• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KOC256Windows - (Windows 7, 8, 10, 11, ...)
    TAJSO
    TAJSO --- ---
    DRAGON: obavam se ze nepujde. Pokud je ten obrazek konkretne te tvoji redukce tak podle typu na stitku je to usb-c na hdmi mhl adapter takze k nekterym arm zarizenim, ty hledas stejne nebo podobne vypadajici vec ktera je usb-c na hdmi display port alternate mode + to musi podporovat tvoje usb-c
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    OTZ: bohuzel, ne. Ted to tady zkousim. V device manageru se objevi, ale nic to nedela, v display properties se neobjevi zadny dalsi device.
    OTZ
    OTZ --- ---
    DRAGON: usb-c by melo umet i hdmi, tohle na druhym konci ma hdmi, takze na to hdmi pripoj monitor a jedes..? :)
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    RATTKIN: posli link, pls. Mne tohle sice windows najdou ale nic se neaktivuje.Dik
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    DRAGON: Já jsem měl USB monitor (malý displej s USB kabelem rovnou z toho) a jen jsem to strčil a jelo to.
    USB 2.0 na práci dobrý, YouTube taky jelo
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    ahoj, pls, tusite nekdo, jestli timhle ve windows 10 pripojim k notebooku dalsi monitor? pokud ano, tak jak? je na to treba nejaky ovladac?

    Samsung EE-HG950DB

    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    existuje tool na prepnuti toho modu... staci ty w10 prepnout do w7 modu...
    Nekde to skalovani proste chodi ok, nekde ne.
    Windows 10 DPI blurry / fuzzy text font fix - XP Explorer
    http://windows10-dpi-fix.xpexplorer.com/
    KOC256
    KOC256 --- ---
    PES:
    Diky. Vyzkousim a poreferuji.
    PES
    PES --- ---
    KOC256: V zástupci aplikace zvolit řešení kompatibility (Program Compatibility Troubleshooter) a zvolit "Program funguje správně, ale nezobrazuje správně" a pak další volba "Program se nezobrazuje správně, když je zvoleno škálování velkých fontů" (nebo jak to tam je česky) a pak Test program...
    KOC256
    KOC256 --- ---
    ARIAEL:
    W10 jsem mel i na minulem PC. Proste mi jen dosel cas a tak mi vymenili masinu.

    Ale mas nejaky konkretni navod co zkusit?
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    Ruzny typy antialiasingu. W7 a W10 maji ruzne, u W10 je mozne rezim prepnout pokud cilove zarizeni (nebo aplikace) nezvlada korektne W10 rezim
    KOC256
    KOC256 --- ---
    PES:
    O RDP nejde. to jsem udělal jen screen pro porovnání.
    Klidně restart, žádná RDP a prostě (nejen) SSMS to má na pikaču. Asi to budou nějaké starší APP, které nejsou upravené, ale prostě co zapnout/vypnout, aby to nedělalo?
    PES
    PES --- ---
    KOC256: Jinak podobná chyba je u Citrix Receiveru, ale tam se to řeší migrací na nový Citrix klient, protože Receiver už je v linii "jen na dožití"...
    PES
    PES --- ---
    KOC256: A druhá strana toho RDP náhodou to "Zaostřování" a "ClearType" aktivní nemá? Že by se hádaly dvě tyhle funkce proti sobě?
    KOC256
    KOC256 --- ---
    RATTKIN:
    - chyba není u RDP, ale na lokále (právě)
    - změna na 100% byla před X týdny a restartů již několik...
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    KOC256: zajímavé, to zhutnění jsem už viděl u sebe, ale vždycky se to překresilo při scrollování, měl jsem to za nějakou chybu RDP
    můžeš zkusit vypnout u RDP ty grafický akcelerace.
    restart si po změně na 100% dělal?
    KOC256
    KOC256 --- ---
    PES:
    EE. To zhusní komplet všechny texty.
    PES
    PES --- ---
    KOC256: Takové to vypnout (či vytunit ClearaType) a zakázat Win10 tu snahu opravovat rozmazané aplikace se na tom neprojeví?
    KOC256
    KOC256 --- ---
    Spodní je jasně deformovaný výpis. Obě spuštěny na FullHD. Jen jedno v RDP a druhé na lokále.



    KOC256
    KOC256 --- ---
    PES:
    No jak jsem psal. Ono to není všude, ale třeba u SSMS jen v tabulkovém resultsetu. Jinde ne. Takže z toho dedukuji, že to je něco mezi OS a SW, kde ti nepředají nějaké informace o DPI - což mi zase evokuje to, že Ouloook něco takového detekuje a chce restart...
    PES
    PES --- ---
    JIMX: Ja teď u jednoho člověka narazil, že měl externí monitor mázlý, ale "chyba" byla poetická - přímo v nastavení monitoru bylo kromě V-Sync a H-Sync ještě nějaké nastavení jako Ostrost či tak, které normálně má být 50% (a netřeba sahat, hodí se spíše do nouzových situací, kdy dlouhý VGA kabel pokazí signál) a ono to bylo vytažené na nějakých 90% a způsobovalo to ošklivé mazance zvláště na kontrastních hranách (bohužel to ten signál kazilo i z HDMI a DP).
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam