• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KOC256Windows - (Windows 7, 8, 10, 11, ...)
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    JIMX: Tim spis ze reinstal systemu se ti dnes dela automaticky sam na pozadi, aniz by o tom BFU a i mnoho jinych vubec vedelo.
    JIMX
    JIMX --- ---
    tak jako taky jsem si prošel dobou, kdy jsem instaloval Win95 každej měsíc znovu ... dodneška si taky pamatuju jejich sériové číslo ... ale dneska fakt koupím NB s předinstalovaným systémem, průběžně odklikávám updaty a po pár letech prodám a kupuju novej ... a nějak nemám důvod dělat během tý doby reinstall systému ...
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    HADIAK: ad rychlejsi - no to ani nahodou. Recovery mas za par minut hotove vcetne driveru.
    Format aby byl k necemu, tak je samozrejme "pomaly rezim" - takze si par hodin az dni pockas, ze?:)
    HADIAK
    HADIAK --- ---
    ARIAEL: stale pomalsie & pracnejsie ako format pri instalacii, aj v pripade, ze by to na 100% fungovalo.
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    HADIAK: No magicke jsem pouzil proto, ze pro lidi to je magicky (ze nejaky OS vi, co muze smazat a co ne). Ale vzhledem k tomu, ze tam je uz od dob Windows XP, tak to bez za vyzkousenou technologii.
    JIMX
    JIMX --- ---
    ARIAEL: tak tím spíš nemá smysl si ty instalačky schovávat ... :-)
    HADIAK
    HADIAK --- ---
    ARIAEL: hm uprimne, bojim sa spojeni slov "windows" a "magicke" :) a stale je pri instalacii zaskrnut "format" rychlejsie ako nasledne hladat co je stare a rucne mazat, alebo ist na to cez MS Magiu.
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    HADIAK: Na to mas ve vlastnostech disku "magicke tlacitko" Cisteni disku
    HADIAK
    HADIAK --- ---
    JIMX: no ked ti uz nieco do tych adresarov da, tak to tazko zmazes.
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    JIMX: No ja disky nerozdeluju od dob windows xp... Technicky je to spatne reseni.

    A "reinstal" - pri recovery windows se pouzivaji pouze aktualne nastavene windows instalacky + microsofti software...
    Presto po instalaci irfanu najdes jeho soubory i jinde nez by jsi cekal. Uz jen proto, ze uz par let mas ve windows u vsech programu takove male tlacitko "opravit program" :))))
    JIMX
    JIMX --- ---
    HADIAK: tak je prostě smaž ... kvůli tomu snad nemusíš dělat rovnou format :-)
    HADIAK
    HADIAK --- ---
    format.. preco? nechcem mat na disku adresare ako windows.old programfiles.old etc.old prip aby to instalovalo cez stavajuce.
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    TOOMIX: OK, tak ze alespon vis ze to delas ze zvyku :)

    Protoze format samotny je jak uz jsem tu psal dnes uz realne bezcenna vec. Revitalizace sekotru se nekona, protoze INT 13 nemas vubec dostupny. Driver disku to odstini a prepocitava na svuj virtualni diskovy format.
    Kdyz budes FAKT moc hledat, muzes najit nejake low level tooly, ktere jsou schopne projit pres SATA radic primo na disk samotny a urcitou revitalizaci sektoru skutecne udelat. Kdysi jsem s tim par disku zachranil.
    Ale dneska?
    Ty dily - hlavne disk je skutecne spotrebak, ktery zaostava primarne moralne/kapacitne. Takze se s novymi win proste koupi vetsi disk a udela se to cele najednou.
    JIMX
    JIMX --- ---
    ARIAEL: Tak tohle vůbec nechápu, co se mi snažíš sdělit ...
    ... to jako, že si stáhnou irfan view a na Dčko si uloží jeho instalačku? Takže když po pěti letech dělají reinstall, tak mají všechen soft 5 let starej a stejně to stahujou znovu? :-D

    Co za soft běžně BFU instaluje kromě browseru a maximálně tak nějakýho obrázkovýho a pdf vieweru, že si to musí odkládat na druhej disk? :-)

    a to ps nechápu vůbec ... větší disk mi nevysvětluje tu posedlost jeho rozdělením na dva menší :-)
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    ARIAEL: jasně že to nabootuju z iso/flashky a pak format, vím co se tam děje, ale je to spíš zvyk, to samý dělení disku
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    KEMAL: Muzes zkusit smazat zarizeni "wifi" ze spravce zarizeni ve windows a to vcetne driveru. A potom ho to nechat detekovat znovu.
    Videl jsem to u nekterych wifi od intelu, ze driver od MS fungoval dobre, ale kdyz se tam dal driver od Intelu s jejich softem, tak to zaclo delat prapodivne veci s viditelnosti.
    KEMAL
    KEMAL --- ---
    KEMAL: Ještě doplnění: během funkčnosti starého routeru tenhle notebook trvale hlásil, že "není dostupné žádné připojení", přitom se ale k starému routeru normálně připojil po každém spuštění a internet na něm běžel. Po výměně routeru prostě hlásí že "není dostupné žádné připojení" a nepřipojí nse už nikam.
    MICKK
    MICKK --- ---
    NECROMAN: já mám pořád windows 10 enterprise a pod tím je iso co se jmenuje Windows 10, Version 1709 (Updated Sept '17) 64 Bit English
    EXCITE
    EXCITE --- ---
    ARIAEL: tedy ten factory reset...má volbu zachovat user data/nezachovat user data?

    Zkus mi prosím tě trochu vysvětlit ten druhej odstavec..
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    TOOMIX: :)))) Ted jsi me rozesmal :)
    Recovery neni treba. Kdyz nemas recovery, tak si rekne o jakkekoliv jine medium. Treba ISO soubor na samotnem disku, na kterem se instaluje, flash disk ci DVD v mechanice.

    A furt jsi mi nerekl proc format? Vis vubec co se tam deje nebo je to jen zvyk, ze jsi to delal pred lety tak to delas furt? Stejne jako to rozdelovani disku?
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    EXCITE: No drivejsi Win nemeli funkce na automaticke cisteni. Ale tyhle maji od zacatku uplne stejne jako mobily s androidem funkce na full reinstal OS se zachovanim user dat a nebo bez zachovani user dat.
    Je to znacne bezpecnejsi i funkcnejsi nez cokoliv jineho predtim.

    A to nemluvim o tom, ze "formatovani" na dnesnich fakticky virtualizovanych discich je uz hodne hodne let jenom prazdny nesmysl.
    Kdysi to melo realny duvod - a to v praci se sektory a jejich revitalizaci. Ale dnes je to realne nemozne.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam