• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KOC256Windows - (Windows 7, 8, 10, 11, ...)
    MADCAT
    MADCAT --- ---
    WENTOLINE: S driverama jsem nic nedělal - jak jsem ten ntb dostal, tak furt je (myšleno systém, samozřejmě aplikace jsem si tam nějaký nainstaloval). Nemám ale možnost se teď podívat, co tam je za drivery, mám ten ntb doma a su v práci. Ale už mi to i ve "vedlejším" klubu radili, ať nativní Win 10 vyhodím a dám tam přímo od výrobce, tak to asi doma prubnu.

    DUBAS_: To mně doma nehrozí, v jednom okamžiku nikdy nemáme připojený víc jak tři zařízení. Router bych z toho asi nevinil, ostatní zařízení se neodpojujou...
    WENTOLINE
    WENTOLINE --- ---
    MADCAT: a instaloval jsi na tu wifi drivery, nebo jsi nechal původní co byly ve win 10?
    MADCAT
    MADCAT --- ---
    HP Pro Book G2 s Win 10 se mi svévolně odpojuje od domácí wifi sítě. Tu síť normálně vidí, ale hlásí "k této síti se nedá připojit". Většinou pomůže "opravit připojení", což v praxi znamená resetování síťovýho adaptéru, aspoň tak praví dialogový okno po provedení akce. Nevím, jestli to může mít na něco vliv, ale děje se to hlavně ve večerních a nočních hodinách, nemám pocit, že bych to pozoroval někdy jindy. Můžou za to windows, nebo notebook? Nějaký špatný drivery? Router asi ne, protože i když ntb se odpojí, tak mobilem se normálně připojím...
    RAGNAROK
    RAGNAROK --- ---
    MICKK:
    jo to je on dekuji

    ctrl+alt+F12 & hotey manager
    MICKK
    MICKK --- ---
    RAGNAROK: to je z intel driverů na grafiku imho
    RAGNAROK
    RAGNAROK --- ---
    Daj se prosim nejak zmenit globalne hotkeys? Docela me stve uplne zbytecna zkratka algr+sipky ktera otaci obrazovku.
    KOC256
    KOC256 --- ---
    JIMX:
    jasan, ale pokud mam otevrenych 15 oken, tak restart je horsi volba nez dat 20 kukund na odebrani a pridani ;-)
    JIMX
    JIMX --- ---
    DARKJESUS: mně to dělá Microsoft Games klient ... když jdu hrát GTA IV, tak se spouští a ten mi tu klávesnici netuším proč přidává ... takže vždycky po dohrání udělám restart a je to v pohodě.
    DARKJESUS
    DARKJESUS --- ---
    KOC256: JIMX: Uplne to samy me depta uz pekne dlouho (jen teda naopak, chci jen QWERTY) a uz u toho pridani a odebrani pekne kafram :)) pricinu se mi dopatrat bohuzel nepodarilo :/
    JIMX
    JIMX --- ---
    KOC256: až to budeš dělat potřetí, tak ti to moc super nepřijde ... jak už jsem psal, tak pomáhá i restart :-)
    KOC256
    KOC256 --- ---
    JIMX:
    Super. Pomohlo přidat a odebrat :)
    KOC256
    KOC256 --- ---
    VIXLE:
    ani do mailu že? To je zase argument...

    Já mám argument, že nepotřebuji NIKDY přepínat klávesnici. Ty píšeš nesmysl... ...můžeš třeba pokračovat tím, že kdo nekomunikuje v angličtině, tak není programátor...
    VIXLE
    VIXLE --- ---
    KOC256: Programátoři potřebují psát češtinu
    sounds legit..
    KOC256
    KOC256 --- ---
    JIMX:
    Nejsem programátor... ale i když jsem byl tak nevím...

    Já:
    {}$[]<> umím psát jako ALT+...
    U zbytku mi funguje normální čeština

    Jaký by pro mně měla benefit QWERTY CZ nebo QWERTY ENG?

    Programátoři (u nás co vidím). Pořád přepínají klávesnici podle toho zda potřebují psát češtinu a nebo potřebují napsat nějaký speciální znak :)

    ---

    S tou reinstalací zkusím díky...
    JIMX
    JIMX --- ---
    programátor a nechce QWERTY? ... jsi divnej :-D

    jinak mně tam druhou českou přidává GTA IV, resp. asi Microsoft Games klient ... odstranit to jde jenom tak, že jí v nastavení přidám a pak zase odeberu ... a nebo restartnu komp.
    KOC256
    KOC256 --- ---
    Jak vyhodit nechtenou klavesnici?
    nechci tam tu QWERTY a nemám ji snad ani nainstalovanou...



    MADCAT
    MADCAT --- ---
    KRYSPIN: Jsem netušil, dík. Už jsem ten Photo Viewer ale nastavil ručně.

    Nicméně - jak se tak dívám na vlastnosti toho Fast Stone Image Vieweru, co doporučoval KEVIN00, tak je možná vyřešeno. To se mi fakt líbí, dokonce víc než už chvíli testovaný XN View - ten sice umí fakt snad všechno, ale je toho až tak moc, že se v tom člověk snadno ztratí.
    KRYSPIN
    KRYSPIN --- ---
    MADCAT: PowerShell je v Windows 10 defaultně nainstalován. Takže bez problému.
    MADCAT
    MADCAT --- ---
    B3DA: Nemám ho tam čoveče. Ona ta příslušná knihovna ve Win10 prý je, ale Windows ji nějak "nevidí" nebo co. Prostě se do registrů musí příslušnej záznam přidat - buď nějakým skriptem, nebo ručně...

    TOOMIX: Já mám v PC XC View, což je asi v bledě modrým to stejný, ale to mi na prohlížení fotek přijde poněkud overkill. Nebo to má i nějakej úplně jednoduchej mód, kdy fakt vidím jenom šipku vlevo, šipku vpravo, zoom in, zoom out a slideshow?

    KRYSPIN: To je fajn, má tam chlapec fakt tunu tweaků, ale předpokládám, že abych to dostal do svých Win 10, tak bych musel napřed nainstalovat ten Power Shell..?

    Jinak já bych asi i tu aplikaci "Fotky" přežil, ale ona sveřepě odmítá prohlížet i jiný fotky, než kterou z Total commanderu přímo otevřu - otevře jenom tu jednu, a šipka vlevo vpravo nefunguje, jakoby ve složce byl jedinej soubor. Což samozřejmě není. No a já se v Total commanderu pohybuju 99 % času když v PC něco hledám. Ten windowsí průzkumník je dost neohrabanej...
    KEVIN00
    KEVIN00 --- ---
    MADCAT: Mě se celkem v jednoduchosti líbí FastStone Image Viewer
    KRYSPIN
    KRYSPIN --- ---
    MADCAT: https://www.dasm.cz/clanek/jak-z-windows-10-udelat-desktopovy-system

    Jedna z věcí covten skript umí, je vrácení prohlížeče z Windows 7.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam