• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KOC256Windows - (Windows 7, 8, 10, 11, ...)
    JEHLAN
    JEHLAN --- ---
    Zdravím, mám takový problem..
    Mam na notasu windows 10, který se mi aktualizovali samy... Ale když zapojím sluchátka nebo reprak, tak mi to nehraje. Musim vždycky tak 2x - 3x restartovat, aby to fungovalo... Neví někdo, kde může bejt problem??
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    ARIAEL: no to asi ne bude to zbytecne brzdit db.
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    RAINBOF: Mozna to cely rovnou vyrob aby to bezelo ve VHDX, stejne za chvili budes resit migraci do virtualu :)
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    RAINBOF: Dost mozny je i to ze to na zacatku existence dynamic disku napsali a potom to uz proste nikdo neupdatoval...
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    na netu čtu, že memtest na SMP hodně lidem padá na test #7 block move, stejně jako mně. vadná RAM mi nabourala Windows, tak reinstalace a doufám, že nebudu měnit desku.
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    RAINBOF: trochu jsem to zkoušel snížit nebo vypnout dual channel, ale normál test vždy projde a smp vždy neprojde
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    RATTKIN: tech pameti myslim. mas moznost snizit rucne casovani ?
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    RAINBOF: zasekne se to na stejném místě
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    RATTKIN: nema jsou tam nekde ruzny casy.
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    RATTKIN: memtest když ho spustim jako SMP se 3 RAM se zasekne, ale když ho spustim normálně, bez SMP, projde. má mi to stačit?
    jednotlivé ramky fungují s SMP i bez
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    hardware dotaz: začal se mi zasekávat počítač doma.
    testoval jsem ramky jednotlivě memtest a jedna je očividně vadná.
    zbývající 3 když testuji jednotlivě, jsou v pořádku, i když memtest běží přes noc.
    když dám ale ty 3 ramky najednou, memtest se zasekne. nepíše chybu, prostě je za chvíli tuhý.
    může to být deska? nebo CPU? nebo ty ramky?
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    RATTKIN: neřešim. objednal jsem 20x600x15k disků najebu to tam, rozpustim ten dynamic volume normálka zkopčim data, podržím to carepackem,
    starý disky nechám na provozní backup, prohlásím že si právě koupili 2 roky (což je pravda) no a za dva ročky stabilního provozu začnu plánovat nový železo kam jebnu jen dva disky a novej systém, připojim tu polici, pár disků vyměnim za ssd a pojede se dál. ona ta aplikace stejnak spotřebu výkonu moc nezvyšuje takže těh 24 core bude stačit vždycky :)
    prostě pojedu pokud pojede carepack.

    ale zajímaly mě ty dynamic oddíly no.
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    RAINBOF: tydlety shiťáky, s tím mám špatnou zkušenost když jsem tlačil na to aby se to modernizovalo - to nové je vždy horší než to staré a je z toho jen zlo.

    nejlepší je doporučit výměnu, hodně to nakalkulovat aby to bylo drahé a když se upgrade zamítne, netlačit, čekáš až to chcípne. Případně písemně varovat management, že to microsoft nedoporučuje a čekat na chcípnutí.

    případně než to chcípne hlídat zálohování, ale to nechám na tobě ;)
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    RATTKIN: no jasně. ale přijdou okamžiky kdy dostaneš vyžilej server dva roky po termínu nezbytnýho upgradu diskovýho pole. Moje situace (a neřešim žádnej problem - spíš pro představu, řešení je jasný):

    mam hp 380 g7 nabušený ramkama nejlepšíma procákama doby. v tom 6x600gb disky což je maximum co to požere. K tomu police s diskama kde jsou (lol) 3 disky na nějaký dokumenty.

    No a historicky došlo k tomu že původně police nebyla a všechno bylo uvnitř jenže jak šel čas došlo k upgradu a rapidnímu nárůstu dat takže se koupila disková police s řádičem a protože nebylo možný server odstavit na dva dny aby se data přesypala tak se na tý polici udělal dynamic disk a původní oddíl se roztáhl až na tu polici a pak se dal "srazit" tak aby byl jen na polici což uděláš za chodu a vlastně tim odmigruješ data z jednoho pole na druhý. druhá část dat (databáze) se jen roztáhla na to zbývající místo a .. máš dva dynamic disky na raid poli ve firmě.
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    RAINBOF: já jsem teda dynamický disky v provozu moc neviděl, mám doma deathwish raid, ale firmy mají spíš diskový pole
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    RATTKIN: to by možný bylo. ale si říkam proč třeba nedoporučujou na dynamic oddílu mít databáze. co za problémy z toho mohou plynout.
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    RAINBOF: možná to MS nemá zařazené v testovacím frameworku?
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    THOMASMORTA: no dynamic disk je oddíl nezávislý na zařízení může být klidně přes dva disky různých velikostí například.
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    MICKK: to je fakt to mě už napadlo ale jinak ?
    MICKK
    MICKK --- ---
    RAINBOF: protože nižší výkon?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam