• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KOC256Windows - (Windows 7, 8, 10, 11, ...)
    KOC256
    KOC256 --- ---
    KOC256:
    Kdyby někoho zajímal postup jak to udělat...

    Downgrade Microsoft EDGE browser (Chromium) – instalace starší verze prohlížeče EDGE | Jan Kocmánek - blog (postřehy a zápisky)
    https://blog.jankocmanek.cz/...crosoft-edge-browser-chromium-instalace-starsi-verze-prohlizece-edge/
    VACA
    VACA --- ---
    ahoj, poprosil bych vás o radu. Už jsem z toho toiž vážně zoufalej.
    Z nějakýho důvodu se mi totiž neustále přepíná klávesnice do angličtiny. WIN10 mám kompletně v češtině. Ale občas (ne moc často) potřebuju použít anglickou sadu.
    Od tý doby se mi klávesnice neustále přepíná do EN, a já už jsem z toho zoufalej. Děla to např když se přepnu do jiný aplikace, změní se sama na anglickou, musim ji klávesovou zkratkou přepnou spátky na CZ, pak se přepnu spátky do aplikace, a je zase anglická, po 10ti fteřinách. A takhle je to pořád dokola a já už z toho začínám bejt docela na prášky.
    Zkoušel jsem různý způsoby podle internetů, ale nic mi nepomohlo. Nechápu proč si ten idiotskej windows furt myslí že to je primární klávesnice, i když je český prostředí a český nebo do češtiny lokalizovaný aplikace.
    A hlavně proč mi to furt takhle cpe? Vždyť takhle se nedá vůbec pracovat:(((((((((((((((
    THEODORT
    THEODORT --- ---
    hele jeden pulprocentni!
    KOC256
    KOC256 --- ---
    No a jinak teda EDGE CANARY, už to má zase dobře. tak asi nutno čekat, že se ta verze dostane do produkce...
    KOC256
    KOC256 --- ---
    Tak existuje stránka, kde se dá stáhnout starší verze...
    Download Microsoft Edge for Business - Microsoft
    https://www.microsoft.com/en-us/edge/business/download

    Ale dostávám chybu. Zkusil jsem k řešení i pár rad z googlu a nic...


    KOC256
    KOC256 --- ---
    RATTKIN:
    Stejný dotaz zrovna posílám na ŽIVĚ. Tam tak nějak čekám demenci a tak příspěvek končím prosbou o jen konstruktivní rady.

    Začnu s tím asi i tu.
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    KOC256: program od Microsoftu má bugy a špatné UI? to se stává často, moje řešení je použit lepší program. ms vždycky zklame.
    KOC256
    KOC256 --- ---
    Poslední verze EDGE Chromium mě hodně nasrala, protože v zobrazení, kde mám TABy na vertikálním panelu zobrazuje ty připnuté jen místo ikonek jako jednotlivé řádky. Takže místo dvou řádků (kde mi vlezlo 12 TABů) nyní mám těch řádků 12.

    Nenašel jsem možnost jak přepnout. Nevíte náhodou, zda je nějak možný downgrade?
    PRAASHEK
    PRAASHEK --- ---
    OTZ: to je přesně ten shop, který jsem hledal! Už jsem se doň totiž kdysi díval a teď mi google vyhodil hromadu shopů, ale tenhle ne. DÍKY!
    OTZ
    OTZ --- ---
    PRAASHEK: winkey.cz, za stovku ;)
    BUNDA
    BUNDA --- ---
    PRAASHEK: koukni na Aukro. Získáš nejen cenovou představu.
    PRAASHEK
    PRAASHEK --- ---
    Ehm - kupovali jste poslední dobou na nějakém cz shopu levnou licenci na Win 10 Pro? Já bral dycky jenom sedmičky na zahraničních e-shopech :)
    A pokud jste kupovali, kde a za kolik?
    MA747
    MA747 --- ---
    KRYSPIN, TAJSO, PES: Díky moc všem. Problém byl ten, že 1) na serveru nebyl ovladač pro tiskárnu a 2) na lokále sice byl, ale používal se nějaký generic.
    PES
    PES --- ---
    TAJSO: Často je tedy ještě vhodné prolézt složku Spooler , kam si Win ukládají soubory tiskové fronty a promazat zaseklý obsah...
    TAJSO
    TAJSO --- ---
    MA747: co jenom otocit spooler na tom serveru?
    KRYSPIN
    KRYSPIN --- ---
    MA747: je potřeba mít na obou strojích nainstalované ovladače (kouknout do tiskového serveru, zda tam opravdu jsou)
    MA747
    MA747 --- ---
    RATTKIN: Díky. Mimo serveru a klienta jsem restartoval vše co šlo. Na server nemám práva, klienta přijde na řadu. Tiskárna jede v pokojové teplotě. Nedokázal jsem najít řešení https://www.google.com/search?q=RDP+printing+stuck+in+spool+brother . Jednomu pomohlo vyměnit drivery, někomu se to opravilo samo. Kdyby to odpoledne nefungovalo.
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    MA747: zkus to všechno restartovat.
    asi je to Microsoft, ale viděl jsem i že tiskárna blbla když byla v nízké teplotě kolem mrazu a prostě netiskla
    MA747
    MA747 --- ---
    Poradil by mi někdo pls? Mám problém s tiskem přes RDP. Na (vzdáleném) serveru tisk před pár hodinami šel, teď ne. Na obou (server i klient) strojích je tiskárna vidět. V nastavení RDP je zatrhnuta volba sdílet tiskové prostředky. Tiskárna MFC-2700DW je napojena přes ethernet k wifi routeru, klient přes wifi, obě zařízení jsou na jedné lokální síti. Zkušební stránka i tisk na klientovi je OK. Při tisku na serveru se úloha zařadí na klientovi do tiskové fronty (vidím ji v GUI i fyzicky ve printer spool adresáři), ale vyhodí chybu CHYBA - "dokument se tiskne". Zapnul jsem logování tiskárny, ale poslední záznam je něco ve smyslu zařazeno do tiskové fronty. Několikrát jsem odebral/přidal tiskárnu (jak na serveru, tak i na klientovi), net stop spool, smazal fyzicky adresář, net start spool, RDP reconnect, tiskárna i wifi router ON/OFF a vše bez výsledku. Evidentně se tisková úloha dostane skrze RDP na klienta, tam se zařadí do fronty, ale tam vyhnije. Nevěděl by někdo PROČ?
    KOC256
    KOC256 --- ---
    CHOTOUCHOVAK:
    To neznám...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam