• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KOC256Windows - (Windows 7, 8, 10, 11, ...)
    KOC256
    KOC256 --- ---
    CHOTOUCHOVAK:
    To neznám...
    CHOTOUCHOVAK
    CHOTOUCHOVAK --- ---
    RATTKIN: tak ono záleží na potřebách. Na účetníctví, dokumenty a podobně, používám One drive a Google drive, kde vidím historii. NAS mám primárně na fotky, kde chci 100% synchronizaci a v případě chyby je k dispozici koš. Poslední v pořadí jsou filmy, kde mi je jedno, když o něco přijdu a spíš jde o pohodlí v podobě DLNA.
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    CHOTOUCHOVAK: dobrá záloha by měla jít dozadu (verzování)
    CHOTOUCHOVAK
    CHOTOUCHOVAK --- ---
    KOC256: Je to tohle https://www.czc.cz/wd-my-cloud-ex2-ultra-8tb-2x4tb/187377/produkt
    Oni tam mají v apliacích GoodSync. Jenže já se v těhlech programech vůbec neorientuju, tak se radši zeptám. Do teď jsem fungoval tak že jsem jednou za čas nakopíroval do NAS to co jsem potřeboval, ale chtěl bych to nějak utřídit a zautomatizovat, ať to má trochu smysl. Složky mám připojené jako disky.
    JIMX
    JIMX --- ---
    CHOTOUCHOVAK: rsync?
    KOC256
    KOC256 --- ---
    CHOTOUCHOVAK:
    Pokud to je Synology, Tak bych jukl na CloudStation. Pripadne si pripojoval slozky NASu jako sitovy disk
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    CHOTOUCHOVAK: DirSyncPro
    CHOTOUCHOVAK
    CHOTOUCHOVAK --- ---
    Trochu odbočím...jakým způsobem řešit synchronizaci složek? Chci zálohovat do NAS s tim, ze některé složky chci synchronizovat a některé jen zálohovat (s možností mazat na obou stranách. Je nějaký osvědčený způsob, program nebo ideálně utilitka ve windows?
    MVEK
    MVEK --- ---
    KEVIN00: Super, na tom druhém odkazu byl tip na MS app ve Store: WinDbg preview a ten vyřeší tu řádku manuálních kroků se symboly, kterou jsem již před pár lety dělal, automaticky.

    Výsledek nic moc, už dva bluescreeny CRITICAL_STRUCTURE_CORRUPTION (109) na ntfs.sys, takže to vlastně může být jakýkoliv driver nebo skoro kus hardware... Je fakt, že tu pár náznaků, že by nemuselo být něco ok s pamětí může být (selhávající dva starší virtuály ve VirtualBoxu), nebo s deskou (problémy s fTPM před měsícem, které jsem vyřadil), takže pár koleček memtestu a možná přece jen vzhledem ke spoustě oprav i update biosu asi půjde na řadu.
    JIMX
    JIMX --- ---
    zkusim vyměnit ten kabel a uvidím, jestli to nepomůže
    PRAASHEK
    PRAASHEK --- ---
    No tím pádem asi můžeme vyloučit možnost, že za to může něco v OS... ale fakt nevim, kde hledat.
    JIMX
    JIMX --- ---
    PRAASHEK: jiný kabel teoreticky zkusit můžu ... jiný výstup blbě; je to připojený přes HDMI a GFX má jenom jeden HDMI výstup a redukci z DisplayPortu nemám

    dělá to jak v rámci spuštěných woken, kdy wokna monitor nechají po nějaké době usnout, což jsem si nastavil ... počítač očividně bez problémů jede, není kouslý, protože když zmáčknu vypínací tlačítko, tak se wokna legálně ukončí a vypnou počítač ... tak i během startu, kdy monitor naskočí správně až třeba v době, kdy už jsou wokna normálně spuštěný (tj. vůbec nevidím logo základovky, logo woken s kolečkama ... až pak po nějaké době přihlašovací obrazovku)

    a dělá to hlavně jenom někdy
    PRAASHEK
    PRAASHEK --- ---
    JIMX: vím, že to bude znít divně, ale zkus jiný kabel (GPU>monitor) a případně i jiný výstup z grafiky, jestli máš možnost. :)

    Dělá to až v rámci spuštěných Win, nebo i při bootu?
    JIMX
    JIMX --- ---
    Mám cca měsíc novej desktop s Ryzenem a RTX grafickou kartou, na tom Win10Pro ... občas hned při zapnutí a občas po usnutí monitoru se mi děje to, že naskočí monitor a vzápětí napíše, že nemá signál a že se zase vypne, udělá to a vzápětí znovu naskočí a znovu akorát nápis, že je bez signálu ... a takhle několikrát dokola v cca 15-20 sekundových rozestupech ... a pak třeba po 2 minutách to naskočí a funguje bez problémů ... a jindy to nevydržím a restartuju počítač a to taky pak funguje bez problémů ...

    při připojení k ani jednomu ze dvou NB nikdy nic takovýho předtím nedělal, takže si myslím, že by to spíš mohla dělat ta grafická karta, ale nenapadá mě, co hledat nebo zkoušet nastavit ... poradíte někdo?
    KEVIN00
    KEVIN00 --- ---
    MVEK: How to read Memory Dump files in Windows 10 nebo How to view the contents of a dump file in Windows 10 ... možná přehlednější, ale jinak stejné informace jako na MS stránkách
    MVEK
    MVEK --- ---
    KEVIN00: To jsem kdysi dělal, ale měl jsem dojem, že to bylo, jako bych si pořizoval a instaloval celý počítač jen proto, že si chci občas přečíst e-book.

    Nicméně na tom odkazu právě píší, že můžu použít Dumpchk bez knihovny symbolů:
    "The Dump Check Utility does not require access to debugging symbols."
    Mám to tedy chápat tak, že Debugging Tools potřebuji, akorát můžu vynechat tu knihovnu?
    KEVIN00
    KEVIN00 --- ---
    KRYSPIN: IMHO Správná analýza minidumpu vyžaduje určité znalosti a nepředpokládá se, že se jí budou zaobírat lidé, kteří nevědí co dělají.
    KRYSPIN
    KRYSPIN --- ---
    KEVIN00: no pro běžného uživatele to zrovna není zrovna jednoduché.
    KEVIN00
    KEVIN00 --- ---
    MVEK: Musíš instalovat Debugging Tools For Windows a poté nastavit knihovnu symbolů.
    MVEK
    MVEK --- ---
    KEVIN00: Tam jsem byl, ale nepřišel jsem na to, kde sebrat ten dumpchk.exe
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam