• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KOC256Windows - (Windows 7, 8, 10, 11, ...)
    EXCITE
    EXCITE --- ---
    Ahoj, mám novej noťas Toshiba s windows 10 a projiždím si co a jak nastavit (W10 jsou pro mne nové). Při prvním spuštění se mi hned stáhla velká aktualizace ,asi Creators update. Co tak čtu tak W10 maj mít 15-18 Giga..mno můj adresář windows má už teď 28,7 giga.. Četl jsem nějaký návody jak vyčistit sytémové soubory a instalační..mno s tím asi chvilku počkám..
    Otázka první : Má to nějaké konsekvecne do budoucna,když to dám pak pryč?

    Chci rozdělit disk na systém a data, koukám,že už momentálně mám na SSDčku Disk 0 s oddíly 1 (260MB), 4(1,56GB), 5(10,43GB) a vlastní disk C:(kde z 512 Gb zbylo 464,67 a volné místo 409,95. Jsem trochu překvapený,tohle ze starším Win neznám, vím,že na SSD mi W7 zarezervovaly nějakou menší část,ale tohle je celkem dost.
    Otázka druhá : K čemu ty oddílly můžou sloužit, proič zabírají tolik místa a proč jsou tři?

    Díky.
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    HONZAL: to je pravý alt, taky se mu říká alt-gr.
    ověřit, jestli je aktivní česká klávesnice.
    jinak může být alt zaseklý, tam pomůže mačkat oba alty, nebo ten restart.HONZAL:
    PLAVRDA
    PLAVRDA --- ---
    idealni je mít v záloze ASCII tabulku - zavináč jako alt + 64
    HONZAL
    HONZAL --- ---
    ahoj, mam českou klávesnici a například zavináč jsem zvyklej psát jako alt+v.

    Nicméně sem něco omylem změnil asi jinou klávesovou zkratkou a teď se mi alt takto nechová. Při zmáčknutí alt+v se mi otevře třeba nápověda ve webovym prohlížeči. Je to asi nějakej jinej mod altu a nepodařilo se mi nic moc vygooglovat, nevíte, jak to zase vrátit zpět?

    Minule mi pomohl restart, ale ne vždycky na to je čas...
    MICKK
    MICKK --- ---
    ROBIN_SNNS: ve wordu v možnostech je na to menu s automatickými opravami -- je pomlčka a \times je krát, jen si to musíš zapnout
    KOC256
    KOC256 --- ---
    ROBIN_SNNS:
    pomlcka vs spojovnik... pokud pouzivas nejaky inteligentni editor (word) tak to dela sam.

    × je pALT + )
    ROBIN_SNNS
    ROBIN_SNNS --- ---
    Je možné upravit české QWERTZ rozložení klávesnice tak, aby pomlčka skutečně psala pomlčku (levý alt+0150) a nikoli spojovník, české uvozovky a aby hvězdička na numerické klávesnici psala násobící křížek nebo tečku? Pokud ano, víte i jak? Díky za každou radu, mám psát bakalářku a garant na typografii trvá.
    IMOLOL
    IMOLOL --- ---
    RATTKIN: nevím jestli se něco v posledních letech nezměnilo, ale přidáním druhý IP na DC si imho zaděláš na problémy.
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    RATTKIN: Ja by jsem klidne pouzil starou IP.
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    vyhodil jsem starý DC a vypnul ho.
    Mám novému DC dát další ip adresu - starého DC, aby kdyby to někde bylo natvrdo, to fungovalo dál?
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    RATTKIN: Tohle je spolehlivy u windows, u linuxu s tim nemam nejlepsi zkusenost. Oni proste nerozumi tomu co se tam deje a nakonec tam lidi z opensystem davali stejne pevne IP adresy :(((
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    A rozhodne nikdy neinstaluj single language verzi! Tedy ceskou myslim.
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    RATTKIN: Na serveru i jinde si rozhodne muzes nainstalovat i anglicke prostredi a mit to prepnute tak jak kdo chce - per user.
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    RATTKIN: Tak na to je celá collation cs_CZ, ne? (Nejde jen o CH, obvykle stačí nastavit češtinu) Ale šlo mi o to, že něco hledat v český _dokumentaci_ je voser.
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    PISKVOR: Jo ale server je celý český tak jak poznám co to má být anglicky? nepřeklad je i v GUI. zákazníci trvají na tom že všechno musí být Český... já bych češtinu zakázal.
    ještě by mohly chtít aby se soubory co začínají na c řadily až za h pokud je druhý znak h... oh wait shit shit!
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    RATTKIN: To je jen otrocký nepřeklad z anglického termitiště. Dokumentaci nejlépe v češtině nečíst - a to je MS v tomto ohledu ten nejlepší, šampión lokalizace :(
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    MIcrosoft už bere drogy, taky bych asi měl začít:

    Proces překladu názvu hostitele v tomto záznamu o prostředku na delegovaný server DNS v záznamu o prostředku názvového serveru (NS) je někdy označován jako dohledání spojovacích záznamů...
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    IMOLOL: tak což o to, ty aplikace jsou nastavený tak, jak je nastavím já. opensource obvykle není zadrátovaný natvrdo, spíš je problém kdo se v těch zdrojákách má vyznat.

    zkusil jsem místo jména nebo ip adresy AD serveru dát domain.local a hele ono to funguje.

    Hoši děkujem!
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam