• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KOC256Windows - (Windows 7, 8, 10, 11, ...)
    KOC256
    KOC256 --- ---
    MARASAN: To co popisujes jsem v tom nastaveni videl na stejnem miste. Chces screen?
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    MARASAN: restartovat si to zkoušel? nebo radši všechno dvakrát. windows si cachuje i obsah cache a vysvětlit mu, že se najednou změnila verze samby asi bez toho nerozdejchá.
    pak logy. samba na linuxu se dá dobře logovat, nevim jak synology, ale určitě to všem funguje.
    MARASAN
    MARASAN --- ---
    ARIAEL: vsechno s verzema jsem vyresil upgradem na v6.1, Synology bezi nad SMBv2 a SMBv3 only a Windows 10 se konecne pripojuji a funguji. Problem je, ze vsechny ostatni stroje fungovat prestaly. Jakoby bylo omezeni, ze jeden konkretni sdilenej user muze soucasne pouzivat jen jeden stroj. Nikde v nastaveni Synology jsem podobny omezeni nenasel. chyba se zmenila na 80070035 :(
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    MARASAN: stary SMB se imho da rucne povolit - akorat je defaultne zakazany kvuli kryptosaskarnam...
    MARASAN
    MARASAN --- ---
    MARASAN: ted zjistuju, ze se DSM neupgradeuje hned na posl. verzi. Uvidim, kam mne to zanese.
    MARASAN
    MARASAN --- ---
    KOC256: my mame desne stary synology DS712+, kde to ani po upgrade na DSM v4.0 nevidim
    KOC256
    KOC256 --- ---
    MARASAN: Ja to mam v nastaveni.

    MARASAN
    MARASAN --- ---
    KOC256: zkusil. nepomohlo.
    ale chyba je nejspis v protokolu SMBv1, kterej neni v updated Win10 supportovanej. Jen nevim, jak Synology prinutit pouzivat v2 nebo v3.
    KOC256
    KOC256 --- ---
    MARASAN:
    nezavrhuj a zkousej.

    Protoze to je v googlu na top pozicich :)
    MARASAN
    MARASAN --- ---
    KOC256: IPv6 na jinych Windows nevadi, tohle jsme zavrhli. Proc myslis, ze by to mohlo pomoct?
    MARASAN
    MARASAN --- ---
    Mame v kanclu problem se Synology NASem resp. spis s Windows 10, kterej se k nemu nechce pripojit a vraci unspecified error 0x80004005. V kanclu neni domena, jen normalni bordel ve workgroup, ke sdilenymu disku se pripoji ruzny Windows XP, 7 i 10 i linux; jen jedny Desitky proste nechteji spolupracovat. Zkouseli jsme ve friewallu povolit vsechna sdileni v lokalni siti, pridali jsme do hosts ip adresu a hostname atp. Nic nepomaha. Kde mame hledat chybu?
    GURBON
    GURBON --- ---
    JIMX: kdyz jsem tohle naposledy potreboval ( Win10 / Excel 2010) tak ani fix ani rucni uprava od MS nefungovala. Zabralo mi tohle: https://www.howtogeek.com/forum/topic/open-spreadsheets-in-completely-separate-windows
    JIMX
    JIMX --- ---
    MICKK: to vypadá nadějně, zkusím to az budu u PC
    MICKK
    MICKK --- ---
    JIMX
    JIMX --- ---
    MICKK: myslíš koupit novej ... :-)
    MICKK
    MICKK --- ---
    HADIAK: bude to jen ten starý excel
    MICKK
    MICKK --- ---
    JIMX: imho je to věc starého excelu, stačí aktualizovat (;
    HADIAK
    HADIAK --- ---
    nemoze v tom mat prsty grupovanie okien v task bare, alebo daco take? (nepouzivam ani to a ani office, len hadam)
    JIMX
    JIMX --- ---
    MICKK: přesně to jsem se snažil krkolomne říct ... nicméně asi tam bude ještě neco dalsiho podivného, kdyz nefunguje uplne správně ten alttab
    MICKK
    MICKK --- ---
    JIMX: starý offce imho by default všechno otvírají v podoknech jednoho excelu, nové otvírají samostatné aplikace
    JIMX
    JIMX --- ---
    MADCAT: mně to dokonce dělá jenom excel, word ne, mám podezření že to ma co do činění s nejakou vlastní správou oken jednotlivych otevřených souboru ... wordy se daji dat pomoci win+šipky vedle sebe, excel to neudělá ... tipnul bych si, ze je to taky z toho důvodu, ze je to excel 2007, kterej vzniknul v dobách w2k a nic o desítkách netuší ...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam