• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KOC256Windows - (Windows 7, 8, 10, 11, ...)
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    PETER_PAN: Mas tam trosku protimluv. Pokud pouzijes "profesionalni" tak to znamena ze to ma i nejakou podporu a drivery - coz evidentne nema.
    Takze po pravde jsi si koupil drahy bazmek vydavany za "profi" zarizeni s tim ze nema zadnou podporu.
    Coz se ti po pravde u profesionalnich zarizeni nikdy nemuze stat.
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    DOTCOM: Ty integrovany veci jsou fakt jenom nouzovka a nebo pro ucely ala "cumim na facebook".
    Kdyz chces neco vic tak je stejne lepsi koupit orezanou vykonnou desku bez tech integrovanych bazmeku a ty nadstavby koupit jako dedikovany karty
    PETER_PAN
    PETER_PAN --- ---
    ARIAEL: jasne, profi zvukovka za 20kkc, nebo USB wi-fi adapter za cenu routeru od cisca je shitovej HW
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    rada je jednoducha - nekupuj si shitovy hardware u kterych vyrobce nedela zadnou podporu do budoucnosti
    JIMX
    JIMX --- ---
    PETER_PAN: zase tak černě bych to neviděl ... standardy samozřejmě existují i v IT, jinak by sis ze svýho noname počítače nemohl psát s někým, kdo má třeba lenovo přes službu, co běží na hp serveru :-D

    nehledě na to, že ani ty ovladače nejsou tak uzavřený ... pro kolik HW napsali už nadšenci ovladače pro linux ... počítače se obnovují tak rychle a zákazník je chce tak levný, že pro výrobce HW ani SW není rentabilní držet zpětnou kompatibilitu ...

    buď rád, že můžeš na Win10 spustit i appku, co běžela nejenom na Win95, ale dokonce i v DOSu ... už to je zpětná kompatibilita jak prase, díky který je furt ten systém docela velká prasárna ...
    PETER_PAN
    PETER_PAN --- ---
    MICKK: v rade pripadecha no .. kazdopadne vyrobce drzi nejakou dobu nahradni dily a prodava je, i kdyz auto samotne uz nevyrabi .. navic existuji druhovyrobci a ty vyrabeji dily v souladu s normami jeste mnoho let
    .. protoze SW trh je uzavreny a vyrobce nic nenuti otevrit specifikace po te produkcni dobe - deje se co se dej
    .. napr. ve farmaceutickem prumyslu te patent chrani 15let, pak mohou lek vyrabet i ostatni
    .. v telekomunikacnim zase musi splnovat mezinarodni normy, standarty atd. + regulacni urady ..

    .. nic z toho u SW odvetvi neni a me to vadi
    MICKK
    MICKK --- ---
    PETER_PAN: v autě můžeš používat díly pro předchozí generaci?
    PETER_PAN
    PETER_PAN --- ---
    MICKK: Nebo neprekopavat to co funguje a spravu driveru nechat bezet evolucne a moc pouzit drivery i starsi. Kdyby byl SW trh regulovanej treba jako telekomunikacni, nebo automobilovej - slo by to vynutit.
    MICKK
    MICKK --- ---
    PETER_PAN: principelně k tomu musí někdo napsat ovladače, to stojí peníze
    JIMX
    JIMX --- ---
    DOTCOM: jsem divnej, když jsem s woknama spokojenej a nepřijde mi, že bych s nimi měl někdy nějaký problém (2000, Visty, 7, 8.1, 10)? ... ale je fakt, že už 10 let jedu jenom na noteboocích, který maj wokna předinstalovaný :-)
    PETER_PAN
    PETER_PAN --- ---
    DOTCOM: me take sere .. tohle kritizuju co jsou wokna woknama .. tohle je ale i tim ze SW trh je neregulovanej a vyrobci SW nemusi dodrzovat zadna zavazna pravidla .. mam/mel jsem doma spousta HW (treba zvukovka za 20kkc) co proste jde max na WIN-XP a dal ne .. k tomu neni principielne zadny duvod
    DOTCOM
    DOTCOM --- ---
    KOC256: koukam ze clovek musi prijmout slusnou davku askeze aby se naucil mit widle rad...
    KOC256
    KOC256 --- ---
    Ja mam treba zvuk permanentne vypnuty :D
    DOTCOM
    DOTCOM --- ---
    ARIAEL: to uz me taky napadlo, musim se ale podivat do kisny jestli tam mam nakej volnej PCI slot
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    Tak si kup nejakou zvukovku - to pry pomaha. Realtek se timhle oznacenim nikdy chlubit nemohl
    DOTCOM
    DOTCOM --- ---
    KOC256: nenavidim je predevsim proto, ze si u me win7 "naplanovaly" upgrade ackoliv s tim zrejme nemam kompatibilni hw. Prvni vec kterou udelaly bylo ze mi rozhodily bootloader (pac si vytvorily nejakou backup partition), to sem spravil, ale ten zvuk mi blbne furt :(
    KOC256
    KOC256 --- ---
    DOTCOM:
    Tajkze mas stary vergl a proto nenavidis W10? :D
    DOTCOM
    DOTCOM --- ---
    PETER_PAN: hm, tak jsem to proveril a posledni update biosu pro moji desku (Intel series 5) je z roku 2012 :( takze to mi asi nepomuze.
    PETER_PAN
    PETER_PAN --- ---
    DOTCOM: Podobny problem jsem resil znovu pred nekolika mesici. A bylo to prave WIN10 problem. Zkousel jsem ruzne nastroje na mereni sbernicove latence apod. (ty ukazovali nesmysli, prave protoze WIN10 udajne nektere veci kolem preruseni ovladaji jinak nez WIN7-)

    Duvod byl jednoduchy. BIOS nebyl pripraven na WIN10 a na strankach vyrobce se to resilo - takze se udelal update BIOS/firmware motherboardu. Pak preinstalovali pro jistotu drivery a od te doby to nedela.
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    _IOB_: jiste ze ano muzes si ho rezervovat ale jen tou instalaci. pak se muzes vratit a w10 mas rezervovany. bez instalace proste ne-e
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam