• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KOC256Windows - (Windows 7, 8, 10, 11, ...)
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    GURBON: škálování funguje v elektronu výborně..
    vidím něco jako chromebook jako jedinou možnost vývoje..
    GURBON
    GURBON --- ---
    RATTKIN: neblazni, to by lidi chteli.... stejne jako funkcni skalovani pro rozliseni nad fullHD a tisic dalsich veci.
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    kdyby opravili samopřepínání klávesnice radši
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    TOOMIX: hnusný
    PES
    PES --- ---
    TOOMIX: Můj odhad je, že to z Win7 zkopírovali a ve Win10 mezi grafický subsystém (nový) najebali nějaký mezixicht, který to překládá a tím pádem strašně zdržuje...
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    PES: no i kdyby, tak to nemuseli na Windows 10 domrdat, je to minimálně 3x pomalejší než na Windows 7. Asi záměr, aby všichni přešli na DirectDraw
    PES
    PES --- ---
    TOOMIX: Neprohlásili to už spíš jako "obsolete", že už do toho nebudou vrtat a jen to nechají dožít???
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    Mně by se líbilo, kdyby hlavně opravili rychlost GDI+
    PETER_PAN
    PETER_PAN --- ---
    TOOMIX: Tohle me sere nehorazne. Oni u kazdeho druheho update rozmrdaj funkcionalitu, vsechna konfigurace od zacatku (2 hod. prace), ale proste musi udelat graficke upravy.
    PES
    PES --- ---
    TOOMIX: Musí alespoň takto (zbytečně) vykazovat jakoby činnost a "vývoj"...

    Jinak mají takové skvělé věci jako KB5000802 a KB5000808 (pro neznalé BSOD při tisku)
    OTZ
    OTZ --- ---
    tzv. blbuvzdorne, muhehe :))
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    Tohle je přesně to, co Windows 10 potřebujou

    Průzkumník ve Windows 10 dostane nové ikony složek a disků. Takhle budou vypadat – Živě.cz
    https://www.zive.cz/...ane-nove-ikony-slozek-a-disku-takhle-budou-vypadat/sc-3-a-209224/default.aspx
    PES
    PES --- ---
    LADINEK: Ale to je u Windows přece normální, že plno věcí mají ve výchozím stavu nastaveno (slušně řečeno) NEOPTIMÁLNÍM způsobem.
    LADINEK
    LADINEK --- ---
    No ber to z pohledu člověka kterej toho o počítačích moc neví, prostě klikne na sdílet a očekává, že to bude od tý doby normálně fungovat. O to víc ho zmate když to opravdu normálně funguje, jen na jednom zařízení je třeba provést akci navíc...
    PES
    PES --- ---
    KRYSPIN: V pohodě, dostal tip, netroufne si, tak bude dál restartovat... Život jde dál.
    KRYSPIN
    KRYSPIN --- ---
    LADINEK: to je dobrý. Přijdeš si pro radu, ale vlastně jsi ji nechtěl, zůstáváš u svého restartování
    LADINEK
    LADINEK --- ---
    PES: hele díky moc, ale i tak zůstanu asi u restartu. Jsem jen uživatel, i když vím co jsou registry a jak do nich psát tak to dělat nebudu, pořád si myslím, že by tohle mělo fungovat i bez zásahu do registrů. Mimochodem, teď jsem to zkoušel na dalším notebooku, normálně kliknu na síť, vidím tam můj domácí PC, kliknu a vidím složku downloads. Když to udělám se Surface tak tam domácí PC nevidím, ale staci restart a vše v pohodě.... nechápu
    DANIELSOFT
    DANIELSOFT --- ---
    DANIELSOFT: tak si odpovím sám, pomohl restart těch Windows po nastavení klávesnice. klasika.
    DANIELSOFT
    DANIELSOFT --- ---
    ahoj, v práci mi teď načisto nainstalovali nový stroj s Windows 10 a nedaří se mi tam zapnout českou klávesnici správně: v jazyce čeština mám přidanou Czech Querty, ale když chci napsat např. "ř" napíše to "r". zkusil jsem vypnout automatické kontroly a našeptávání, ale stále to dělá. možná to souvisí s tím, že u té češtiny je balíček "basic typing" ale ten se nedaří stáhnout (zítra poskytnu chybový kód). možná to zítra vyřeší naši admini...
    PES
    PES --- ---
    DRAGON: Do té TV to jde přes DLNA? Možná "synchronizace" té publikační služby. Ale bohužel nevím, Synology nemám...
    NIGHTHUNTER
    NIGHTHUNTER --- ---
    DRAGON: za sebe mám jen takové podezření na indexaci videí v Synology. Mohl bys zkusit jestli po nahrání filmu nestačí počkat dostatečně dlouho (doba odpovídající 3 zapnutí a vypnutí TV), a pak tam ten film uvidíš napoprvé?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam