• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KOC256Windows - (Windows 7, 8, 10, 11, ...)
    JIMX
    JIMX --- ---
    o tom silně pochybuju, většina dnešních NB nemá jic jiného než hdmi výstup, to by si nedovolili ...
    HADIAK
    HADIAK --- ---
    ARIAEL: "odpalit" vo vyzname, ze nejde a siel :) (a ze ma to nasralo)
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    HADIAK: az na to ze nic odpalit nemuzou. Ale mozna ze tvuj HDMI port ma ve svem API od vyrobce nejaky specialni prikaz "znic me brouku"...
    HADIAK
    HADIAK --- ---
    tak po gadgetoch vyzera, ze w10 odpalili hdmi port :(
    nove/aktualne ovladace, (tie tv "vidia"), ale na tv cierny obraz - bez signalu a win pisu, ze druhy displej nenasli.
    (perlicka o tom, ze hdmi je pre nich prioritnejsie ako dvi pisat ani nebudem, aky kkt toto dizajnoval to netusim).
    RUTHAN
    RUTHAN --- ---
    Neznate nekdo nejakej tool na konverzi Window 7 MBR instalace / zalohy na UEFI? Vytvorit, zkonvertovat GPT disk je v pohode, stejne teda tak EFI partici, ale potrebuju nabootovat wokna.

    Je potreba delat nejaka magie s nastavenim instalace, nebo teoreticky je staci jen zkopirovat Windows 7 efi file na EFI partici? Pripadne, kde ten filu najdu?

    Co se tyce spousteciho sektoru atd, to nepotrebuju to pripadne obejdu grubem. Prepokladam, ze tak chytry asi recovery mod neni, aby tohle umel sam v ramci automaticky opravy?
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    THOMASMORTA: jop, ono se to doplnuje. Kodi nebo Filebot uz taky prenesli distribuci na Store
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    btw zjistil sem, ze nektera anglicka rozlozeni klavesnice neberou v potaz kombinaci pravy ALT + ENTER (napriklad s nejakym rozlozenim mi nefunguje full screen ve windows media player classic), tak sem zacal testovat jiny a korektne funguje English (Canadian), tak ji pouzivam. Kdyby mel nekdo podobny problem...
    KUTAS
    KUTAS --- ---
    JIMX: to mi hází takový ty "paskvil" znaky jako ß$¤@&# apod. Ale používám třeba apostrof. Jinak to dělá i pravej alt.
    THOMASMORTA
    THOMASMORTA --- ---
    ARIAEL: Pokud to funguje, tak mi light aplikace nevadí. Přiznám se, že z toho co potřebuji například nevidím, co by mi ve VLC ze storu chybělo oproti plné verzi.
    JIMX
    JIMX --- ---
    KUTAS: na cz qwerty máš Ctrl+Alt + klávesa = anglický znak
    KUTAS
    KUTAS --- ---
    DRAGON: tak paráda, vypadá to, že stačí dát "move up" a restart není potřeba (zkusil jsem jen zamknout). Uvidíme jestli se to teda udrží.

    DARKJESUS: právěže používám primárně CZ, ale zároveň i o něco méně častěji píšu v angličtině, takže potřebuju obě. V tomhle mi lehce chybí to macovský "alt + tlačítko = anglický znak".
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    THOMASMORTA: Ono na Storu jsou spis light aplikace s novou architekturou nez ty stare legacy verze...
    MICKK
    MICKK --- ---
    MICKK: ještě dodám, že toho používám opravdu hodně od microsoftu.
    MICKK
    MICKK --- ---
    THOMASMORTA: Máme různé potřeby, já nepoužívám nic co by tam bylo.
    THOMASMORTA
    THOMASMORTA --- ---
    MICKK: Zcela upřímě se přiznám, že když mohu něco instalovat přes Store, tak toho využiji, protože je pak jednodušší to instalovat na novém počítači a možná se přes to i něco synchronizuje.
    MICKK
    MICKK --- ---
    THOMASMORTA: Netuším co chtějí. Ale cpou ho do windows serveru. Asi se admini nudí, tak aby si stáhli candy crush.
    THOMASMORTA
    THOMASMORTA --- ---
    MICKK: Nějak jsem předpokládal, že alespoň microsoftí věci tam budou. Zvláště když chce přidat tu možnost, že lze uživatelům nastavit, aby mohli instalovat jen aplikace ze Storu (což chtějí podporovat hlavně v připravované distribuci pro ARMové procesory).
    MICKK
    MICKK --- ---
    THOMASMORTA: https://www.skype.com/en/download-skype/skype-for-computer/ na storu by mě upřímně nenapadlo nic hledat.
    THOMASMORTA
    THOMASMORTA --- ---
    MICKK: A kde to najdu? V tom jejich storu to není.
    MICKK
    MICKK --- ---
    THOMASMORTA: plná je skype for windows
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam