• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KOC256Windows - (Windows 7, 8, 10, 11, ...)
    KOC256
    KOC256 --- ---
    JIMX:
    Zkusil sis to?

    cd C: TAB...



    FATBOZZ
    FATBOZZ --- ---
    JIMX
    JIMX --- ---
    KOC256: a jak bez toho napsání lomítka napíšeš to lomítko? tab ti ho tam nedoplní ...
    KOC256
    KOC256 --- ---
    RATTKIN:
    MYslel jsem že od doby co existuje TAB se cesty ručně nepíšou... Funguje jak v Linuxu, tak v PS... A taky už windows netrvá na obráceném lomítku...





    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    jak má klávesnice / a \ na víc než jednu klávesu tak u mě končí, to bych si jako sysadmin zlomil ruce.
    Zkuste si nepoužívat mezeru a psát místo toho alt+32.
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    KOC256: anglicka klavesnice
    PES
    PES --- ---
    KOC256: Ještě tam chybi AltGr a Q nebo W pro \ resp. | Pod E je €
    KOC256
    KOC256 --- ---
    Jako je to asi OT, ale pořád razím osvětu, že česká klávesnice stačí všem... A není nad to se smát nad tím, jak pořád někdo loví jiné znaky, protože si přepnul tu či onu klávesnici.

    A znaky, které (ne)jsou na české se jednoduše napíší následovně:
    <> - AltGr + , nebo .
    {} - AltGr + b nebo n
    [] - AltGr + f nebo g
    $ - AltGr + ů
    @ - AltGr + v
    & - AltGr + c
    # - AltGr + x
    ~ - AltGr + +

    Co ještě může chybět uživateli anglické klávesnice?
    THEODORT
    THEODORT --- ---
    já žiju z víc než 90% na anglický klávesnici, když mám být za vzdělance co umí diakritiku tak si přepnu.. má to spíš výhody psaní @ / $ #, jediný co si musim pamatovat je že z je na český klávesnici přehozený.
    OTZ
    OTZ --- ---
    RAINBOF: tu zkratku si muzes nastavit libovolne..ja mam ctrl+shift, protoze je to bliz :)
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    alt shift prehazujes jazyk klavesnice ctrl shift ne ?
    B3DA
    B3DA --- ---
    NAVARA:
    nejbliz primo ve win je tomu asi: input methods -> advanced settings -> [x] let me set a different input method for each app window
    pred par lety jsem pouzival utilitu co dokazala menit locale podle aplikace a pripojeny klavesnice, ale zaboha si nevzpomenu jak se to jmenovalo.. zkusim zjistit v tydnu, nekde to jeste bezi
    LOVE_DALI
    LOVE_DALI --- ---
    NAVARA: grey alt is your friend :)
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    OTZ: nj, jenze já jedu cz/en cca 50:50, takže bych so tím dost často pokazil :)
    OTZ
    OTZ --- ---
    NAVARA: ..tak asi leda vesnu, co tu tak ctu :) nebo halt vzdycky po sputeni alt+shift
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    PES: na w10 klavesnice zkoumaj tebe :)
    PES
    PES --- ---
    LOVE_DALI: Uznávám, že s Win10 jsem zrovna klávesnice tak dobře ještě nezkoumal... ;-)
    LOVE_DALI
    LOVE_DALI --- ---
    PES: Jak šťasný jsem byl, když mi super dooper nový Windows 10 přehazovaly klávesnici jen tak nazdařbůh.
    Nebo, když update nainstaloval klávesnici, co v životě v systému nebyla.. :D
    PES
    PES --- ---
    NAVARA: To snad ani nejde... lze nastavit, aby si Win pamatovala při běhu různý jazyk a layout klávesnice, ale při spuštění to IMHO zdědí aktuální systémový...
    Takže tak leda spouštět dávkou se změnou klávesnice před spuštěním vlastní aplikace (nějaké nastavení výchozí klávesnice per-app třeba v registrech apod. jsem tedy ještě neviděl, snad nějaká extra utilita by to mohla umět)
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    OTZ: Kde? V kontextovém menu ikony aplikace nic jako vlastnosti nevidím
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam