusel ručně přidávat doménovým loginem a nemusel mu pak lokálním účtem měnit práva přístupu... což se v současnosti děje: po rozjetí PC musím počkat až bude IP/MAC nastaven na firewallu (lol) a až bude zařazen v doméně, následně mohu skrz lokální účet vložit usera z domény, kdy mu ale musím měnit ručně práva. Jinak to prý nejde - tvrdí ajťák.
    V souvislosti s logováním pak mám ještě dotaz, jak lze změnit defaultní nastavení pro každého nového usera?

    Samozřejmě, že to jde, zajímá mě ale jak... takováhle PC chci rozjet minimálně tři a dříve než proběhne výměna IT správce...

    Snad jsem to popsal dostatečně... kdyžtak to upřesním...

    Díky všem...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam