• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KOC256Windows - (Windows 7, 8, 10, 11, ...)
    DOTCOM
    DOTCOM --- ---
    ARIAEL: to uz me taky napadlo, musim se ale podivat do kisny jestli tam mam nakej volnej PCI slot
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    Tak si kup nejakou zvukovku - to pry pomaha. Realtek se timhle oznacenim nikdy chlubit nemohl
    DOTCOM
    DOTCOM --- ---
    KOC256: nenavidim je predevsim proto, ze si u me win7 "naplanovaly" upgrade ackoliv s tim zrejme nemam kompatibilni hw. Prvni vec kterou udelaly bylo ze mi rozhodily bootloader (pac si vytvorily nejakou backup partition), to sem spravil, ale ten zvuk mi blbne furt :(
    KOC256
    KOC256 --- ---
    DOTCOM:
    Tajkze mas stary vergl a proto nenavidis W10? :D
    DOTCOM
    DOTCOM --- ---
    PETER_PAN: hm, tak jsem to proveril a posledni update biosu pro moji desku (Intel series 5) je z roku 2012 :( takze to mi asi nepomuze.
    PETER_PAN
    PETER_PAN --- ---
    DOTCOM: Podobny problem jsem resil znovu pred nekolika mesici. A bylo to prave WIN10 problem. Zkousel jsem ruzne nastroje na mereni sbernicove latence apod. (ty ukazovali nesmysli, prave protoze WIN10 udajne nektere veci kolem preruseni ovladaji jinak nez WIN7-)

    Duvod byl jednoduchy. BIOS nebyl pripraven na WIN10 a na strankach vyrobce se to resilo - takze se udelal update BIOS/firmware motherboardu. Pak preinstalovali pro jistotu drivery a od te doby to nedela.
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    _IOB_: jiste ze ano muzes si ho rezervovat ale jen tou instalaci. pak se muzes vratit a w10 mas rezervovany. bez instalace proste ne-e
    MOPIK
    MOPIK --- ---
    JIMX: no u me vetsinu veci , jako rozdeleni nastaveni a tak ( samozrejme neni to pouzitelny na vsechno ) ale temer na start od windows 8.1 jinym tlacitkem neklikam :)
    JIMX
    JIMX --- ---
    MOPIK: řeší co?
    MOPIK
    MOPIK --- ---
    JIMX: prave mysitko na start to resi :)
    JIMX
    JIMX --- ---
    L4MA:
    - bloatware jsem neviděl ani na jednom ze 4 notebooků (včetně vlastního), který jsem upgradoval z Win7/8 na Win10 ...
    - nekonzistence kontextovejch menu a rozdělení nastavení na dvě místa je demence už od Win8, který se snažej mít jednotný UI od mobilů až po desktopy :-(
    L4MA
    L4MA --- ---
    KOC256: jj, koukam na kazdej essential update kterej ma nad 2 mega a na kazdej doporucenej.
    DOTCOM
    DOTCOM --- ---
    za me teda velky minus Win10 je podpora zvuku. Kdyz jsem hledal jak vyresit svuj problem tak jsem narazil na skutecne znacne mnozstvi potizi jinych uzivatelu.
    KOC256
    KOC256 --- ---
    L4MA:
    a kdyz jsi tu kontrolu mel, jak moc jsi to pouzival? a studoval kazdy update?
    MELOP
    MELOP --- ---
    _IOB_: Efektivně, ve W10 Pro bez přímé náhrady oproti W7 Pro chybí dvě věci:

    Windows Media Center a to hlavně kvůli DVB tunerům (je to dosti specifická záležitost, to nepopírám), protože tím človk přijde o jejich jednotné ovládání a musí se chca nechca vrátit pre-WMC chaosu, kdy je to "co kus to originál".

    XP Mode, kde se to sice dá nahradit jiným virtualizačním řešením, ale ta licence virtuálních XP jaksi letí komínem tak jako tak, nemluvě o tom, že sehnat 100% legálně legacy systémy taky není pro koncáka úplná trivialita.

    Opět, tohle jsou hodně specifické záležitosti a v žádném případě netvrdím, že se týkají každého.
    MUXX
    MUXX --- ---
    _IOB_: zalezi co mas za hw. muj ntb se toho asi nedozije, takze zustavam na win7.
    klidne si to nainstaluj, vylozene spatny to neni. mas pak 30 dni na downgrade. ja zustavam u osvedceneho "kdyz to funguje, tak do toho nevrtej" :)
    L4MA
    L4MA --- ---
    + velmi omezena kontrola nad Windows Update.
    L4MA
    L4MA --- ---
    KOC256: v pohode, jen to zduraznuju. na tabletu kde poustim prohlizec a IM klienta s tim nemam problem. na kompu budu rad cekat do 2020 a verit, ze do ty doby vyjde neco min z prasete.
    omlouvat nesmyslnou nekonzistenci "jak casto to pouzivas", nerikam nic... :)
    KOC256
    KOC256 --- ---
    L4MA:
    - že tam je CC je blbost vašeho ICT.
    - jak casto a jak moc ty mnenu pouzivas tak ze te to bude srat? Ja si toho vsiml ale nasere me to jedou za uhersky rok :)
    - jak casto neco nastavujes, ze by te to muselo srat?

    Ja to jednou nastavim a pak uz jen pracuju...
    A ano mohu hateovat nad tim jak to je cele spatne... ...ale dotyka se me to realne? NE!
    L4MA
    L4MA --- ---
    par zasadnich minusu win10:

    priserny mnozstvi bloatwareu (kamos vcera dostal novej firemni ntb s Profi win 10 a mel tam defaultne CAndy Crush!): http://www.howtogeek.com/...98/how-to-uninstall-windows-10s-built-in-apps-and-how-to-reinstall-them/
    nesmyslna nekonzistence kontextovejch menu: http://www.askvg.com/too-much-inconsistency-in-windows-10-context-menus/
    oddeleni random nastaveni z Control Panels do Settings panelu: http://www.techrepublic.com/...trol-panel-and-settings-uis-why-are-both-still-options-in-windows-10/
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam