• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KOC256Windows - (Windows 7, 8, 10, 11, ...)
    JIMX
    JIMX --- ---
    FREEM: restart jsi zkusil? :-)
    FREEM
    FREEM --- ---
    Ahoj panove,
    dnes sem narazil na zasek - Win10 + MS Office 2016 a pani se nejak povedlo si associovat .png s Acrobat Readerem. (poznala to v outlooku pri otevirani priloh, protoze to neslo). Tak sem to ve win10 nastavil a pokud ten obrazek otevira ulozeny treba z plochy, tak se toho spravne ujme Prohlizec obrazku. Kdyz zkusi otevrit .png z prilohy mailu, tak vyskoci dotaz "V jakem programu to chce spustit" a Prohlizec obrazku je nahore oznaceny. Kdyz dole zaskrtnu "vzdy pouzivat tento program" a dam OK, tak se to porad opakuje..
    (novy profil, nebo tovarni outlooku pres registry me napadlo, ale v desitkach se teprve rozkoukavam:)
    ..netusi nekdo?
    MUSTAFA
    MUSTAFA --- ---
    HRAFNAIN: myslel jsem to jako nástroj proti restartu win, ne že bych se o data bál :)
    HRAFNAIN
    HRAFNAIN --- ---
    MUSTAFA: autosave, nebo vyrejpnout nekde v temp
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    word a podobně má autosave, ne?
    už se mi to taky pod rukama zrestartovalo, ale microsoft holt bojuje proti lidem, kteří to nechtějí retartovat.

    výrobci aplikací asi budou muset zavést nějaký autosave. třeba na mobilních aplikacích se počítá s tím, že to systém může kdykoli zabít, holt u dřevních windows to nebylo
    KOC256
    KOC256 --- ---
    MUSTAFA:
    BUNDA:
    no mám zkušenost jak píšu níže: Ale pravda je ze vetsina SW se pak obnovi do cca stejneho stavu...

    OS moc nebude vědět o tom co je a co není rozdělaná práce. On ví jen zda aplikace běží nebo ne...
    BUNDA
    BUNDA --- ---
    MUSTAFA: tipnu, že ne. Nevím jak aktuálně s Creators update, ale v předchozích verzích jsem několikrát přišel o rozdělanou práci (resp. její část mám nastaven autosave.)
    MUSTAFA
    MUSTAFA --- ---
    Ani neuložený dokument ve Wordu nezabrání restartu win10 ?
    KOC256
    KOC256 --- ---
    GURBON:
    MOPIK:
    aha jsem nevedel :) Sorry jako!
    MOPIK
    MOPIK --- ---
    KOC256: to mi prave prijde ze nejde uz.

    zatim jsem nastavil aktivni hodiny na rozumnou dobu + NoAutoRebootWithLoggedOnUsers = 1 + pridal AutoAdminLogon a do startupu batacek s "rundll32.exe user32.dll,LockWorkStation" kterej to po prihlaseni automaticky lockne :) uvidime co z toho vyleze.
    GURBON
    GURBON --- ---
    KOC256: rucni aktualizace ve win 10? to bych rad videl :D i kdyz vypnes sluzbu tak ti ji ty mrchy po nejaky dobe zapnou. Proto se s tim delaj takovyhle opicarny...
    KOC256
    KOC256 --- ---
    MOPIK:
    to nevim, u nas to je nejak vynucene pomoci GP. A pokud nejsem u kompu abych to odlozil tak jiz prijdu k restartlemu. Ale pravda je ze vetsina SW se pak obnovi do cca stejneho stavu...

    Leda nastavit aby aktualizace probihaly rucne? Pak nebude potreba restartovat...
    GURBON
    GURBON --- ---
    MOPIK: prihlas, zamkni, doufej :)
    MOPIK
    MOPIK --- ---
    GURBON: jo mas pravdu , ted na to koukam :) 1 a 3 bude to same .. enable jasne . to by znamenalo byt porad prilogovan. Coz neni tak nesplnitelne.
    GURBON
    GURBON --- ---
    MOPIK: 1 a 3 bude to samy, jen ruzny cesty. 2 neznam. To co sem popisoval ja musi bejt naopak enable.
    MOPIK
    MOPIK --- ---
    GURBON: to bylo prave predmetem dotazu :) protoze s tim zkusenost nemam.
    Nasel sem 3 moznosti jak to zrusit ..
    1) jak to popisujes ty
    2) %windir%\System32\Tasks\Microsoft\Windows\UpdateOrchestrator a tedy prejmenvat reboot a vytvorit mitsto neho folder
    3) Tady : https://docs.microsoft.com/en-us/windows/deployment/update/waas-restart jsou moznosti jak to nastavit ale neni tam uplne disable , jen nastaveni activer hours + NoAutoRebootWithLoggedOnUsers = 1
    GURBON
    GURBON --- ---
    MOPIK: gpedit.msc > konfigurace PC/šablony pro spravu/součásti systému windows/windows update/Zakázat automatické restartování ......
    Už nefunguje?
    MUXX
    MUXX --- ---
    MOPIK: co si pamatuju tak odlozit se to da jenom kdyz je to v domene. ale je to dlouho co jsem to studoval.
    MOPIK
    MOPIK --- ---
    KOC256: nene urcite, normalni instalace win10pro verze 1703 , stroj neni v domene. Jde mi o to ze ho chci nechat v idealnim pripade bez restartu bezet v 24/7 a nevim zda to jde zakazat vubec. Odlozit jo ale stejne se to jednou restartuje coz?
    KOC256
    KOC256 --- ---
    MOPIK:
    nemas to vynucene firemni politikou?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam