• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KOC256Windows - (Windows 7, 8, 10, 11, ...)
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    ARIAEL: jo to mi je jasný, že je to nestandard oproti standardnímu uživateli. I tak mě ale překvapilo, že to dalo 2 roky a 4 velký updaty, než se to rozjebalo

    NAVARA: licence řeším jen na Visual Studia a Office, a to jen vyplním licenční klíče, jinak nic
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    TOOMIX: No ja bych osobne rekl, ze existence Visual Studia, ktere vymenuje kriticke casti OS za debug verze je fakt Velka Pobidka k tomu, aby tohle moc nefungovalo...
    Predpokladam ze jsi si vedom, ze na rozesrany vyvojarsky masiny nikdo update neladi?
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    TOOMIX: A to to ještě nechce při reinstallu deaktivovat / reaktivovat licence, ideálně někde na webu... Se stahováním instalaček a restorem dát dobrý způsob jak neproduktivně zabít dva dny...
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    ARIAEL: nemam tuseni, asi byl ten 5. velky update po sobe uz moc. A taky tam mam dost software - Visual Studio 2005, 2012, 2017, 2019, nejaky MSSQL atd...

    Na stolnim PC doma je vsechno OK minimalne 4 roky, s velkymi updaty zadny problem
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    TOOMIX: Hm - update 2x tydne na dalsi verzi. Za posleni rok zjisteny celkem 2 problemy, jeden spojeny klasicky se shitackym nvidia driverem a druhy s poskozenym profilem...
    Kde je asi problem?
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    Před 14 dny mi přistál update 1809. Od té doby nefunguje bluetooth - nenajde nová zařízení, se spárovanými se taky nespojí a když ano, tak špatně (sluchátka detekuje jako mikrofon atd.). Do toho se notebook hrozně dloubo vypíná - Windows se ukončí, zčerná obrazovka a vypne se to až za 3 minuty. Aktualizace ovladačů nepomohly. Čistou instalaci jsem dělal v lednu 2017 s verzí 1609. Pak tam vlezl 1703, 1709, 1803 a pak 1809, který to rozesral, ty updaty předtím byly v pohodě. Takže zítra čistá instalace 1903. Divím se, že to vydrželo takhle dlouho.
    GURBON
    GURBON --- ---
    MADCAT: na HP se mi to ted stalo taky. Mel jsem ovladac na GPU 12/2018 a kupodivu pomohlo stahnout z webu HP ovladac z 01/2019 .
    L4MA
    L4MA --- ---
    na dell laptopech pomohla aktualizace driveru gpu...
    BUNDA
    BUNDA --- ---
    MADCAT: jo taky jsem si toho všiml, ale zatím nebyl čas to řešit. Každopádně podsvětlení mi teď jede naplno a nejde zeslabit.
    PES
    PES --- ---
    MADCAT: Zase vypadla podpora ovladače... (něco jako u starších HP neumí Win10 fyzicky zap/vyp. integrovaný WWAN modem a aplikaci HP na to označuje za nebezpečnou a nespustitelnou - tj. pokud si člověk nenainstaluji Win10 s tím HW modemem ve stavu zapnutém, tak ho už nikdy neaktivuje :-/ leda vyměnit disk, nahodit dočasně Win7 či 8, zapnout a zase vrátit disk)...
    MADCAT
    MADCAT --- ---
    Se mi před pár dny na ntb HP nainstalovala ta velká jarní aktualizace win 10, a s nepotěšením jsem si všiml, že zřejmě od toho okamžiku nemůžu nastavit intenzitu podsvětleni displeje při provozu ze sítě/na baterky, a ani win si to samy neumějí přepnout. To je chyba nebo vlastnost?
    PES
    PES --- ---
    URZA: To dodatečné časové pásmo je v detailních nastaveních...

    A ten klíč v registrech být nemá, ale mohl by dělat paseku, že po restaru by Win braly hodiny v CMOS jako UTC a přitom seřízení by bylo na jiné pásmo (ale to by reálně spíše 2 hodiny přidávalo)
    URZA
    URZA --- ---
    PES: no to tam nemam vubec
    URZA
    URZA --- ---
    PES: to je v nejakym jinym nastaveni? tady nic takovyho nevidim
    PES
    PES --- ---
    URZA: A podívat se, zda náhodou není blbě

    Windows Registry Editor Version 5.00 [HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\TimeZoneInformation] "RealTimeIsUniversal"=dword:00000001
    PES
    PES --- ---
    URZA: Nejsou tam přidané dodatečné hodiny v UTC pásmu a zaškrtnuto, aby se ukazovaly na TaskBar zrovna tyhle?
    URZA
    URZA --- ---
    Windows 10 mi poslednich par mesicu na jednom pocitaci ukazuji spatky cas, vzdycky o dve hodiny dozadu. Opravim to a pri dalsim rebootu znovu. Casovou zonu mam manuanle nastavenou na +1 Praha, a cas zapnuty at se nastavuje automaticky..

    nejaky napady co s tim dal?

    tohle je treba ted v 9:37 (image)

    DRAGON
    DRAGON --- ---
    KEVIN00: ja nic jinyho nechci, starej dobrej winamp dela vse, co potrebuji a dela to skvele. Ale dekuju ;)
    KEVIN00
    KEVIN00 --- ---
    DRAGON: Zkoušel jsi MusicBee?
    THEODORT
    THEODORT --- ---
    klub o vypalování CD je IMHO jinde
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    PES: jen zoxiduje zrcadlo. kdyby bylo dost zajemcu sla by udelat masina ktera by udelala recovery.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam