• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KOC256Windows - (Windows 7, 8, 10, 11, ...)
    SCHUNA
    SCHUNA --- ---
    KEVIN00: Musis vypnut secure boot v BIOSe
    KEVIN00
    KEVIN00 --- ---
    Zdravím,
    mohu poprosit o radu jak instalovat Win7 na notebook s UEFI a GPT diskem. Jedná se konkrétně o Acer Aspire ES 15 (ES1-520-54SM). Zkoušel jsem Rufus, ale při snaze nabootovat z USB flash disku obdržím hlášku, že nelze z média bootovat z důvodu secure policy. Díky
    COLBEN
    COLBEN --- ---
    FATBOZZ: funguje! diky moc
    VIXLE
    VIXLE --- ---
    AAHHWISEGUY: kdyz IE pustis z x86 program files, mela by to byt 32bit verze. ten hlavni process se sice bude ukazovat jako 64, ale jednotlivy taby uz by meli 32, viz http://static.cdnnano.com/web/blog/Win7-IE10-FiveTabs-32bit.png
    AAHHWISEGUY
    AAHHWISEGUY --- ---
    RATTKIN: jede to skrze virtualizaci parallels desktop - koupil si licencni klic a jenom si z internetu stahnul disk image. podivam se na to a kdyztak se to pokusime preinstalovat...
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    AAHHWISEGUY: w10 je pořád 32bit verze. musíš mít 32bit cd. některá instalační média mají 32 i 64 a při bootování se zeptají. .
    AAHHWISEGUY
    AAHHWISEGUY --- ---
    HELVETE: to vypada hodne zajimave, podivam se na to.
    ale nevim jestli tak spustim 32bit verzi a silverlight na tom asi nepujde....
    AAHHWISEGUY
    AAHHWISEGUY --- ---
    RATTKIN: bohuzel ta celni sprava chrome nebude podporovat, mame problem i s 64bit IE... ona se ta jejich aplikace sice spusti a da se s ni pracovat, ale neda se v ni dokoncit prace, vzdycky to na necem zkolabuje...
    hmm reinstalace windows nezni uplne spatne. ale windows 10 jsou i v 32bit only verzi? mel jsem dojem ze je to uz jenom 64bit
    proc by s opetovnou instalaci ostatne mel byt problem? licencni klic by to snad mel umoznovat neomezene kdykoliv to bude instalovane vzdy a jenom na jednom pristroji...
    HELVETE
    HELVETE --- ---
    AAHHWISEGUY: https://developer.microsoft.com/en-us/microsoft-edge/tools/vms/ by mohlo v testování ulehčit práci a ušetřit čas...
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    AAHHWISEGUY: zkus ještě Chrome. Windows se dají instalovat jako 32bit, licenční číslo je stejné. snad to ms dovolí ještě jednou instalovat, pokud se nebudou používat obě kopie najednou, snad to nebude problém z licenčního hlediska. někdy na státní správě bývají stránky, kde si můžeš ověřit kompatibilitu, třeba to něco poradí.
    AAHHWISEGUY
    AAHHWISEGUY --- ---
    ahoj, potrebuju poradit. mam znameho co potrebuje neco delat s nejakym formularem na webu celni spravy a ten vyzaduje silverlight a 32 bitovy IE (zkouseli jsme firefox na w10 a safari na macu protoze oba podporuji silverlight, ale ten web hlasi nejaky error, takze tahle alternativa nefunguje). ma macbook a skrze parallels desktop 11 si virtualizuje koupene windows 10 home (ma to na firmu a odmita delat neco skrze warez) jenze na nich nevim jak spustit 32bit IE - pokazde kdyz ho spustim z x86 program files tak se ukazuje ze bezi 64bit verze....
    nasel jsem na netu moznost jak vypnout edge ale je to nejaka funkce applocker co bezi jen na enterpise edition.... napada nekoho neco? jsem uz v koncich
    ARAGONIT2
    ARAGONIT2 --- ---
    aha, tak díky za rychlou odpověd.:)
    KOC256
    KOC256 --- ---
    ARAGONIT2: Jo.
    ARAGONIT2
    ARAGONIT2 --- ---
    KOC256:
    Aha, takže musím přeinstalovat na 64 systém a pak by to bylo podporováno?
    KOC256
    KOC256 --- ---
    ARAGONIT2: 32b system. To lepsi nebude.
    ARAGONIT2
    ARAGONIT2 --- ---
    ještě mám dotaz ohledně paměti...dal jsem do ntb 4gb modul s 2gb modulem, ale systém mi píše tohle:
    https://i.nahraj.to/f/1zCy.JPG
    Jak je to myšleno..?
    Díky za odpověd
    FATBOZZ
    FATBOZZ --- ---
    COLBEN:

    Hold down the Windows key and press R to bring up the Run dialog.
    Type gpedit.msc and press Enter. You will need administrator privileges to continue.
    Navigate to User Configuration > Administrative Templates > Windows Components > Attachment Manager.
    In the right side pane, double-click "Do not preserve zone information in file attachments", set it to Enabled, then press OK.

    na aktualni co uz to maji
    ZoneIDTrimmer: Remove Zone.Identifier alternative data stream
    http://www.thewindowsclub.com/zoneidtrimmer-remove-zone-identifier
    COLBEN
    COLBEN --- ---
    ARIAEL: ani vypnuti nezabralo
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    COLBEN: obvykle staci vypnout smartscreen. Akorat ze jde o to ze ta vec ma svuj vyznam. Napriklad nedovoli spustit cokoliv, co stahnes z netu a ruzne nepotvrdis - coz muze byt leccos zcela mimo tvoji kontrolu.
    COLBEN
    COLBEN --- ---
    nevite jak vypnu upozorneni, ktere mi win 10 dva pri otevreni souboru otevreneho z netu? dogooglil jsem postupy neco jako toto, ale bud se mi zdaji prilis slozite, nebo jsou trosku na neco jineho. diky

    Option One: Unblock File in Properties
    Option Two: Unblock File in Open File - Security Warning
    Option Three: Unblock App or File in Windows SmartScreen
    Option Four: Unblock a Single File in PowerShell
    Option Five: Unblock All Files in a Folder in PowerShell
    Option Six: Unblock Files in a Folder and every Subfolder in PowerShell
    SHMADE
    SHMADE --- ---
    IMOLOL: Díky, nakonec se to po odinstalování a opětovnym nainstalování všech síťovejch zařízení chytlo...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam