• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KOC256Windows - (Windows 7, 8, 10, 11, ...)
    THEODORT
    THEODORT --- ---
    ARIAEL: věcné poznámky pls, curaky si můžem přeměřovat jinde
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    THEODORT: no pochybuju trosku ze v ty dobe byl cluster dhcp - treba :) Ale jo, v defaultu je tohle vse stejne schovany.
    THEODORT
    THEODORT --- ---
    ARIAEL: změnilo, ale ne zas tolik.. resp. veci typu DHCP a DNS aby ti dobře dupali králíci
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    OTZ: no napis si tri powershelovy scripty
    1: install new pc
    2: restart pc to restore point
    3: full reinstall pc
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    THEODORT: coz o to, treba se to od ty doby trosku zmenilo
    OTZ
    OTZ --- ---
    RATTKIN: ve svy roli ani ne, nejsem tu za spravce site ani pravidel. jsem ten, kdo instaluje OS + SW (z hotovych images, cca automatickej proces), pripadne ten, koho volaji uzivatele, kdyz maji trable (me to zmodralo, zmizelo, me to netiskne, nehraje nam TV stena/program, nefunguje mi klavesnice, atd.).
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    OTZ: naučit se číst rychle, videa jsou na software ztráta času, ty jsou na manuální operace.
    stejně bys měl dělat půlku věci v PowerShell
    THEODORT
    THEODORT --- ---
    + treba na nasazeni AD mam letitou seminarku z vejsky, tim ze jsem to delal sam a je to na 5 stran je to mnohem rychlejsi nez MS checklisty
    THEODORT
    THEODORT --- ---
    OTZ: ano, technet a stackoverflow jsou tvi kamaradi.
    Resources and Tools for IT Professionals | TechNet
    https://technet.microsoft.com/en-us/ms376608.aspx
    pripadne viz
    LOPIK
    OTZ
    OTZ --- ---
    THEODORT: ja anglicky umim, cestina je pro me ale porad stravitelnejsi :)) dokumentaci tpc, jako ty tisice stranek? :D
    LOPIK
    LOPIK --- ---
    Samotnej Microsoft toho má mraky na stránkách i včetně různých kurzů a virtuálních strojů, kde si to jde zkoušet - https://docs.microsoft.com/en-us/learn/ , https://www.microsoft.com/handsonlabs/ https://docs.microsoft.com/en-us/

    To téma je tak široký, že dávat odkazy na nějaký konkrétní videa asi nemá smysl
    THEODORT
    THEODORT --- ---
    ja bych se primarne naucil cist dokumentaci v anglictine a pak mam navodu plnej internet.
    admin W10 co neumi anglicky bude naprostej zoufalec jakmile prijde do styku s prvky win ktere nejsou lokalizovane
    OTZ
    OTZ --- ---
    cau, nemate tip na nejaky online kurzy na administraci Windows 10? idealne videa (nalejvarna)+klikaci (testy), v cestine.
    PES
    PES --- ---
    THEODORT: Správně, Linux je flexibilnější a vypořádá se s koexistencí druhého systému (Win) lépe (predikovatelně) než naopak :-)
    THEODORT
    THEODORT --- ---
    PES: mno vsude se tedy doporucuje pokud se s tim clovek potyka aby si zmenil vnimani casu ze strany linuxu, jinak si koleduje o pruser. btw melo by stacit toto v "modernich" systemech - resp. pouzivajicich systemd:
    timedatectl set-local-rtc 1 --adjust-system-clock
    PES
    PES --- ---
    URZA: K tomu směřovaly i ty klíče kolem BIOS RTC ve Win, aby se to případně nedohadovalo s Linuxem...
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    BUNDA: mě kurzory vždycky držely, taky mám sys velké.
    to je bordel
    BUNDA
    BUNDA --- ---
    MADCAT: mně po restartu neběžela síťovka, byl nutný další restart a hlavně mi už po několikáté odstranili vybrané kurzory myši (používám standardní systémové schéma, ale největší). Ještě je před nimi kus práce.
    MADCAT
    MADCAT --- ---
    Mno, tak mimo ten problém s podsvětlením displeje viz MADCAT jsem dnes, vlastně už včera, zjistil, že mi nefunguje audio jack. Připojím sluchátka - a nic, ntb dál hraje z repráčků. Tak pátrám co s tím, nechávám windows najít novější ovladače (mám tam jakejsi Realtek HD audio), windows dokonce cosi najdou, takže se začínám těšit, restart - a nic. Pátrám znova, někdo radí nacpat tam nativní windows HD audio drivery. Tak procházím ovladače na disku, naštěstí nacházím, cpu to tam, znovu restart - a nic! Dokonce mi to píše, že služby zvuku nebo jak je to nazvaný nejsou k dispozici :-/. Až asi po minutě najednou ikonka v system trayi hlásí OK, zvuk jede. Zapojuju sluchátka - voila! hraje to! Tak to já jenom tak, aby se náhodou neřeklo, že windows updaty přinášejí jenom samý dobrý věci... :-I.
    URZA
    URZA --- ---
    THEODORT: jo mam dualboot s linuxem :) tak je to mozny, nevim..
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam