• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KOC256Windows - (Windows 7, 8, 10, 11, ...)
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    KOC256: Chapu ze si ted delas velice smutnou prdel z UPC, ale preci jen zrovna o nich rict ze jim to jede "naplno a bez vypadku" je spise cerny humor velmi tezkeho kalibru
    JIMX
    JIMX --- ---
    KOC256: no přesně na to stahování toho VPSka můžeš použít tu NASku a stahovat to klidně denně přes noc :-)
    KOC256
    KOC256 --- ---
    JIMX:
    No bezne na machrovani, ale presne v tech chvilich kdy chci si stahnotu 70GB GTA, tak nechci nad tim travit mladi... 30 UPL je dost malo, ale zase jhak casto nekde potrebuji neco dostata rychleji?
    Taky si stahuji domu IMAGE VPS jako zalozu coz je 2*100GB a pri mensi lince bych to asi nestihal delat moc casto...

    ARIAEL:
    Tak at to reklamuje. UPC je znamo tim, ze to vsude a vsem jede naplno a bezvypadku.
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    No mlady si ted UPC poridili - objednali 150 Mbit. Tak jsem se po par dnech ptal - tak to pry jede celych 7 Mbit a pada to jenom kazdych 20 minut :)
    Ja kdyz to zkousel pred rokem tak tam meli jenom 30% packet loss, takze predpokladam ze se nijak nezlepsili
    JIMX
    JIMX --- ---
    to máš jenom tak na "machrování", nebo to něčím smysluplným i dokážeš vytížit? :-) ... akorát teda koukám, že k tomu mají furt jenom 30 Mbit upload, to je furt výsměch; to mám na vesnici na wifině víc :-)
    KOC256
    KOC256 --- ---
    JIMX:
    No mam doma pulgigovy net od UPC, takze bez by to bylo dost na nic ;-)
    JIMX
    JIMX --- ---
    KOC256: tak jestli máš gigovku, tak asi není problém no :-)
    KOC256
    KOC256 --- ---
    JIMX:
    Spise ten disk tam nechci. Kdyz mam ten NAS ze...
    Zatim neni pri hrani zadny problem. gigova sit a propustnost 50-100 mega v sekunde staci...

    No mam to klasicky pripojeno pres "Pripojit sitovou jednotku", ale pri kazdem zapnuti PC mi to napise "Nektere jednotky se nepodarilo pripojit". Nas bezi a nespi, po rozkliknuti disku, vse nabehne.

    Ale vlastne jsem si to chtel i zkusit no :)
    JIMX
    JIMX --- ---
    KOC256: no popravdě tahat data her po síti při hraní ... by se mi nechtělo, obzvlášť, když 1-2TB spin disk je za pár šušní a když máš desktop, tak není problém ho tam přidat.

    jinak namountovanej disk z NASky (Synology) přes SMB mám furt a nikdy s tím problém s připojením nebyl (a to to mám na NB, kterej nosím do různejch sítí, takže se často k tomu musej wokna znovu připojit, když je zrovna probudím, přičemž předtím byly na síti, kde ta NASka nebyla ...)
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    KOC256: iCSCI - no po pravde to je skutecne protokol spise pro domaci NASky. On ten protokol neni nijak zavratne chytrej ani rychlej. A navic ruzne implementace maji ruzne problemy s tim, jak se vyrovnavaji s chybami. Obvykle kdyz uz, tak se skoro nikdy nepouziva ten windowsi - MS na nej uz docela dlouho kasle, protoze existuji mnohem vykonejsi a lepsi reseni. Jsou na to reseni od 3party.

    Ma vyhodu ze je tu dlouho a neni na nem licence, takze ho umi kdejaky prd. A skutecne umi svym zpusobem pripojit LUN jako emulaci lokalniho fyzickeho disku coz se muze hodit.

    Osobne bych se nejdrive ale podival, zda tam nemas SMB 3+ ci neco podobneho. Tahle vec je daleko rychlejsi a ma uzasnou rychlost odezvy - zvlaste pokud nahodou mas sitovky, ktere ho umi primo.
    ROLAND
    ROLAND --- ---
    Nachází se zde prosím někdo kdo má W7 v malíku a stejně tak sítovou bezpečnost?
    Prosím do pošty. Díky.
    KOC256
    KOC256 --- ---
    Verim ze i tu mi nekdo poradi... ...mam i tipy kdo :)

    Mam v domacim PC jen 256GB SSD Samsung 560 PRO. Ale dneska ty hry nektere maji neskutecnych desitek GB a tak sice mohu na UPC rychlem netu vzdycky stahnout a zase smazat atd, ale rekl jsem si, ze kdyz mam doma ten NAS, tak ze si tam udelam SHARE a budu mit dalsi disk.
    Pokud jsem pouzil obyc SMB share (pripojit sitovou jednotku), tak se mi to po startu nepripojovalo samo a bylo s tim celkem dost srani...
    Ted jsem jen pro zkoumani "co to asi je" vytvoril na NASu iSCSI cosik a pak to dle navodu namountoval jako disk do PC. A jede to super... Dle nejakych clanku na netu, by to melo byt mnohem pomalejsi nez ten SMB, ale to nejak nepocituji...

    Dokaze mi tu nekdo rict nejake pro a proti, ajake to ma vyhody a nevyhody atd? Ja zatim jen zjistil, ze to neni dostupne jako "slozka" z NASu. Je to proste nejak zabrane interni misto nejak a dostanu se na to jen pres ten mount z PC, kde to je pripojene...

    Dik...
    JUNGLEBOY
    JUNGLEBOY --- ---
    ARIAEL: tak nahodne pomohlo dat aktualizovat ovladac a zvolit volbu Zvukove zarizeni USB
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    RATTKIN: window 8 a oba z disku c ...
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    ABDULAH: mě všechny Windows pořád něco hrabou na disku, dělaly to i XP, měl jsem tenkrát hlasitý disk a nedalo se u toho spát.
    Windows 10 mají swapfile a pagefile, který myslíš?
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    JUNGLEBOY: Muzes zkusit jiny port USB. Nebo se taky dela to, ze se podivas do seznamu portu USB a das je odinstalovat. Oni se za chvili nainstaluji zpet, ale vyresetuje se pri tom seznam navazanych zarizeni. Ten problem je v tom seznamu konfiguraci zarizeni na danem portu USB. Ulozi se v nem chyba a blbe se sama odstranuje.
    JUNGLEBOY
    JUNGLEBOY --- ---
    po dnesnim vetsim updatu windows 10 mi prestala fungovat zvukovka Creative Sound Blaster Live! 24-bit External.
    ve spravci zarizeni se hlasi jako nezname zarizeni a ve vlastnostech se pise:
    Ovladače tohoto zařízení nejsou nainstalovány. (Kód 28)
    Tato operace vyžaduje interaktivní prostředí Window.

    reinstal ovladacu nepomohl, nejaky napad prosim?
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    JIMX: asi to nebudu resit a bude ... trim funguje tak to nebudu resit ...

    MICKK:

    dekuji za rady
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    MICKK: je presunutej na tocak a svine porad neco zapisuje atd ... ale pred aktualizacema to nedelalo - to me sere ...
    MICKK
    MICKK --- ---
    ABDULAH: jen ze zkušenosti mi na windows s 8GB ram, a vypnutým swapem, celkem pravidelně padaly aplikace, když došla ramka
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    MICKK: me sere ze to svapuje na C a ne na D coz je tocak a mam na nej presunutej swap ...

    JIMX: indexovani atd je vse vypnute ... nebo se to alespon tak tvari ...
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    8GB
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam