• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KOC256Windows - (Windows 7, 8, 10, 11, ...)
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    ROBIN_SNNS: Freerapid Downloader
    ROBIN_SNNS
    ROBIN_SNNS --- ---
    Znáte nějaký downloader, který by uměl stahovat i z webového rozhraní (html servery typu mega.co atd.)?
    TAJSO
    TAJSO --- ---
    MILAZAJICEK: Je nutne aby ta instalace probehla offline? Nejsnazsi by asi bylo pripojit to, doinstalovat roli a zase odpojit. Jinak asi fakt pripravit si custom instalacku ktera tu roli bude obsahovat
    GURBON
    GURBON --- ---
    MILAZAJICEK: GURBON.... pokud ti teda jde primo o hyperV. Jestli je ti jedno co to bude, vmware nebo virtualbox nainstalujes offline bez problemu.
    GURBON
    GURBON --- ---
    MILAZAJICEK: napada me moznost udelat si custom iso napriklad pres NLITE a tam si tu funkci pridat. Teoreticky by to pak mohlo jit nainstalovat z toho pres powershell. Ale vyzkouseny to nemam. Klasickej instalacni balicek imho neexistuje.
    MILAZAJICEK
    MILAZAJICEK --- ---
    Ahoj, možná hloupý dotaz, ale je možnost do běžných WIndows 10 Pro doinstalovat podporu virtualizace stažením offline instalačního balíčku?
    LIQUID_SOUND
    LIQUID_SOUND --- ---
    PES: Ok. Tak jsem se dostal s W10+VS2019 na cca 47GB. Uz s tim dokazu zit, ale porad mi to prijde hodne. Aspon teda ten Winfolder s 13,4GB. Akorat uz mi to nenabizi nic k odinstalaci.

    ARIAEL: Potrebuju jenom VB.Net a ten v Macovsky verzi Visual studia buhvi proc neni. Proto musim podstupovat tuhle zoufalost a instalovat boot camp a W10, ktery jsou mi jinak uplne k nicemu. Ucim se zacatecnicky programovat a nic vic. Na vsechno ostatni jedu macOS, kde bych si dost mozna vystacil s s 128GB SSD na uplne vsechno.
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    TOOMIX: no nevim, win10 + debug verze win z VS2019 - u me to zabira skoro 200 GB a to rozhodne nemam vsechno... A hry + bezny soft atd jsou na jinym ssd. Na 64 by me nenapadlo davat ani samotny windows. Ale jako muze treba smazat WinSxS ci njaky podobny podivnosti co normalni clovek nepotrebuje:)
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    ARIAEL: na "základní vývoj" winforms, web a .NET Core to stačí. Pro multiplatformní vývoj v Xamarinu jsem si radši vyhradil pro C: celý 512GB disk, ty android SDK jsou hrozný žrouti
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    ehm - visual studio na 64 GB partici?
    PES
    PES --- ---
    Mám 80GB oddíl a čistá 1903 po všech aktualizacích (tedy kromě té podzimní miniverze update) zabere složka Windows kolem 17GB. Prakticky nic nainstalovaného tam ještě není (testovací na "rozstřílení", od které mám udělaný Recovery Image pro rychlou obnovu do definovaného stavu), tak ProgramData + Program Files + Program Files (x86) zabírají další necelé 2,5GB...
    LIQUID_SOUND
    LIQUID_SOUND --- ---
    PES: Oddil nafouknout nemuzu. Musel bych udelat celej Boot camp znovu. Navic 64GB bylo od MS jako recommended. Plus jsem se dozvedel tohle.
    PES
    PES --- ---
    LIQUID_SOUND: Tam moc není (kromě vyházení některých součástí Win, pokud se tam nainstalovala např. podpora Linux subsystému, HyperV apod.)... Takže spíš nafouknout ten oddíl tak *2

    Pochopitelně aplikace "Vyčištění disku" (Odebrat všechny záložní body kromě posledního - to je na druhé záložce, pak nechat vyčistit věci z Optimalizace doručení, Windows Update... bacha, nabízí to volitelně je smazání i obsah složky Stažené soubory, což není někdy úplně žádoucí)...

    A "ručně" projít "%windir%\TEMP" (obvykle "C:\Windows\TEMP" pod správcovským oprávněním) a "%TEMP%" (obvykle "C:\Users\JMENO\AppData\Local\Temp" a také "C:\Users\JMENO\AppData\LocalLow\Temp" )... a pak jít po složkách jednotlivých aplikací (pokud si stahují nějakou cache)...
    LIQUID_SOUND
    LIQUID_SOUND --- ---
    Potrebuju radu. Uz jsem se vyknoural tady....

    Behem par hodin mi v ramci boot campu W10 samy zaplnily 64GB oddil. K odinstalaci mi to nabizi samy 16kB atd. marginalni nesmysly. Co zasadnejsiho bych mohl smazat? Nepotrebuju nic nez Visual studio 2019.

    Existuje nejaka appka, co to probere? Nebo holt ruco no...
    LACIF
    LACIF --- ---
    Zdravím, prosimVas, jak jsou na tom WIN10 a diktovani/speach recognition a čeština?
    OTZ
    OTZ --- ---
    takze W10 na notebook radsinikdy :D
    PES
    PES --- ---
    OTZ: U mne i na úplně nejčerstvější verzi...
    JOPS
    JOPS --- ---
    OTZ: kdyz jsem hledal duvod, tak jsem tam mel W10 1906 a delalo to i na starsich
    OTZ
    OTZ --- ---
    JOPS: a mas system aktualizovanej? nejak se mi nezda, ze by tam tu botu s klidem nechali 3,5 roku..
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam