• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KOC256Windows - (Windows 7, 8, 10, 11, ...)
    OTZ
    OTZ --- ---
    LACIF: zdarma a funkcne jedine v google chrome. integrace do windows je pres vsechny kecy a sliby cca v nedohlednu..
    MICKK
    MICKK --- ---
    LACIF: v některých jazycích win+h
    LACIF
    LACIF --- ---
    Zdravim veSpolek, existuje nejaka moznost diktovani ve win v cestine do libovolnyho textovyho policka? nasel jsem jen nejakou portaci androidiho googlu, ale to se mi zda desne kostrbaty.. ale vlastne ocekavam stejnou funkcnost jako je diktovani v ios/android..
    Dik za pripadny info
    KOZZINA
    KOZZINA --- ---
    PRAASHEK: Pripadne si pridej jeste sloupec "Pracovni sada (pamet)", to odpovida tomu, co vyleze z powershell prikazu (WorkingSet64), co sem postoval ;)
    PRAASHEK
    PRAASHEK --- ---
    NIGHTHUNTER: přátelé omlouvám se - samozřejmě jsem si to nepřečetl důkladně a chtěl jsem ten sloupec přidat v "procesech". Děkuji za trpělivost.
    NIGHTHUNTER
    NIGHTHUNTER --- ---
    PRAASHEK: kliknout pravým na řádek s nadpisy sloupců (ten zažlucenej), pak "Vybrat sloupce" a tam už "Potvrzená velikost" ;-)

    PRAASHEK
    PRAASHEK --- ---
    Anebo jsem fakt magor a v hlavě se mi to pomíchalo s něčím jiným a ukazovalo to takhle i dřív... každopádně dík za odpověď (a btw nenašel jsem možnost přidat sloupec "potvrzená velikost" v záložce "podrobnosti").
    PRAASHEK
    PRAASHEK --- ---
    KOZZINA: já si to kontroloval celkem často dřív a fakt - opravdu - ta čísla seděla. Je teda možné, že se jenom změnil systém, jakým to task manager začal ukazovat :)
    KOZZINA
    KOZZINA --- ---
    PRAASHEK: Bych teda rek, ze ani pred mesicem to nemohlo byt o nic normalnejsi, protoze spravce uloh nikdy nebyl nejak podrobny a akuratni poskytovatel informaci ... ono je to i tim, ze memory management ve windows je trosku komplikovanejsi, nez jedna zredukovana tabulka procesu. Na zalozce "Podrobnosti" si pridej sloupec "Potvrzena velikost", kde uz se cisla budou vice blizit tomu, co vidis jako sumu na zalozce "Vykon" u pameti. Pripadne si pust tyto powershell prikazy, na jejichz vystupu take uvidis trosku jina cisla, nez na zalozce "Procesy":

    get-process | Group-Object -Property ProcessName | Format-Table Name, @{n='Mem (KB)';e={'{0:N0}' -f (($_.Group | Measure-Object WorkingSet64 -Sum).Sum / 1KB)};a='right'} -AutoSize

    get-process | foreach {(($PSItem | Measure-Object WorkingSet64 -Sum).Sum / 1KB)} | Measure-Object -Sum
    PRAASHEK
    PRAASHEK --- ---
    Jak je možný takový nepoměr mezi sumou zobrazené paměti v záložce "výkon" a součtem využité ram v jednotlivých aplikacích?
    Podotýkám, že pagefile je v době screenshotů používaný normálně na disku c:.
    Navíc ještě před nedávnem (může to být týden/30 dní - nevim, kdy jsem na tohle naposled čuměl) ty počty normálně seděly.
    Vůbec se mi to nelíbí...


    GIOMIKY
    GIOMIKY --- ---
    Hmm...
    PrintNightmare, zranitelnost tiskových služeb Windows, 20 let BitTorrentu - Root.cz
    https://www.root.cz/clanky/printnightmare-zranitelnost-tiskovych-sluzeb-windows-20-let-bittorrentu/

    GIOMIKY
    GIOMIKY --- ---
    Jak mountujete pres sftp (ssh)? Zkusil jsem nekolik shareware programu, ale zadny moc dobre nefungoval... zatim jsem se ustaili na sshfs.exe
    Pouzivam neco takoveho:
    C:\Users\user>"C:\Program Files\SSHFS-Win\bin\sshfs.exe" -o idmap=user -o uid=1000 -o gid=1000 -o allow_other -o ssh_command=bin/ssh.exe user@comp:/ z:

    GitHub - billziss-gh/sshfs-win: SSHFS For Windows
    https://github.com/billziss-gh/sshfs-win

    Spojeni na pocitac mam nadefinovane standardne v (napriklad):
    c:\users\user\.ssh\config
    Host comp
    HostName example.com
    User nobody
    Port 22

    a klic ulozeny v:
    c:\users\user\.ssh\id_rsa

    Jeste bych rad namountoval ftp, ale to se mi zatim nejak smysluplne nepovedlo...
    GIOMIKY
    GIOMIKY --- ---
    GIOMIKY: Neco takovyho.... optimalne mit zahlavi nejakych par pixelu max...

    GIOMIKY
    GIOMIKY --- ---
    KOZZINA: Diky, ... tohle reseni mam jeste z dob Windows 2000... ted jsem si vzpomnel...

    BTW: Nejde nejak zmenit, pouzit nejaky jiny dekorace zahlavi okna, nez je to vychozi? Umim zmenit nejak barvu, ale optimalne jestli neexistuje nejaky window manager, ktery by to umel uplne customizovat...
    KOZZINA
    KOZZINA --- ---
    GIOMIKY: Da se to poresit i pres Powershell.

    PowerShell_Scripts/Set-Window.ps1 at master · proxb/PowerShell_Scripts · GitHub
    https://github.com/proxb/PowerShell_Scripts/blob/master/Set-Window.ps1

    Start-Process -FilePath C:\windows\System32\notepad.exe
    Wait-ForProcess -Name notepad -IgnoreAlreadyRunningProcesses
    Set-Window -ProcessName notepad -X 11 -Y 11 -Width 1200 -Height 900
    GIOMIKY
    GIOMIKY --- ---
    A s trochou GNUWin32 a upravenym xargs.cmd
    https://raw.githubusercontent.com/DoctorLai/BatchUtils/master/xargs.cmd
    Jsou konecne okna tam, kde maji byt
    :start1
        for /F "tokens=*" %%a in (!file!) do (
            %args% %%a /mov 200 0
        )
    :end

    :: cmdow /b | grep putty | cut -d" " -f1 | xargs.cmd cmdow
    GIOMIKY
    GIOMIKY --- ---
    GIOMIKY: Jak jsem tady resil to umisteni putty na pokazde stejnem mist, tak zatim nejlepsi reseni se mi zda cmdow
    https://ritchielawrence.github.io/cmdow/
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    XSOFT: mělo by to být dostupné v rámci Windows Insider
    XSOFT
    XSOFT --- ---
    Mozna uplne blba otazka .. ale mate tip, kde ofiko sehnat beta image na Windows 11?
    Jako ze ne ze bych chtel instalovat nejaky ISO z cinskyho torrentu. Chapete.
    Hledal jsem a nic. Vsude to bezou z ty ciny.
    GIOMIKY
    GIOMIKY --- ---
    Docela potesilo, ze lze stahnout RealVNC Enterprise, starsi verzi, zadara:
    Download VNC® Enterprise Edition - RealVNC®
    https://archive.realvnc.com/download/enterprise/
    Ten Viewer nema chybu
    ROLAND
    ROLAND --- ---
    MICKK: Doufejme. Stačí že se mi stalo že jsem jednu co jsem měl uloženou instalační image nemohl nainstalovat. Takže další zdržení protože mi při instalaci systém místo instalace z flashdisku začal stahovat nový build, ale nějak nefungoval jak měl, měl jsem grafické glitche na pozadí plochy. (už jsem měl strach že je problém s VGA čipem) Takže jsem musel znovat stáhnout iso přepsat na flashdisk a udělat znovu čistou instalaci znova. Takže naštěstí VGA cajk a jenom nějaký šum při instalaci.
    Pak už to jelo. Jen mi pak samo nejela zvuková karta co jsem si asi rok před tím koupil, protože zrovna v té verzi 1903? se něco posralo. :D A i když kreative je taky na baterky, tak tady u toho jsem si nebyl jist jestli je to vina Creative a nebo MS.

    Drzej na to to zkusit je MS dost.
    MICKK
    MICKK --- ---
    ROLAND: maximálně tě začnou po posledním updatu buzerovat ať přejdeš na podporovaný systém, pokud máš starší verzi win10, tak se prostě jen neaktualizují
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam