• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KOC256Windows - (Windows 7, 8, 10, 11, ...)
    B3DA
    B3DA --- ---
    OTZ: jo, to je ono
    B3DA
    B3DA --- ---
    NAVARA:
    B3DA:
    tak si to pamatuju spatne - utilitka dovoli nastavit na ruznych klavesnicich ruzny layouty, ale bohuzel uz ne podle aplikace. (supr vec, ale pro tvoje pouziti asi nepouzitelny, leda by se ti nahodou okolo kompu valelo vic klavesnic :D )
    B3DA
    B3DA --- ---
    NAVARA:
    nejbliz primo ve win je tomu asi: input methods -> advanced settings -> [x] let me set a different input method for each app window
    pred par lety jsem pouzival utilitu co dokazala menit locale podle aplikace a pripojeny klavesnice, ale zaboha si nevzpomenu jak se to jmenovalo.. zkusim zjistit v tydnu, nekde to jeste bezi
    LOVE_DALI
    LOVE_DALI --- ---
    NAVARA: grey alt is your friend :)
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    OTZ: nj, jenze já jedu cz/en cca 50:50, takže bych so tím dost často pokazil :)
    OTZ
    OTZ --- ---
    NAVARA: ..tak asi leda vesnu, co tu tak ctu :) nebo halt vzdycky po sputeni alt+shift
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    PES: na w10 klavesnice zkoumaj tebe :)
    PES
    PES --- ---
    LOVE_DALI: Uznávám, že s Win10 jsem zrovna klávesnice tak dobře ještě nezkoumal... ;-)
    LOVE_DALI
    LOVE_DALI --- ---
    PES: Jak šťasný jsem byl, když mi super dooper nový Windows 10 přehazovaly klávesnici jen tak nazdařbůh.
    Nebo, když update nainstaloval klávesnici, co v životě v systému nebyla.. :D
    PES
    PES --- ---
    NAVARA: To snad ani nejde... lze nastavit, aby si Win pamatovala při běhu různý jazyk a layout klávesnice, ale při spuštění to IMHO zdědí aktuální systémový...
    Takže tak leda spouštět dávkou se změnou klávesnice před spuštěním vlastní aplikace (nějaké nastavení výchozí klávesnice per-app třeba v registrech apod. jsem tedy ještě neviděl, snad nějaká extra utilita by to mohla umět)
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    OTZ: Kde? V kontextovém menu ikony aplikace nic jako vlastnosti nevidím
    MICKEY_MOUSE
    MICKEY_MOUSE --- ---
    Zdravím, Win 10 mi pořád dokola hází oznámení (v panelu na pravé straně obrazovky): "S tímhle nastavením můžete zmeškat hovory Skype". A nejsem schopen se toho zbavit. Ostatní oznámení chci zachovat, rád bych vypnul jen toto, ale nedaří se. Poradíte? Díky.
    OTZ
    OTZ --- ---
    NAVARA: vlstnosti okna?
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    Mohu nějak nastavit, aby putty vždy používala anglickou klávesnici, bez ohledu na to, co aktuálně používám jinde?
    OTZ
    OTZ --- ---
    HARDCABB: proc asi..pripona bez pripomy :))
    PES
    PES --- ---
    HARDCABB: Jo přes volume cestu :-)
    HARDCABB
    HARDCABB --- ---
    tak nakonec fungovalo toto:

    
    C:\Users\Mussolini\Downloads\a\b\c\d\e>del "\\?\C:\Users\Mussolini\Downloads\a\b\c\d\e\45c48cce2e2d7fbdea1afc51c7c6ad26-1484789198."
    


    zdroj: https://superuser.com/...ions/494959/how-to-delete-a-file-ending-in-a-dot-in-windows-7/742379#742379

    nechapu proc takovej problem s teckou na konci, ale je teda definitivne pryc, tfuj
    ZBYNEK
    ZBYNEK --- ---
    HARDCABB: Pak by měla fungovat možnost zobrazit si jméno souboru ve formátu "8+3" a pak ho smazat smazat podle toho jména.

    zkus:
    dir /X
    HARDCABB
    HARDCABB --- ---
    prejmenovat nejde, protoze kdyz zmenim nazev souboru a dam enter, najednou neexistuje
    udelat novej soubor se stejnym nazvem nejde

    ja uz fakt nevim
    HARDCABB
    HARDCABB --- ---
    ZBYNEK: zkusil jsem, beze zmeny. (mezi tim jsem prejmenoval slozky nad, prekvapive to slo):

    
    C:\Users\Stalin\Downloads\a\b\c\d\e>del "45c48cce2e2d7fbdea1afc51c7c6ad26-1484789198."
    Could Not Find C:\Users\Stalin\Downloads\a\b\c\d\e\45c48cce2e2d7fbdea1afc51c7c6ad26-1484789198.
    
    OTZ
    OTZ --- ---
    *nebo prejmenovat. ale s velikosti 0B tam taky muze jenom trcet zaznam bez obsahu.
    ZBYNEK
    ZBYNEK --- ---
    HARDCABB: Problém je v té tečce na konci. Zkusil bych jméno souboru dát do uvozovek...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam