• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KOC256Windows - (Windows 7, 8, 10, 11, ...)
    HADIAK
    HADIAK --- ---
    format.. preco? nechcem mat na disku adresare ako windows.old programfiles.old etc.old prip aby to instalovalo cez stavajuce.
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    TOOMIX: OK, tak ze alespon vis ze to delas ze zvyku :)

    Protoze format samotny je jak uz jsem tu psal dnes uz realne bezcenna vec. Revitalizace sekotru se nekona, protoze INT 13 nemas vubec dostupny. Driver disku to odstini a prepocitava na svuj virtualni diskovy format.
    Kdyz budes FAKT moc hledat, muzes najit nejake low level tooly, ktere jsou schopne projit pres SATA radic primo na disk samotny a urcitou revitalizaci sektoru skutecne udelat. Kdysi jsem s tim par disku zachranil.
    Ale dneska?
    Ty dily - hlavne disk je skutecne spotrebak, ktery zaostava primarne moralne/kapacitne. Takze se s novymi win proste koupi vetsi disk a udela se to cele najednou.
    JIMX
    JIMX --- ---
    ARIAEL: Tak tohle vůbec nechápu, co se mi snažíš sdělit ...
    ... to jako, že si stáhnou irfan view a na Dčko si uloží jeho instalačku? Takže když po pěti letech dělají reinstall, tak mají všechen soft 5 let starej a stejně to stahujou znovu? :-D

    Co za soft běžně BFU instaluje kromě browseru a maximálně tak nějakýho obrázkovýho a pdf vieweru, že si to musí odkládat na druhej disk? :-)

    a to ps nechápu vůbec ... větší disk mi nevysvětluje tu posedlost jeho rozdělením na dva menší :-)
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    ARIAEL: jasně že to nabootuju z iso/flashky a pak format, vím co se tam děje, ale je to spíš zvyk, to samý dělení disku
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    KEMAL: Muzes zkusit smazat zarizeni "wifi" ze spravce zarizeni ve windows a to vcetne driveru. A potom ho to nechat detekovat znovu.
    Videl jsem to u nekterych wifi od intelu, ze driver od MS fungoval dobre, ale kdyz se tam dal driver od Intelu s jejich softem, tak to zaclo delat prapodivne veci s viditelnosti.
    KEMAL
    KEMAL --- ---
    KEMAL: Ještě doplnění: během funkčnosti starého routeru tenhle notebook trvale hlásil, že "není dostupné žádné připojení", přitom se ale k starému routeru normálně připojil po každém spuštění a internet na něm běžel. Po výměně routeru prostě hlásí že "není dostupné žádné připojení" a nepřipojí nse už nikam.
    MICKK
    MICKK --- ---
    NECROMAN: já mám pořád windows 10 enterprise a pod tím je iso co se jmenuje Windows 10, Version 1709 (Updated Sept '17) 64 Bit English
    EXCITE
    EXCITE --- ---
    ARIAEL: tedy ten factory reset...má volbu zachovat user data/nezachovat user data?

    Zkus mi prosím tě trochu vysvětlit ten druhej odstavec..
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    TOOMIX: :)))) Ted jsi me rozesmal :)
    Recovery neni treba. Kdyz nemas recovery, tak si rekne o jakkekoliv jine medium. Treba ISO soubor na samotnem disku, na kterem se instaluje, flash disk ci DVD v mechanice.

    A furt jsi mi nerekl proc format? Vis vubec co se tam deje nebo je to jen zvyk, ze jsi to delal pred lety tak to delas furt? Stejne jako to rozdelovani disku?
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    EXCITE: No drivejsi Win nemeli funkce na automaticke cisteni. Ale tyhle maji od zacatku uplne stejne jako mobily s androidem funkce na full reinstal OS se zachovanim user dat a nebo bez zachovani user dat.
    Je to znacne bezpecnejsi i funkcnejsi nez cokoliv jineho predtim.

    A to nemluvim o tom, ze "formatovani" na dnesnich fakticky virtualizovanych discich je uz hodne hodne let jenom prazdny nesmysl.
    Kdysi to melo realny duvod - a to v praci se sektory a jejich revitalizaci. Ale dnes je to realne nemozne.
    KEMAL
    KEMAL --- ---
    ARIAEL: V okruhu mé dostupnosti je viditelných 16 wifin. Smartphony a druhý notebook je vidí všechny. Tenhle notebook nevidí žádnou. JEstli chápu OK to o těch pásmech (že některé routery můžou běžet na nějakém 11. a 12. kanále což některé notebooky nemusí vidět) tak tím to podle mně nebude.

    Samozřejmě jsem nejdřív zkoušel řešení najít googlem. Bohužel jsem neuspěl.
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    ARIAEL: protože nemám recovery oddíl a s instalací windows přes poškozený windows nemám dobrý zkušenosti
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    JIMX: Protoze si pri instalaci cehokoliv delaji zalohu instalacnich souboru pro pripadny reinstal? Samozrejme vcetne update a vcetne upgrade na dalsi verzi OS?

    p.s. vyresi to pridat si stovku ivestice a koupit di pultera ssd misto 64 gb :)
    EXCITE
    EXCITE --- ---
    ARIAEL: Já nevím.. mám úplně fungl novej noťas a poprvé vidím W10 :) A něco mám prostě zažitého ze starších verzí win.
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    KEMAL: neni to nahodou spis o frekvencich/pasmech na tom wifi a notebooku?
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    MICKK: u zjsem to nasel, letos je to nove pod nazvem: Windows 10 (multi-edition) VL, Version 1709
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    TOOMIX: No ale proc?
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    ARIAEL: já jsem o tom, že by windows formátovaly při instalaci disk C: nepsal. Já bych to zformátoval sám ručně
    KEMAL
    KEMAL --- ---
    Zdar, můžu poprosit o radu nebo o nasměrování do auditka kam dotaz patří?

    Řeším potíž s připojováním notebooku k wifině po výměně wifi routeru.

    Během funkčnosti starého routeru jsem si u jednoho notebooku všiml, že ačkoliv se k mé domácí wifi v pohodě připojí, vůbec nevidí ostatní wifi v baráku (na rozdíl od druhýho notebooku a všech smartphonů). Prostě z nějakého důvodu měl jen jednu jedinou wifi ke které je ochotný se připojit a ostatní ignoruje. Starý router ale o víkendu odešel do křemíkového nebe a musel jsem pořídit a spustit nový. A nastal problém. Nový router běží, druhý notebook a smartphony se k němu připojují. Ale tenhle notebook prostě novou wifinu ani žádnou další nevidí. A to ani když ho k novýmu routeru připojím natvrdo kabelem.

    Říkám si, jestli jsem nějak omylem dřív u toho notebooku nenastavil exkluzivitu té mé domácí wifi a jestli to nejde nějak odnastavit. Pokud je to tenhle případ, dokázali byste prosím někdo poradit jak na to?

    Notebook běží na 64 bit Windows 8.1

    Díky moc!!
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    TOOMIX:
    EXCITE:
    Hosi - ODKDY proboha zivyho windows 10 pri reinstalaci formatuji disk C: ?
    Zvlast u tebe Toomixi se fakt divim ze delas takovy blbosti. A to mas byt top expert vasi firmy.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam