• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KOC256Windows - (Windows 7, 8, 10, 11, ...)
    KOC256
    KOC256 --- ---
    HAWLIS: Ktery?
    HAWLIS
    HAWLIS --- ---
    pls jak nastavím aby se program, který jsem se mi zapíná při startu systému, nezobrazoval na liště, ale jen tady? díky

    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    SPIKE411: aha takže cze qwerty je jako CES-CSP, ale obráceně?
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    MATT: elevated powershell

    Get-WinUserLanguageList
    # lists the languges available to the logged on user

    $1 = New-WinUserLanguageList en-US
    # create a new language list object that contains the language of your choice - e.g. es-ES for Spanish in Spain

    Set-WinUserLanguageList $1
    # replace the current language list with the one you've just created

    Get-WinUserLanguageList
    # lists the languges available to the logged on user - should show only the language you've set


    Reboot
    MVEK
    MVEK --- ---
    KOC256: Celkem souhlas, já taky experimentoval s layouty, a bylo by to fajn, pracovat jen na jednom, dvou počítačích se svým účtem...
    Takže jsem se "z praváka stal obojetným" a naučil se přepínat českou QWERTZ a anglickou QWERTY podle toho, jakým jazykem píšu, tedy přepínat se i kvůli citaci uprostřed českého textu. Někdy si to popletu, ale jelikož píšu všemi deseti, tak to zpravidla vidím hned a přepíšu jedno slovo. Naopak ve Wordu mi to občas přepne i ten jazyk pravopisu, tak to je šikovnější.

    ARIAEL: Není to totéž, ale připomnělo mi to způsob připojení na produkční prostředí mimo jiné přes Citrix, ale technologicky vůbec netuším, jen vím, že na cestě byl virtuál s win XP netuším jaké edice, do kterých jsem se znovu přihlašoval jednotným heslem a účtem. Jazyk pro to přihlášení byl přebrán z mého systému. A když jsem se od VM odpojil násilně, tak při návratu zpátky třeba i z jiného počítače z jiné země, tam měl uživatel české rozložení. To Francouze potěšilo, musel jsem se připojit znovu a odhlásit to korektně, nedařilo se mu to totiž přepnout. Podobně na mě někdy nachystali francouzskou AZERTY.
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    oki...
    KOC256
    KOC256 --- ---
    ARIAEL:
    Mluvim o programatorech.
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    KOC256: Nejsem si jisty jak casto tyhle znaky pises na serveru?:)
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    RATTKIN: p.s. ja taky mluvil o admin pristupu na servery.
    Ty popisujes nejakou RDP farmu? Ta je nezavisle postavena a ma svoje pravidla. Tam at si useri maji co chteji oni - i kdyz zrovna i pro ne kupodivu vhodnejsi ty aplikace mit jako remote app - prijde jim to mnohem pohodlnejsi a podobnejsi "starym dobrym windows" nez nekde tukat do okna.
    KOC256
    KOC256 --- ---
    SPIKE411:
    Taky nechapu co ti profici s tim saskuji... Ale myslim (MYSLIM) ze pouzivaji US QWERTY (bez češtiny) a k tomu českou QWERTY. Takže když je třeba napsat ~^°`$ß÷×{}[]&@, tak jsou z toho v perdeli...
    KOC256
    KOC256 --- ---
    ARIAEL:
    se serverem souhlasim...
    ja resil diktatorske vzlyky toho ze jen to jeho jedine rozlozeni je spravne a ostatni by zakazal...
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    KOC256: Presne:) Proc chces nekomu diktovat a instalovat mu na server cestinu?:)
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    RATTKIN: Me se to s tou startovaci obrazovkou stalo ted doma - nejak jsem si predtim dal Win do british english, potom prepnul do American a zjistil, ze to nemuzu odebrat dokud jsem nepredelal i tu uvodni obrazovku...
    Jako rozhodne tohle by meli mit vyresene daleko lepe a treba ty klavesnice synchronizovat kdyz uz synchronizuji kazdou blbost.
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    MICKK: SQL v ceskym kodovani mit muzou, SQL ma kodovani datbaze nezavisle na prostredi serveru :)
    SPIKE411
    SPIKE411 --- ---
    KOC256: He? AltGr na CZE QWERTY ti dá stejný rozložení speciálních znaků jako na anglickém US rozložení. Tak jaképak lovení?
    (V linuxovejch prostředích je navíc tohle chování i u QWERTZ. Ta windowsová je fakt strašný paskvil.)
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    RATTKIN: "Jak nastavit jazykovou podporu?" "LOL n00b, to vůbec nemáš chtít, jazyky jsou pro lamy, l33t haxx0rz jedině anglicky!" Trochu mi to připomíná stav Linuxu cca 1999, to bude asi ten pokrok.
    KOC256
    KOC256 --- ---
    Jinak lidem co tu hlasaji o zakazani toho ci onoho bych nejradeji dal 1M ban na premysleni o tom co napsali. Proc chcete nekomu neco diktovat. A teda za vrchol idiocie povazuji zakazovat nekomu QWERTZ vs QWERTY. To je kazdeho vec. Jak jsem jiz psal drive tak jsem mnohem efektivnejsi na QWERTZ + ALT varianty nez se smutne divat na “profi” programatory jak lovi tu spravnou klavesnici+spravny layout.
    KOC256
    KOC256 --- ---
    Taky se mi ten Babylon objevil po nutnosti se prihlasit PINem na prihlasovaci obrazovce bo to prst nechtelo vzit. Ale mozna nahoda.
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    ARIAEL: na tom serveru běží aplikace, kterou klienti používají přes rdp a vzhledem k tomu že za to platí miliony je to pro ně asi důležité. anglicky obvykle neumí ani kliknout ok.

    dík za tip se startovací obrazovkou. jak ji vůbec nevidím (moc rychlý server) tak jsem na ni úplně zapomněl
    MICKK
    MICKK --- ---
    ARIAEL: to říkej tvůrcům aplikací, který chtějí celý SQL v českém kódování
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam