• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KOC256Windows - (Windows 7, 8, 10, 11, ...)
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    JIMX: Nevim, me to vsude beha uplne hladce... A navic kdyz jsem zapnul synchronizaci skrz zarizeni tak je to super na pokracovani v tom, co mam/mel jinde otevrene...
    JIMX
    JIMX --- ---
    Nedá se nějak vypnout (nebo optimalizovat) ta nová cool fičura v 1803 při zmáčknutí win-tab ... to načítání dříve otevřených oken mi to vždycky tak na sekundu hryzne a blbě se to používá ... a neřekl bych, že to potřebuju; kdyby to dál zobrazovalo jenom ty zrovna otevřený ...
    HRAFNAIN
    HRAFNAIN --- ---
    GRIP: může bejt vytahaný a smrdět?
    GRIP
    GRIP --- ---
    Sháním triko Windows 95 :-)
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    RAISTM: presne tak to myslim. pokud jsi prazskej muzem to spachat spolu.
    RAISTM
    RAISTM --- ---
    TOOMIX: Jestli myslíš zda je sata mode nastaven na ahci, tak ano. Zkusil jsem ten NVMe disk vyndat a nechat jen SATA SSD, ale ani ťuk, něco bude podle mě špatně v tom ISO. Zkusil jsem ze zoufalství i několik různých USB palců, ale stále nic. Čemu nerozumím je, že diskpart vše bez problému vidí. Dokonce i 3 roky stará origo USB instalačka, kterou jsem dostal z alzy, disky vidí (ale končí s již zmiňovanou chybou 0x80070570).
    RAISTM
    RAISTM --- ---
    RAINBOF: to zní jako plán, ještě musím sehnat jiný komp s M.2 NVMe dírou :)
    Chápu to správně, že do prvního restartu se jen kopírují data na disk a z hlediska konfigurace systému a zavádění ovladačů se nic neřeší? Tzn. k tomu dojde až když je systém komplet na disku a lze tedy tyto dva kroky takto oddělit?
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    Je ten disk v uefi nastaven jako ahci?
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    RAISTM: promin. prvni stage neni zadny termin, je to proste prvni faze instalace. proste vemes disk das ho do jineho pc spustis instalaci a v moment restartu ten pc vypnes a disk vratis do tveho pc.
    RAISTM
    RAISTM --- ---
    RAINBOF: Nejsem odborník na instalaci windows, což je asi patrné. Co myslíš tím první stage?
    RAISTM
    RAISTM --- ---
    SCHUNA: Už se stalo, žádná změna :(

    Podařilo se mi ovšem dodat instalačce ovladače pro samsung NVMe. No... a nic. Instalačka nahodí progress bar jako že instaluje ovladač, párkrat to projede od začátku do konce a pak řekne, že žádné nové ovladače zařízení nebyly nalezeny...
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    RAISTM:
    ano updatni bios jinak zkus prvni stage instalace udelat jinde
    SCHUNA
    SCHUNA --- ---
    RAISTM: Este by som skusil aj upgrade UEFI firmware
    RAISTM
    RAISTM --- ---
    RAINBOF: Je to sranda s těma windows. Exe s driverama spustit nemůžu, tvrdí, že není kompatibilní se současnou verzí windows.

    Zkusil jsem připojit další disk (SATA), ale instalačka nevidí ani ten.

    Přikládám screenshot obrazovky, která se objeví po spuštění instalace. Jedná se o ISO stažené ze stránek MS.

    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    RAISTM: drivery muzes rozbalit a nahrat pri instalaci nebo prvni stage udelat jinde.
    RAISTM
    RAISTM --- ---
    ARIAEL: no to je prave divne, instalacka ho vidi (pres diskpart), ale instalacni gui tvrdi, ze nevidi. Drivery pro samsung jsem stahl... je to exe soubor, coz mam bez funkcnich win smulu...
    Co myslis tou insider verzi?
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    RAISTM: Jsou problemy s nekterymi NVMe... Vetsinou to byva mezi firmwarem a Win.
    Muzes si zkusit stahnout Insider verzi Win, ktera ma uz hodne veci doresenych.
    A kdyz disk nevidi instalacka, tak proste nema loadnuty driver - ji ho pridej. Muze byt problem s detekci ci cokoliv podobneho...
    RAISTM
    RAISTM --- ---
    Zdravím a přidávám úvodní větu, při které vstávají vlasy hrůzou. Po letech jsem se rozhold si postavit nové PC. Nakoupil jsem HW (asi kámen úrazu, Samsung 970 evo NVMe disk) a k tomu přikoupil Win 10. No ale Windows nějak nejdou nainstalovat. Popíšu podrobněji:

    Při použití USB instalačky, kterou jsem dostal, skončí instalace velmi rychle s chybou 0x80070570. Dle google má tato chyba mnoho různých příčin. Od vadných RAM až po vadnou USB instalčku. RAM jsem otestoval a instalčku jsem si udělal novou (Stáhl jsem ISO ze stránek MS).

    S novou instalačkou se tato chyba již neobjevila. Nedostal jsem se totiž k instalaci. Instalátor sice naběhne, ale tvrdí, že nevidí žádné disky. To je poněkud zvláštní neb když z té samé instalačky přes shift+F10 pustím diskpart, tak ten vše vidí.

    A teď... nějaké tipy?

    Jo a ještě jedna věc... rád bych dual boot :)
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    NAVARA: on ten "click-to-run" je taky forma virtualizace. Takze se asi o neco pohadali.
    CPT_PLESARD
    CPT_PLESARD --- ---
    NAVARA: dobra prace ...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam