• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KOC256Windows - (Windows 7, 8, 10, 11, ...)
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    ARIAEL: Na pipe neudrzis casovani coz je presne duvod proc chces takovy veci fyzicky. Na paralel udelas pipe tak na tiskarnu
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    RAINBOF: a? Si udelej pojmenovany pipe
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    AHARAZ: No treba o necem jinem nez dualboot nic nevedi - a to nezminuju otazky udrzby toho reseni, obnovy a zalohovani... Tohle mi proste prijde takove "prvoplanove"....
    Nehlede na to ze tyhle veci od tretich stran - no jak lehce se ti stane, ze proste najednou nebudou mit reseni pro dalsi update? Funguje tam sifrovani? Uz jen z popisu vidim, ze tam nebude naplno fungovat windows backup.
    Funguje tam secure boot? Jen na okraj - predpoklada se, ze v s dalsim zvysenim security prijde i mnohem vetsi ochrana cachrovani s diskama atd...
    AHARAZ
    AHARAZ --- ---
    ARIAEL: Nektere veci jsou proste zadani. V tomto pripade to ani neni dano HW. Neco jako zaplatime za to, kdyz to budou hodinky a vodotryskem...
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    ARIAEL: asi ma soft kterej si hrabe po hw treba programatory ovladaci softy na seriak/paralel. Mam par takovejch veci par taky.
    TAJSO
    TAJSO --- ---
    ARIAEL: Obavam se ze stejna otazka by byla na miste i ohledne tech xp v kontextu ukonceni podpory w7 za necelych 14 dnu
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    AHARAZ: Sice jako mimo misu - ale k cemu mas proboha dualboot kdyz mas virtualizaci? Asi tak o miliard procent jednodussi a funkcnejsi?
    AHARAZ
    AHARAZ --- ---
    MILAZAJICEK: Nemyslím si, že Grub splňuje vše co jsem psal. Aspoň ne sám o sobě na PC pouze s Windows. Nevím, že by uměl sám vyhledat os a nastavit u něj skrývání oddílů, nějakou jednoduchou spíš uživatelskou cestou. Nepochybuji o tom, že to v něm jde nastavit.
    RAINBOF: Na člověka dýchne historie...
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    Vypada to jako starej xosl
    MILAZAJICEK
    MILAZAJICEK --- ---
    AHARAZ: a jakou to ma výhodu proti grubu?
    AHARAZ
    AHARAZ --- ---
    AHARAZ: Tak nakonec jsem našel BootIt Bare Metal https://www.terabyteunlimited.com/bootit-bare-metal.htm
    A zatím splňuje všechny požadavky...
    AHARAZ
    AHARAZ --- ---
    Zdravím,
    nemáte někdo tip na program pro dual boot - alternativu za Acronis OS selector pro Windows XP/10, skoro radši placeného, co by šlo používat více méně uživatelsky, jako šel ten OS selector, dokud ho udržovali (s W10 přestali)...
    Grafické menu, automatické rozpoznávání systémů. Podpora pro UEFI/MBR, skrývání diskových oddílů jednotlivých OS.
    Řeším upgrade dualboot PC s W7/XP na W10/XP. A radši bych někomu zaplatil za hotové řešení, než se pouštěl do experimentů s rEFInd, Grubu, Clover EFI bootloaderem... Ale nedaří se mi nic rozumného najít...
    Díky.
    GURBON
    GURBON --- ---
    DWAY: na jmeno bych zkusil jen jmeno uzivatele - nejsem si jistej jak presne to funguje s MS uctem, ale myslim si, ze nazev uzivatele neni celej mail. Zjistis treba v CMD: echo %username%
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    DWAY: pin je lokalni zalezitost
    DWAY
    DWAY --- ---
    GURBON: ja myslel ze pc je zamceny pinem. Jako credentials davam mail a heslo
    GURBON
    GURBON --- ---
    DWAY: PIN ti RDP imho nemuze vzit uz z principu, s heslem by to jit melo pokud mas splneno to co tu psali ostatni.
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    DWAY: v logu "audit" možná něco bude
    KOC256
    KOC256 --- ---
    DWAY:
    Pravym na start -> System -> Vzdalena plocha

    Tam bych to povolil (coz asi mas) a pridal bych natvrdo uzivatele do toho seznamu.
    THEODORT
    THEODORT --- ---
    DWAY: v tom pripade si projdi jeste totok:
    Windows 10 Remote Desktop Credentials - Super User
    https://superuser.com/questions/1026277/windows-10-remote-desktop-credentials
    namatkou zkusit pridat do remote desktop users primo tvy username, zkontrolovat ze mas v lokalu i v online uctu stejny heslo..
    DWAY
    DWAY --- ---
    THEODORT: v praci mi admin staci. Ale tak zkusil jsem se pridat to grupy a nepomohlo.
    THEODORT
    THEODORT --- ---
    DWAY: a co jako?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam