• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KOC256Windows - (Windows 7, 8, 10, 11, ...)
    ZUZU
    ZUZU --- ---
    HADIAK + KID_MCHUTT: ručně si to umím přepsat, ale to je značně nepohodlný.
    HADIAK
    HADIAK --- ---
    KID_MCHUTT: tak potom to vyriesi dany problem. ciastocne :)
    KID_MCHUTT
    KID_MCHUTT --- ---
    HADIAK: v tom QR je standardně textový řetězec s tím heslem, nic víc (nešifrovaný), takže v nejhorším se to dá přečíst a přepsat
    HADIAK
    HADIAK --- ---
    ZUZU: ja som si vsimol, ze mobil (android) ponuka QR kod v nastaveni wifi. ale ci to dostanes do pocitaca, alebo len ineho androidu...
    ZUZU
    ZUZU --- ---
    ahoj, neexistuje nějaké řešení, které by umožňovalo sdílet hesla na wifi mezi mobilem s android a počítačem s windows? (v počíači mám uložené heslo na nějakou wifi a mohu ho poslat nějak jednoduše do mobilu, anebo se do mého mobilu posílá automaticky, a opačně?)
    apple takovou technologii má (resp. můžu poslat wifi heslo do apple zařízení v okolí)
    VOYAGER76
    VOYAGER76 --- ---
    Ahoj, nevite, co mam delat, kdyz mi po instalaci Audacity pisou Win 8.1 toto?

    AHARAZ
    AHARAZ --- ---
    ARIAEL: Diky za duveru ;-) Ber to ze strany uzivatele treba jako otazku viry, kdyz veris neni co resit... Je si vedom alternativ, zkousel je, vi jak moc je to z dnesniho pohledu mimo/riziko a ze to muze postupne dojet jak po SW, tak HW strance a ze treba i nadejde doba, kdy bude muset pouzivat virtual, nebo vice PC, nebo bude muset dokonce pouzivat aktualni verzi profesniho SW na aktualnim HW a ne 20 let starou na HW, ktery ve sve dobe jako posledni mel ovladace pro XP... Ale vidi tohle reseni jako nejlepsi pro svoji maximalni produktivitu. Pokud se pripravis na to, ze to musi by takhle, tak si najdes i odovidajici postupy pro zalohovani a obnovu, toho co je dulezite.
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    ARIAEL: Na pipe neudrzis casovani coz je presne duvod proc chces takovy veci fyzicky. Na paralel udelas pipe tak na tiskarnu
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    RAINBOF: a? Si udelej pojmenovany pipe
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    AHARAZ: No treba o necem jinem nez dualboot nic nevedi - a to nezminuju otazky udrzby toho reseni, obnovy a zalohovani... Tohle mi proste prijde takove "prvoplanove"....
    Nehlede na to ze tyhle veci od tretich stran - no jak lehce se ti stane, ze proste najednou nebudou mit reseni pro dalsi update? Funguje tam sifrovani? Uz jen z popisu vidim, ze tam nebude naplno fungovat windows backup.
    Funguje tam secure boot? Jen na okraj - predpoklada se, ze v s dalsim zvysenim security prijde i mnohem vetsi ochrana cachrovani s diskama atd...
    AHARAZ
    AHARAZ --- ---
    ARIAEL: Nektere veci jsou proste zadani. V tomto pripade to ani neni dano HW. Neco jako zaplatime za to, kdyz to budou hodinky a vodotryskem...
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    ARIAEL: asi ma soft kterej si hrabe po hw treba programatory ovladaci softy na seriak/paralel. Mam par takovejch veci par taky.
    TAJSO
    TAJSO --- ---
    ARIAEL: Obavam se ze stejna otazka by byla na miste i ohledne tech xp v kontextu ukonceni podpory w7 za necelych 14 dnu
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    AHARAZ: Sice jako mimo misu - ale k cemu mas proboha dualboot kdyz mas virtualizaci? Asi tak o miliard procent jednodussi a funkcnejsi?
    AHARAZ
    AHARAZ --- ---
    MILAZAJICEK: Nemyslím si, že Grub splňuje vše co jsem psal. Aspoň ne sám o sobě na PC pouze s Windows. Nevím, že by uměl sám vyhledat os a nastavit u něj skrývání oddílů, nějakou jednoduchou spíš uživatelskou cestou. Nepochybuji o tom, že to v něm jde nastavit.
    RAINBOF: Na člověka dýchne historie...
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    Vypada to jako starej xosl
    MILAZAJICEK
    MILAZAJICEK --- ---
    AHARAZ: a jakou to ma výhodu proti grubu?
    AHARAZ
    AHARAZ --- ---
    AHARAZ: Tak nakonec jsem našel BootIt Bare Metal https://www.terabyteunlimited.com/bootit-bare-metal.htm
    A zatím splňuje všechny požadavky...
    AHARAZ
    AHARAZ --- ---
    Zdravím,
    nemáte někdo tip na program pro dual boot - alternativu za Acronis OS selector pro Windows XP/10, skoro radši placeného, co by šlo používat více méně uživatelsky, jako šel ten OS selector, dokud ho udržovali (s W10 přestali)...
    Grafické menu, automatické rozpoznávání systémů. Podpora pro UEFI/MBR, skrývání diskových oddílů jednotlivých OS.
    Řeším upgrade dualboot PC s W7/XP na W10/XP. A radši bych někomu zaplatil za hotové řešení, než se pouštěl do experimentů s rEFInd, Grubu, Clover EFI bootloaderem... Ale nedaří se mi nic rozumného najít...
    Díky.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam