• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KOC256Windows - (Windows 7, 8, 10, 11, ...)
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    PES: zkusím ho někde najít :)
    OTZ
    OTZ --- ---
    RAINBOF: *sis, pls :)
    PES
    PES --- ---
    NAVARA: Žádný podrobný LOG to po sobě nezanechalo??? Tam by se problematická místa měla zapsat, ne?
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    Tak jenom GPT to nebylo - fail jak přes update, tak přes MediaCreationTool1909…

    Zřejmě ani jednou nerestartoval

    NAVARA
    NAVARA --- ---
    THEODORT: Lol, tedy na to že to může být poměrně častý problém jsem to neviděl zmíněné v jediném článku, notifikaci, troubleshooteru,… Nikde v přepínačích mbr2gtp UEFI nevidím, kdes ho myslel v THEODORT?

    THEODORT: To jsem původně chtěl jet, ale po nějaké době jsem byl nucen přiznat, že ta migrace 7-<10 není dokonalá a přeinstaloval to načisto (proto se mi také do těch "refreshů" nechce - vím, kolik mi to sežere času). Disku bych měl mít volného dost:

    THEODORT
    THEODORT --- ---
    NAVARA:
    THEODORT:
    jo, a jeste se mi jednou stalo u PC ktery bylo vzdy jen upgradovany ze byla puvodni recovery partition asi z win 7 o velikosti 100MB.. win 10 si vytvareji standardne recovery partition 512MB, a neco tam sasej pri aktualizacich ze potrebujou cca 200MB
    THEODORT
    THEODORT --- ---
    NAVARA: pro 1903 je mandatory ;)
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    PES: Už jsem projel vestavěný troubleshooter (tam nic jako advanced není), hlásí že se mu podařilo aplikovat tři fixy, ale nepomůže to. Ten odkazovaný zkouší pár věcí navíc, ale dopadne stejně.

    Sfc si postěžuje, že nemůže opravit OneDrive.lnk (wtf?)
    Dism no corruption

    THEODORT: Jj, poctivě to zkousím co chvíli! :)
    Disk mám určitě MBR, GPT asi mohu zkusit - pro novější win je nutný?
    THEODORT
    THEODORT --- ---
    NAVARA: prvni vec,vsiml jsem si ze 1903 se ti nepodarila nainstalovat ani kdyz ji vydali, zkontroluj si jestli mas boot disk GPT (pripadne pouzij MBR2GPT)
    druha vec neni imho potreba(aka secure boot na uefi).
    a pro jistotu promazat windows/softwaredistribution/datastore pri vyplym windows update.. ale to bych delal klidne az pozdeji
    PES
    PES --- ---
    NAVARA: To bude rozmrvený DISM image...

    Buď zkusit
    Windows Update error 0xc190012e [5 FIXES THAT REALLY WORK]
    https://windowsreport.com/error-0xc190012e/

    a nebo také
    DISM /Online /Cleanup-Image /CheckHealth
    SLL_QUY
    SLL_QUY --- ---
    NIGHTHUNTER: PES: super, diky za odovedi a jeste kdyz uz jsme u toho, moc se neorientuju v live a adminlive uctech, rad bych to provedl bez zadavani mailu, ale docetl jsem se ze od may 2019 to uz neni mozny (local admin). vite o nejakym workaroundu?
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    Další pokus, jestli už to třeba opravili a zase nic… žádný šifrování, žádný další disky, nic co by mohlo překážet :o
    Prostě nechtěj abych updatnul…

    NIGHTHUNTER
    NIGHTHUNTER --- ---
    vytahoval jsem klic z bezicich Windows 7 - SW si muzes vybrat treba tady:
    20 Best Free Product Key Finder Programs (January 2020)
    https://www.lifewire.com/free-product-key-finder-programs-2625119

    staci cokoliv malyho, bez instalace, lisi pak jen tim, jestli zvladaji i klice z ruznych verzi MS Office...

    Nebo uplne jednoduse bud z tech registru, nebo treba powershellem...

    Pak jsem pri instalaci Windows 10 ten klic zadal, vzalo ho to a po dokonceni instalace uz byly W10 aktivovane :-).

    Ta auto-aktivace by treba taky prosla, ale vic bych ji veril az ve chvili, kdy bych W7 upgradoval na Win10, prepnul BIOS na UEFI, nebo pouzil ten MS ucet, a pak spustil cistou instalaci W10 s preformatovanim disku (pak se obejdes bez vytahovani klice).
    NIGHTHUNTER
    NIGHTHUNTER --- ---
    SLL_QUY: Minulej mesic jsem 3x pouzil variantu, kdy jsem z Windows 7 vytahnul jejich Product Key a ten pak zadal pri instalaci Windows 10. Vzdy bez problemu aktivovano (byly to notebooky s OEM Windows 7).
    PES
    PES --- ---
    SLL_QUY: Je to sice nejpracnější, ale backup image aktuálního Win7, (volitelně nahadit HDD za SSD, pokud ještě není a udělal klon disk na disk), pak vytvořit instalační flash přes Media Creator, pustit to z flash ve Win7 (udělá upgrade s tím S/N), pokud naběhne a je aktivován pomocí digitální licence, tak si případně udělat MS Account (nemusí být uživatelský, stačí s tím spárovat jen nějaký pomocný AdminLive účet - sice M$ vnucuje jen Live účty do Win10, ale není od věci mít účet Admina lokální)... a pak vyčistit ten SSD disk a nainstalovat komplet čisté (1903 nebo 1909 nebo kolik je teď už rozumně stabilní) Win10 , udělat si opět lokální Admin a pokud se ty Win samy neaktivují (pamatují si "otisk" stroje aneb vítejte velká databáze "otisků" strojů - až bude M$ pomáhat dohledávat třípísmenným ageturám uživatele :-)), tak přidat ten pomocný AdminLive účet, kterým se spáruje aktivace...
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    SLL_QUY: radove desitky rocne. posledni pred vanocema. fungovalo.
    SLL_QUY
    SLL_QUY --- ---
    PES: RAINBOF: diky za odpovedi, pravda, mel jsem na mysli cistej install, nikoli upgrade, myslite teda ze to v tomhle pripade vyjde s aktivaci? mate s tim zkusenost?
    PES
    PES --- ---
    SLL_QUY: S/N Win7 nebývalo v BIOSu , s tím se přišlo spíš až od Win8...

    Win7 měly v BIOSu tzv. SLIC, tj. část klíče resp. kódu, který se spojil v rámci SLIC aktivace s částí dodanou z instalačky (OEM dle výrobců) a dohromady se to dokázalo automaticky lokálně aktivovat (zbytek byl v XRM-MS souboru a přes SLMGR nebo jak se to jmenovalo se to aktivovalo)...

    Ale jelikož se kutilům dařilo implementovat SLIC části těch kódů do různých BIOSů i mimo OEM stroje (popř. posléze i do virtuálek) a pak používat ty "univerzální" S/N (pro zajímavost se stačí rozhlédnout po SLIC OEM klíčích pro Win) pro reinstalace poměrně hromadně, tak se přešlo na ty S/N přímo vetkané do BIOSu...
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    SLL_QUY: psal jsi ze nechces reinstalovat kdyz to nepujde.

    Ja treba nevidim duvod aby to neslo. Max budes muset udelat cistou nekdy proste upgrade nejde dobre (osobne cistou doporucuju).

    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam