• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KOC256Windows - (Windows 7, 8, 10, 11, ...)
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    ROBIN_SNNS: A zkousela jsi pro tyhle veci tedy vytvorit zvlast uzivatele s admin privilegiemi a proi vytvareni jobu si dat pozor na zatrzeni pole "run with highest privilege"?
    ROBIN_SNNS
    ROBIN_SNNS --- ---
    ARIAEL: to mám

    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    Ucty uz dlouho nemuzou byt bez hesel... Nejaky hack na to ze se te admin bezne nepta to rozhodne nezmeni...
    Ucet SYSTEM a podobny jsou servisni ucty a ve skutecnosti ty hesla maji taky, jenom je neznas a nepotrebujes znat. To jsou ucty pro specialni veci.
    A u te posledni veci mam pocit ze si trosku pletes ucet "admin" a security obsah bezneho uzivatele ktery ve skutecnosti pouzivas i kdyz jsi "admin", ale vlastne jim nejsi, protoze ten se neziskava tim ze se prihlasis, ale tim ze se pouzije elevace prav.
    Zjistit jak jsi na tom se dela z cmd prikazem whoami /all
    V sekci je tahle informace:
    BUILTIN\Administrators Alias S-1-5-32-544 Group used for deny only
    --------------------------------------
    Tim ti rika ze na tebe z vysoka kasle, protoze skutecny admin je pro tebe DENY.

    Pokud to pustit z elevace, dostanes tuhle informaci:
    BUILTIN\Administrators Alias S-1-5-32-544 Mandatory group, Enabled by default, Enabled group, Group owner
    --------------------------------------
    Tak uz ti rika ze STEJNY ucet se nahle stal skutecnym adminem pocitace - samozrejme jen pro dane okno a podokna a docasne...
    ROBIN_SNNS
    ROBIN_SNNS --- ---
    RATTKIN: Tak část problému vyřešena: je nutné změnit uživatele úlohy z NT AUTHORITY/SYSTEM na admina. Akorát teď se to brání tomu, že admin je bez hesla nebo nemá oprávnění úlohu měnit (nelze použít prázdné heslo). Bohužel i když zahesluju admina, tak se ta hláška nemění.
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    ROBIN_SNNS: já úlohy pro system zakládám a mažu z příkazovky pod adminem a žádné heslo se nemusí zadávat, v gui nevím.
    ROBIN_SNNS
    ROBIN_SNNS --- ---
    PES: Když povolovím admina, přihlásím se pod ním a spustím jako správce, tak je to samé. Pořád to chce přihlášení
    ROBIN_SNNS
    ROBIN_SNNS --- ---
    PES: NT AUTHORITY/SYSTEM
    PES
    PES --- ---
    ROBIN_SNNS: Jinak pochopitelně ten Plánovač spouštět pro úpravy i z Admin účtu v režimu "Jako správce"...
    PES
    PES --- ---
    ROBIN_SNNS: A pod jakým účtem to behalo doteď? Nějaký Administrators anebo BUILTIN\SYSTEM nebo BUILTIN\INTERACTIVE anebo nějaký podobný "interní" profil?
    ROBIN_SNNS
    ROBIN_SNNS --- ---
    Ještě jednou potřebuju radu:
    chci zabránit počítači (služba updateorchestrator) v probouzení pc. Otevřela jsem plánovač úloh, provedla úpravy, dám OK a najednou na mě vyskočí okénko "Plánovač úloh, zadejte informace o uživatelském účtu pro spuštění této úlohy" s tím, že to chce vybrat uživatele a zadat heslo.
    Jenže offline uživatel, který je zároveň členem skupiny administrator, žádné zadané heslo nemá (protože pc používám jen já sama doma). A když ho tam zadám, tak to odmítne.
    Ví někdo prosím co s tím?
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    ono to bude nejspis tim, ze to, co mi kolega pujcil, je proste MHL kabl k tabletum a mobilum. Proto ho windows vidi, kvuli tabletum, ale neumi s nim pracovat, protoze windows neumi MHL
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    RATTKIN: tam vubec nebyl
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    DRAGON: zapnul si ten monitor v nastavení zobrazení?
    já jsem měl na zápůjčku tohle a prostě to šlo.
    přidá to novou grafiku
    7" LCD barevný zákaznický displej Virtuos SD700F, USB, černý - TPC.cz
    https://www.tpc.cz/...znicke-displeje/7-LCD-barevny-zakaznicky-displej-Virtuos-SD700F-USB-cerny.html
    TAJSO
    TAJSO --- ---
    DRAGON: obavam se ze nepujde. Pokud je ten obrazek konkretne te tvoji redukce tak podle typu na stitku je to usb-c na hdmi mhl adapter takze k nekterym arm zarizenim, ty hledas stejne nebo podobne vypadajici vec ktera je usb-c na hdmi display port alternate mode + to musi podporovat tvoje usb-c
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    OTZ: bohuzel, ne. Ted to tady zkousim. V device manageru se objevi, ale nic to nedela, v display properties se neobjevi zadny dalsi device.
    OTZ
    OTZ --- ---
    DRAGON: usb-c by melo umet i hdmi, tohle na druhym konci ma hdmi, takze na to hdmi pripoj monitor a jedes..? :)
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    RATTKIN: posli link, pls. Mne tohle sice windows najdou ale nic se neaktivuje.Dik
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    DRAGON: Já jsem měl USB monitor (malý displej s USB kabelem rovnou z toho) a jen jsem to strčil a jelo to.
    USB 2.0 na práci dobrý, YouTube taky jelo
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    ahoj, pls, tusite nekdo, jestli timhle ve windows 10 pripojim k notebooku dalsi monitor? pokud ano, tak jak? je na to treba nejaky ovladac?

    Samsung EE-HG950DB

    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    existuje tool na prepnuti toho modu... staci ty w10 prepnout do w7 modu...
    Nekde to skalovani proste chodi ok, nekde ne.
    Windows 10 DPI blurry / fuzzy text font fix - XP Explorer
    http://windows10-dpi-fix.xpexplorer.com/
    KOC256
    KOC256 --- ---
    PES:
    Diky. Vyzkousim a poreferuji.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam