• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KOC256Windows - (Windows 7, 8, 10, 11, ...)
    B3DA
    B3DA --- ---
    HAWLIS: nezadavas ty credentials do vyskocivsiho okna, primo microsoftu?
    imho jen pres oauth udelujes appce pravo k uziti urcitych veci z ms uctu, v tomhle pripade kalendare (a mozna kontaktu)
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    HAWLIS: já do zálohuju kalendář jednou měsíčně přes Google takeout
    HAWLIS
    HAWLIS --- ---
    RATTKIN: nj, to bych asi prohrál... žádné své identifikační údaje tam nemám... tak snad se nic nestane no..
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    HAWLIS: neslyšel jsem že by se něco podobného kradlo.
    kradly se oblíbené Facebook stránky, nebo krátké Twitter jména. ale ms accounty asi nikdo nechce.
    vyplň si co nejvíc identifikující údajů, ať se případně náhodou dá prokázat vlastnictví, zálohuj si kalendáře a kontakty.
    AHARAZ
    AHARAZ --- ---
    RATTKIN: Aktivaci W10 z krabicové verze W7 jsem řešil i telefonicky s MS a to že je vlastníkem právnická osoba jim rozhodně nijak důležité nepřišlo.
    AHARAZ
    AHARAZ --- ---
    RATTKIN: Já mám za to že upgrade nebyl zdarma jen v rámci Enterprise licencí z OLP programu. Kde by to mělo řešit SA.

    Some editions are excluded: Windows 7 Enterprise, Windows 8/8.1 Enterprise, and Windows RT/RT 8.1. Active Software Assurance customers in volume licensing have the benefit to upgrade to Windows 10 Enterprise offerings outside of this offer.
    HAWLIS
    HAWLIS --- ---
    Dokázal bych někdo odhadnout nebo zhodnotit jak velké je riziko zneužití osobních dat (v tomhle případě celý Microsoft account), když bych chtěl používat například kalendář stažený ze Store (chtěl bych ho používat jak na W10 mobilu, tak na W10 desktopu), jež není z dílny microsoftu, ale chci, aby mi tam importoval data z MS accountu a dál je do MS kalendáře propisoval?
    V praxi mi to přijde čistě jednoduše tak, že třetí (a neznámé) straně dám svuj kompletní login na MS account. Jediná třetí strana, která tyto udaje ode mě má, je google, kde mám druhou číst kontaktům, mailů a kalendářů... notabene je to gigant na druhou, pro kterého jsem jeden z miliardy... plus i bez toho o mě toho ví tolik, že už to je stejně fuk... ale nějaký malý vývojář, jenž dostal svou appku ma Store, je něco jiného.
    Tak by mě zajímal názor. dík.
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    DICK85 RATTKIN hledal jsem na microsoftu a podle stránky co jsem našel to možná legální je. tak nevim. ARIEL nic?

    jedná se mi o OEM a krabicové licence, žádné SA nebo multilicence
    DICK85
    DICK85 --- ---
    RATTKIN: teď jsi mě trochu vystrašil. Máme tak to udělaný upgrade cca na 180 stanicích a všude se to tváři košér.
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    RATTKIN: pokud má firma vlastní nastavení lienčního serveru, popř. specifický update server, tak často upgrade na W10 nedoběhne - muj komp strávil hodinu automatickou aktualizací a pak to další 4 hodiny vracel zpátky... kolegovi pro jistotu počítač při návratu zpátky k sedmičkám umřel a musel je pak instalovat znova. Nicméně u těch, kde upgrade proběhl později, tak se vše tváří legálně a nemá s tím problém ani náš licenční server ani nikdo z MS...
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    update na windows 7 -> 10 se nevztahuje na firmy?
    Když se to firmě aktualizuje "samo" tak to má nelegálně?
    DUBAS_
    DUBAS_ --- ---
    kdo nestihl update na win 10 ma jeste sanci
    Microsoft nabízí nový způsob, jak upgradovat na Windows 10. Opět zdarma – Živě.cz
    http://m.zive.cz/microsoft-nabizi-novy-zpusob-jak-upgradovat-na-windows-10-opet-zdarma/a-183528
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    p.s. tohle se da vypnout kdyz uplne zakazes screening souboru stazenych z internetu.
    Je otazka zda to delat - ono to neni tak uplne blbe kdyz nikdo nemuze spustit nic primo z internetu.

    A u instalacek si to muzes odskrtnout a budou fungovat normalne
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    KASUMI: Aha - to je proto ze to mas primo stazene z internetu. Pravdepodobne nemas jeste zadny antivir na ochranu.
    Zkus kliknout pravym mysitkem na ten exe soubor a uvidis ze tam dole mas nastaveno "Unblock"
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    KASUMI: na ty loginy zkus spustit netplwiz.exe
    KASUMI
    KASUMI --- ---
    nejde tomu udelat sc, tak pres ipad :)


    KASUMI
    KASUMI --- ---
    ARIAEL: na spusteni instalace if mi "run as a" nepomohlo :/
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    KASUMI: Zkus si snizit bezpecnostni otazky pro dany ucet (tvuj). Nektere instalacky proste jeste nezaregistrovaly ze pri instalaci se musi zeptat na prava a potom to zhavaruje.

    ad skryty ucet - ten tam je, je jenom bezne zakazany protoze jeho login kazdy zna. Pokud by jsi ho povolila tak se ti bude normalne nabizet atd. Ale realne se to nedela.
    Tvuj ucet pokud mo mas jako spravce ma stejne opravneni.
    Jen nezapomen ze i kdyz jsi admin tak na nektere operace potrebujes "elevated rights" - to je to kdyz na neco kliknes druhym tlacitkem mysi a mas tam "run as administrator"
    MUXX
    MUXX --- ---
    KASUMI: pri upgradu na win10 se administrator ucet zakaze. musis vlezt do nastaveni uzivatelu a povolit ho.
    KASUMI
    KASUMI --- ---
    prosim otazka
    windows 10
    na 8.1 byl skryty admin ucet (default), ktery jsem pres cmd umela zobrazit a nakladat s nim
    ten prikaz mi ale na win 10 nefunguje
    net user administrator /active:yes
    a ja nevim, jak si ho zobrazit
    je nejaka jina cesta? jiny prikaz? jsem jen uzivatel a googlim :)


    plus bych si rada nainstalovala jednu aplikaci, ale porad mi to pise ze instalace byla zablokovana spravcem.. a nepusti me k tomu.. nevim, kde co zmenit, aby me to k tomu pustilo (je to irfanview)
    chtela jsem to praver udelat pres ten default ucet, ale ten nemuzu najit..
    pouzivany ucet by MEL byt spravce

    poradite prosim? dekuji

    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam