• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KOC256Windows - (Windows 7, 8, 10, 11, ...)
    TAJSO
    TAJSO --- ---
    MARYO: nicmene po chvilce googleni:
    Safe mode to disable the device, shut down.
    Then reset the bios/cmos by the jumper on board
    Then load bios defaults
    Make sure you set up pciexpress as graphics
    Double check that multi monitor is disabled

    I think that was it. Not at my pc at the moment but that worked ok for me.

    typek se pta co s tim ma co delat reset biosu a dostane odpoved, ze kdyz se jesnou ta interni karza zapne tak nejde vypnout, ze se tak jenom tvari.
    tazatel za chvili stastne odpovida ze to pomohlo.

    cele vlakno:
    Bad problem with Asus P8Z77-V with onboard graphics | Page 2 | Overclockers UK Forums
    https://forums.overclockers.co.uk/...problem-with-asus-p8z77-v-with-onboard-graphics.18507209/page-2
    TAJSO
    TAJSO --- ---
    MARYO: chmm... ty priority irq v systemu a zvlast podle tohohle clanku si nemyslim ze maji co delat s tvym problemem. Spis si myslim ze pokud za to muze nastaveni irq tak tam bude nejaky konflikt a take si myslim ze to je potreba nastavit uz pred spustenim samotneho os.
    MARYO
    MARYO --- ---
    PES: Je to mini-ITX, má jen jeden slot. Nastavení IRQ jsem v BIOS setupu bohužel nenašel, asi to tam neni :-/.

    Dá se to nějak změnit ve Windows? Můžou pomoct nějaký takovýhle čachry?

    How to Configure Interrupt Request (IRQ) Priorities in Windows
    https://helpdeskgeek.com/how-to/manage-irq-settings-windows/

    TAJSO: To jsem tam nastavil už dřív, ale bohužel žádná změna.

    GURBON: Dělal :-/
    KOC256
    KOC256 --- ---
    Netušíte někdo čím by mohly být drobné lagy viditelné v tomto videu. Třeba takový jako třeba v cca 0:17...
    Paráda...
    https://www.youtube.com/watch?v=_Vw8Ys49aQs

    Když si paralelně pustí "ping server -t", tak žádný výpadek ping z 15ms naroste max na +-35 ms.
    IP získal viz screen níže.

    Případně jak diagnostikovat co se děje?



    GURBON
    GURBON --- ---
    MARYO: taky bych prubnul update biosu desky jestli si ho jeste nedelal.
    TAJSO
    TAJSO --- ---
    V tom nastaveni co pises si dej to pcie, nenechavej to na auto, na podobne desce od asus to pomohlo na v podstate stejny problem ktery popisujes
    PES
    PES --- ---
    MARYO: Nějaké nastavení v přidělení IRQ popř. přehodit grafiku do jiného PCIE slotu?
    Zákaz integrované grafiky občas bývá schovaný u nastavení vlastností procesoru...
    MARYO
    MARYO --- ---
    NAVARA: Jediný, co jsem v nastavení BIOSu našel, je "Advanced\System Agent Configuration\Graphics Configuration", tam jde přepínat "Primary Display" na PCIE/Auto, ale přímo vypnutí jsem nenašel. Jinak mně se to většinou updatuje, ale u některejch updatů se mi to zařízení automaticky zapne, což po restartu toho updatu bez vyjmutí grafárny způsobí zamrznutí při startu Windows, takže se ten update zase rollbackne :-).
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    MARYO: Na jen o malinko novějším setupu ASUS Z97-PRO + MSI GTX 970 GAMING 4G takové problémy s grafikou nemám (v BIOSu se afaik preferovaná dá zvolit).

    Nicméně windows se mi také neumí zupdatovat, přiznávám že vyndat grafiku jsem nezkoušel :D
    MARYO
    MARYO --- ---
    Ahoj. Mám Windows 10 Home, tuhle desku https://www.czc.cz/asus-p8z77-i-deluxe-intel-z77/108194/produkt (s integrovanou Intel HD Graphics 4000) a k tomu GTX 960 a je tam pravděpodobně nějaká kolize. Windows mi naběhne jen v nouzovym režimu dokud tu integrovanou ve správci zařízení nezakážu, v BIOSu to zdá se bohužel nejde. Čas od času se ale stane, hlavně při Windows update, že se to zase zapne a shodí to celej update, takže musim vyndat GTX, nechat to updatovat a zase ji vrátit a už mě to dost štve. Našel jsem několik návodů jak zamezit updatování ovladače, kde jsem nějak přes ID toho zařízení (nebo ovladače? už nevim přesně) tušim v registrech nebo přes MMC (a tuším i doinstalování něčeho, co v Home edition chybí). Ale stejně to nepomohlo. Nějakej nápad jak to řešit?
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    PULKA: já jsem mikrosoftí app na kalendář a poštu vzdal, prostě to nefungovalo tak nějak jak tobě a dokola opravovat (zrušit nastavení a znovu nastavit) mě to nebavilo
    PULKA
    PULKA --- ---
    Ahoj, mám Win 10 Pro a přidaný dva gmailový kalendáře do toho defaultního windowsího, který vyskočí po kliknutí na hodiny. Vypadá to, že občas se to odpojí (?) a pak přidává nové eventy to nějakého třetího kalendáře (aniž bych si mohla vybrat kam). Ten se ovšem nesynchronizuje ani s jedním googlím a vůbec netuším, čím to je. Jak to napravit? Hrozně mne to vytáčí, protože pak události nemám v mobilu a nesdílí se dál. Potřebuju, aby se defaultně nové události přidávaly do jednoho z těch gmailových? Vypadá to, že v nastavení pořád jsou jen ty dva účty, synchronizovat se maj každejch 15 minut. Předem díky za radu
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    GURBON: Ja si podobny ci stejne veci vsimnul doma s projektorem, co mam pripojeny jako dalsi monitor pres HDMI. Bezne je vypnuty, zapina obvykle se az kdyz je treba. Ale nvidia bazmek drivery delali to, ze nasli HDMI zarizeni ktere sice bylo offline, ale namapovali ho tam nejak a programy, ktere predtim bezeli na projektoru se najednou spousteli na tehle nedostupne virtualni plose. Musel jsem projektor zapnout, programy presunout a potom to slo. Jenze zase to neslo vypnout - ten projektor ve forme dalsiho monitoru tam zustal viset... Az po restartu zmizel. A tady mi nefungovaly ani ty klavesove sipky :(

    Az nedavno s novou verzi driveru Nvidia to prestalo delat. Po startu projektor neni detekovan a pusteny program spravne preskoci na hlavni monitor. Po vypnuti take a korektne zmizi ze seznamu monitoru.

    Ted to je celkem ok, az na tu uz vic jak 5 let starou chybu, kdy nvidia neni schopna pres hdmi detekovat korektne audio pripojene pres ARC... Umi jenom stereo.
    PES
    PES --- ---
    RAINBOF: Je to schované tady (někdy stačí zvolit výchozí motiv, přepnout na Dark a zpět na Light a popř. zvolit základní výchozí barvu):

    Change Default App & Windows Mode to Light or Dark Theme in Windows 10 | Tutorials
    https://www.tenforums.com/...4038-change-default-app-windows-mode-light-dark-theme-windows-10-a.html
    GURBON
    GURBON --- ---
    JIMX: nedavno se mi to stalo napriklad s Remote desktop managerem a nebylo to poprve, i jiny softy to vyjmecne dokazou.
    MAWERICK: a shift+win+sipky na to nezabiraly
    Nakonec zabrala asi az 10ta rada z netu. Nestava se to casto, ale chapu proc se na to GORG ptal.
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    RATTKIN: nevim.
    Fakt nemuzu najit kde to je, vsude default ale stejně to je zeleny. Asi vyrobim novej profil.
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    RAINBOF: není vyplý aero?
    OTZ
    OTZ --- ---
    RAINBOF: kristepanejozefe :D W10 nevim, ale v W7 barvy oken

    pravym klik na plochu -> prizpusobit -> a dole barva oken
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    nevite jak vyresetovat tema do defaultu ? povedlo se mladymu mi prepnout nekde barvy a zaboha to nejde zpet



    PES
    PES --- ---
    RAINBOF: Jj, to je spíš věc ovladačů grafiky... Intel a už kdysi i ATI na to mělo zkratky...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam