• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KOC256Windows - (Windows 7, 8, 10, 11, ...)
    MARASAN
    MARASAN --- ---
    MARASAN: ted zjistuju, ze se DSM neupgradeuje hned na posl. verzi. Uvidim, kam mne to zanese.
    MARASAN
    MARASAN --- ---
    KOC256: my mame desne stary synology DS712+, kde to ani po upgrade na DSM v4.0 nevidim
    KOC256
    KOC256 --- ---
    MARASAN: Ja to mam v nastaveni.

    MARASAN
    MARASAN --- ---
    KOC256: zkusil. nepomohlo.
    ale chyba je nejspis v protokolu SMBv1, kterej neni v updated Win10 supportovanej. Jen nevim, jak Synology prinutit pouzivat v2 nebo v3.
    KOC256
    KOC256 --- ---
    MARASAN:
    nezavrhuj a zkousej.

    Protoze to je v googlu na top pozicich :)
    MARASAN
    MARASAN --- ---
    KOC256: IPv6 na jinych Windows nevadi, tohle jsme zavrhli. Proc myslis, ze by to mohlo pomoct?
    MARASAN
    MARASAN --- ---
    Mame v kanclu problem se Synology NASem resp. spis s Windows 10, kterej se k nemu nechce pripojit a vraci unspecified error 0x80004005. V kanclu neni domena, jen normalni bordel ve workgroup, ke sdilenymu disku se pripoji ruzny Windows XP, 7 i 10 i linux; jen jedny Desitky proste nechteji spolupracovat. Zkouseli jsme ve friewallu povolit vsechna sdileni v lokalni siti, pridali jsme do hosts ip adresu a hostname atp. Nic nepomaha. Kde mame hledat chybu?
    GURBON
    GURBON --- ---
    JIMX: kdyz jsem tohle naposledy potreboval ( Win10 / Excel 2010) tak ani fix ani rucni uprava od MS nefungovala. Zabralo mi tohle: https://www.howtogeek.com/forum/topic/open-spreadsheets-in-completely-separate-windows
    JIMX
    JIMX --- ---
    MICKK: to vypadá nadějně, zkusím to az budu u PC
    MICKK
    MICKK --- ---
    JIMX
    JIMX --- ---
    MICKK: myslíš koupit novej ... :-)
    MICKK
    MICKK --- ---
    HADIAK: bude to jen ten starý excel
    MICKK
    MICKK --- ---
    JIMX: imho je to věc starého excelu, stačí aktualizovat (;
    HADIAK
    HADIAK --- ---
    nemoze v tom mat prsty grupovanie okien v task bare, alebo daco take? (nepouzivam ani to a ani office, len hadam)
    JIMX
    JIMX --- ---
    MICKK: přesně to jsem se snažil krkolomne říct ... nicméně asi tam bude ještě neco dalsiho podivného, kdyz nefunguje uplne správně ten alttab
    MICKK
    MICKK --- ---
    JIMX: starý offce imho by default všechno otvírají v podoknech jednoho excelu, nové otvírají samostatné aplikace
    JIMX
    JIMX --- ---
    MADCAT: mně to dokonce dělá jenom excel, word ne, mám podezření že to ma co do činění s nejakou vlastní správou oken jednotlivych otevřených souboru ... wordy se daji dat pomoci win+šipky vedle sebe, excel to neudělá ... tipnul bych si, ze je to taky z toho důvodu, ze je to excel 2007, kterej vzniknul v dobách w2k a nic o desítkách netuší ...
    MICKK
    MICKK --- ---
    MADCAT: office(2016) se chovají úplně stejně jako ostatní aplikace
    MADCAT
    MADCAT --- ---
    RATTKIN: Nee, a upřesním to - dělají to jenom aplikace MS Office, ostatní se přepínají normálně. Když se chcu přepnout třeba z chromu to total comanderu, tak stačí jednou. Když chcu z total commanderu do excelu (mám otevřený dva sešity), tak taky jenom jednou. Ale když chcu z jednoho z těch dvou otevřených sešitů kamkoliv jinam, tak musím dvakrát, protože po pouze jenom zmáčknutí alt+tam mě to vrátí do toho zobrazenýho. A ty náhledy oken MS Office jsou menší než náhledy ostatních oken.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam