• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KOC256Windows - (Windows 7, 8, 10, 11, ...)
    UCKO
    UCKO --- ---
    UCKO: Vyřešeno.
    Vyměněn SSD disk.
    Reklamace ALZA vcelku rychlá :)
    UCKO
    UCKO --- ---
    ARIAEL: Tak jsem to pochopil správně. My jsme to šoupli do reklamace, ať udělají factory reset odpovědní lidé. V Alze. Jsem zvědav na výsledek. :)
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    UCKO: To s tim USB klicem znamena, ze mas z ceho udelat tovarni reset. Tim prevedes windows do cisteho stavu, vsechno co tam bylo se opravi a aplikace se odinstaluji.
    To byva posledni moznost, ale funguje vzdy. Data na disku zustavaji jak jsou, musi se jen znovu nainstalovat potrebne aplikace.
    S trochou organizace to neni zase nic sloziteho - ja mam treba vsechny hesla v Lastpassu, zalozky synchronizovany do cloudu a nastaveni windows synchronizovany na MS ucet.
    Takze kdyz delam plny reinstal, tak jen nainstaluju office a nejake drobnosti (a i tohle by slo automatizovat, ale jsem linej :)

    Ad profil - pri upgrade atd se profily nemeni - takze mozna nejaky problem se strukturou profilu? Nekdy se stava, ze jsou spatne prava a win pri startu vzdy tvori novy temp profil.. I kdyz to se deje spis u win 7
    JIMX
    JIMX --- ---
    Včera za mnou přišel soused, že se mu při poslední aktualizaci zbořil komp a neví co s tím ... wokna nabíhaly do nějakýho polorežimu, ve kterém nešlo vůbec nic dělat, kliknutí na téměř cokoliv házelo chybu - start menu nešlo otevřít, pravý klik na plochu chyba, přes win+r jsem zkoušel spustit control panel a házelo to chybu ... nakonec jediné, co nakonec zabralo bylo uvedení počítače do továrního nastavení ...
    JAMILLOS
    JAMILLOS --- ---
    GLOBALISTA: Jediná nejsi. Nejhorší je, že ani v tom menu naprosto nic nefunguje - body obnovy, oprava spuštění, nic.
    GLOBALISTA
    GLOBALISTA --- ---
    JAMILLOS: Chápu, že nejsem jediná, komu se to stalo? Mně jde spustit příkazová řádka, ale když tam napíšu příkaz z posledního bodu odkazu, tak to hlásí, že příkaz shutdown neznají. Víc jsem se k tomu včera nedostala, pokračování dnes...
    JAMILLOS
    JAMILLOS --- ---
    ARIAEL: Šlo by to nějak rozepsat? Jde použít externí disk, nebo to musí bejt usb? To menu v odkazu vypadá skoro stejně jako to, co teď W10 nabízí, ale bod obnovy mi tam nefungoval, stejně jako cokoli jinýho.
    Ten advanced startup mi fakt není jasnej.
    Už mám těch zkurvenejch aktualizací plný zuby.
    UCKO
    UCKO --- ---
    Nejjednodušší řešení. Stroj jde do reklamace. Jsem zvědav na vývoj události
    UCKO
    UCKO --- ---
    ARIAEL: polovinu toho co píšeš je uděláno. Jestli vidím správně.
    To s tou instalačkou znamená reinstall?
    Já založil nového uživatele (win hlásili že nenalezli profil (ve windows.old jsem žádný zazálohovaný nenalezl))
    Administrátora.
    A přihlásil se.
    Vše trvá déle než obvykle. POkoušíme se atd...
    Skoro hotovo.
    A teď je černo.
    úpně hotovo.
    Bojím se jít zítra do práce.
    A to jsem si tudletu aktualizaci oblíbil.
    Už mi pomohla s několika (7, 8 kousků) s aktualizací 1709.

    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    GLOBALISTA: obvykle skocit do recovery menu -https://www.tenforums.com/tutorials/2294-boot-advanced-startup-options-windows-10-a.html

    Podivat se, jestli tam uvidis nejaky bod obnovy atd. Pravdepodobne nejde o aktualizaci, ale upgrade ktery se zasekl. Pomuze, kdyz si predem vyrobis USB instalacku verze win10, kterou tam chces mit (asi tu posledni, aby se nedelal upgrade).
    GLOBALISTA
    GLOBALISTA --- ---
    Prosím vás, včera se mi nainstalovala nějaká děsně důležitá aktualizace a od té doby mi počítač jede ve smyčce. Dá mi vybrat rozložení klávesnice a potom je tam modré menu, vrátit k předchozí verzi nejde, bod obnovy není a když dám pokračovat (ukončit a pokračovat do Windows Rollback), skončím přesně tam, co jsem začala, tedy výběrem rozložení klávesnice a modrým menu. Co s tím?
    KOC256
    KOC256 --- ---
    RATTKIN:
    Bud rucne a nebo pres script takto. Ale toto je pro QWERTZ.
    KOC256
    KOC256 --- ---
    No tak vlastne musim v powershellu udelat toto (pro muj pripad)

    
    Set-WinUserLanguageList EN-us -Force
    Set-WinUserLanguageList CS-cz -Force
    
    $languageList = New-WinUserLanguageList CS-cz
    $languageList[0].InputMethodTips.Clear()
    $languageList[0].InputMethodTips.Add('0405:00010405')
    Set-WinUserLanguageList $languageList -Force
    
    $languageList = New-WinUserLanguageList CS-cz
    $languageList[0].InputMethodTips.Clear()
    $languageList[0].InputMethodTips.Add('0405:00000405')
    Set-WinUserLanguageList $languageList -Force
    


    Coz je vlastne presne to co bych delal rucne. To co neni nainstaluji a pak "odinstaluji" - tu proste prepisu...
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    Nevim, u me si kazdy desktop udrzuje svoji nastavenou klavesnici...
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    když mluvíme to klávesnicích, už je vyřešené, že si nastavím na noťasu jednou klávesnici qwerty (nebo programátorskou) a ostatní dám pryč, jdu na nějakou vzdálenou plochu a pak zpět na klienta, a mám najednou na klientu ENG a nejde to změnit, protože mám pouze jednu klávesnici nastavenou..
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    KOC256: ne, ja jen rikam podle moderniho IT prislovi "Kdyz to nejde normalne, vem si na to -Force" :)
    KOC256
    KOC256 --- ---
    ARIAEL:
    ted nevim jak to myslis. Tak jsem to nasel a toto mi zafungovalo. Pokud to je nejaka tajemna pripominka, ze to je spatne, tak to sem napis rovnou :)
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    Jo jo , Velka Sila te provazi, Luku! -Force je tvuj pritel :)
    KOC256
    KOC256 --- ---
    Tak nyní mi zafungovalo proste toto:
    Set-WinUserLanguageList -LanguageList CS-cz -Force

    Uvidime zda i priste... Ted jsem se v tom trochu hrabal, tak mozna to nebude tak easy...:)
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    aha - ja mel lang packy nainstalovane, ale nesly odebrat z nainstalovanych - tlacitko remove bylo sedive... A tim padem tam bylo spousta klavesnic navic :)
    KOC256
    KOC256 --- ---
    ARIAEL:
    jo už chápu...
    No problém je že při táto chybě ty jazyky jsou v panelu, ale nejsou nainstalované...

    A problém se řeší tak, že se musí ručně doinstalovat a pak je mohu odinstalovat.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam