• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KOC256Windows - (Windows 7, 8, 10, 11, ...)
    RAGNAROK
    RAGNAROK --- ---
    RATTKIN:
    Prave uz moc nehraju. Vetsinou rts, tbs, rpg. fps jen zridka. U filmu snad 50 ms neni zas takovej problem.
    Kolik to tak zere vykonu to realtime kodovani?

    DUBAS_:
    parada to vypada taky viable.
    DUBAS_
    DUBAS_ --- ---
    RAGNAROK: pokud to chces pouzivat ve vnitrni siti kup si steam link ten muzes pripojit k jakejkoliv tv a pouzivas to jako komp pripojis klavesnici mys a hrajes ci pracujes,
    RAGNAROK
    RAGNAROK --- ---
    ZBYNEK:
    Encodovany fullhd muze mit bitrate tak 1-15 MB/s, raw treba 10x tolik. To by mel bezna linka zvladnout.

    RATTKIN:
    Tyjo to zni zajimave. Akorat teda potrebuji propojit linux masinu ktera nema eth port a win masiny (ty eth port maj). Na gaming masine mam nejakou ATI a win. Lag 50 ms mi prijde ok, to by mi stacilo.
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    RAGNAROK: na hry na dálku co jsem zkoušel zatím nejlíp funguje nvidia karta + moonlight streaming.
    ale na spoustu her je jakýkoli ping > 0 už problém, třeba na akční hry mám problém i doma po wifi a musím jet po eth kabelu.

    na kancelářskou práci na windows je nejlepší RDP - nejmenší nárok na data a nejlepší odezva. dá se na tom pracovat pokud je ping do 50ms

    pokud není veřejná adres, používáme ještě teamviewer. je trochu pomalejší, ale veřejnou op adresu nepotřebuje.
    MICKK
    MICKK --- ---
    ZBYNEK: koukám se skrz RDP na youtube a bez problémů
    ZBYNEK
    ZBYNEK --- ---
    RAGNAROK: Je jedno co použiješ (vnc, rdp, tv), video na dálku bude vždycky rozkostičkovaný a v mizernejch barvách (jenom si cvičně spočítej potřebnej datovej tok)
    RAGNAROK
    RAGNAROK --- ---
    Potreboval bych zobrazovat plochu vzdalenych pc. Vyzkousel jsem tightVNC ale je to celkem pomaly, na video nebo na hry to vypada ze to nejde pouzit. Existuje nejake reseni?
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    CERMINEK: velký update je často celý systémový image, který některá nastavení přepíše. MS to ještě po roce nemá úplně vyřešené.
    jinak mě update svítí ve start menu když dám komp vypnout tak je tam Update And shut down.

    Nějaké problémy co píšeš by mohly být poškozeným profilem, můžeš na zkoušku založit nového uživatele, jestli se to děje i u něj
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    CERMINEK: gpedit.msc - konfigurace pocitace - sablony pro spravu - soucasti systemu windows - windows update - Vypnout automaticke restartovani po aktualizacich v dobe aktivniho pouzivani - dvojklik - povoleno - ok

    2) to mi dela muj HP obcas taky, ikony jsem poresil pomoci Icon Restorer
    3) TIA mame vsichni ve virtualu s Win 7, je to nejbezpecnejsi reseni
    CERMINEK
    CERMINEK --- ---
    Ahoj všem. Po posledním updatu Windows, který mě dost nasral mám s Win10 několik závažných problémů, které se mi nedaří vyřešit (i přes dostatečné know-how i Google)...

    Začnu tím upgradem. Ač mám nastavenou dobu aktivního používání, tak se mi stalo, že se z ničeho nic noťas restartoval. A to i přes to, že jsem měl otevřené Visual Studio a pracoval jsem. Jen jsem si skočil na kafe a komp se už aktualizoval. Jde to nějak totálně vypnout? Měl jsem ve VS neuloženou práci (naštěstí jeden řádek). Jednoduše bych to rád jakkoliv tweaknul na restart na vyžádání.
    V souvislosti s onou aktualizací mě doslova nasrala druhá věc - všechny "aplikace", vč. OneDrive, M$ Store, 3D Builderu atd. se vrátili do systému, přitom jsem je odinstaloval. Jde tomu předejít?

    Mno a od tohoto updatu se děje několik věci, které se mi fakt nelíbí.
    1) Když se PC uspí a já ho probudím, tak mi ztratí připojení druhého disku, kam mám nalinkováno umístění všeho. Ztratí se tak ikony z plochy, linky na dokumenty atd. A např. spadne progaram, který má otevřeno něco z druhého disku. Je to na restart a vždycky mi to rozháže ikony na ploše a dost často i nastavení knihoven

    2) Často, když se ntb uspí a je v dokině, tak se nechce probudit, když se probudí a náhodou připojí disk, tak rozháže ikony na ploše a chvíli jakoby neví, které LCD má používat. Když pak přepnu zobrazení na např. jen druhý displej, tak rozhodí ikony na ploše.

    3) Některé programy začali solidně zlobit - např. TIA Portál od Siemensu, se kterým nebyl prolbém se neskutečně kouše, Firefox padá atp....

    Lze těmto "drobnostem" které mě neskutečně serou, nějak předejít?

    Budu rád za každou radu.

    Díky všem :)
    ROBIN_SNNS
    ROBIN_SNNS --- ---
    věděl by někdo, kde se ve win10 zapíná/vypíná to malé menu co vyskočí, když k pc připojíte foťák/mobil/usb?
    MOPIK
    MOPIK --- ---
    Hosi, Windows 10 , deje se mi sem tam takovy bug .. sitova nebo wifi karta ( zatim jen RealTek sitovka a dell wifi ) ze nacte z DHCP vse krome IP adresy. Nemate o tom nejake info?
    TRIPLT
    TRIPLT --- ---
    Possible bootcamp wifi driver bug w/ 2016 MBP | MacRumors Forums
    http://forums.macrumors.com/threads/possible-bootcamp-wifi-driver-bug-w-2016-mbp.2014979/

    Konecne sem vygooglil neco "poradneho" stejnej problem... nejsem v tom sam :/
    DUBAS_
    DUBAS_ --- ---
    TRIPLT
    TRIPLT --- ---
    TRIPLT: Tak smula... zadna zmena :)
    TRIPLT
    TRIPLT --- ---
    THOMASMORTA: od applu bohužel žádná změna. :(

    https://drp.su/en/devices/wifi/broadcom/broadcom-802-11ac-network-adapter?os=windows-10-x64
    Objevil jsem nyní tohle. Akorát teda nevím jak moc tomuto webu věřit, že nestáhnu "búh ví co".
    Každopádně nerozumím těm dvou možnostem:
    Broadcom 802.11ac Network Adapter
    vs
    Broadcom 802.11ac Wireless PCIE Full Dongle Adapter

    No zkusil jsem ted v nastavení adapteru na pevno dát 20 mhz a na routeru 11g only... když uz neklapne ani tohle tak "game over"
    THOMASMORTA
    THOMASMORTA --- ---
    TRIPLT: Koukám, že na to jdeš metodou "nejdůležitější informace nakonec":-)
    Pokud tam máš dualboot a na druhém systému to jede bez problémů, pak je problém téměř jistě v ovladačích - zkus ručně nainstalovat znovu ovladače přímo od Applu, jestli se dají někde stáhnout.
    TRIPLT
    TRIPLT --- ---
    THOMASMORTA: jedna se o novy macbook pro 2016.
    OS x je v pohodě, žádný problém... wifi naprosto stabilní.
    Přepnu do Windows (bootcamp) a je to v háji... co chvíli nějaký connection drop. :/
    (Každopádně z toho co jsem googlil by to neměl být problém macbooku jako takového když se ty věci stávají "všem".)

    RAGNAROK: clean instal probehl pro jistotu 2x a žádná změna

    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    TRIPLT:
    správná úvaha. Pokud jsi si jist že to není v zarušení ani ve wifi přijímači (možná nestíhá některé tplinky a podobné krámy utáhnou tak 4 zařízení s WPA a pak je jejich výkon velmi nejistý)

    Pokud tedy je problém pouze v tom pc ovladače budou to slabé místo. MS neustále mění fungující ovladače za ty jejich a často je funkcionalita špatná (nebo žádná).

    Pokud to není ovladačem zkusil bych vyměnit wifinu samotnou což lze. Externí wifinu bych zvolil asi jako poslední možnost nebo možnost pro případ že se v tom nechceš vrtat.
    některé wifiny mohou být opravdu malé.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam