• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KOC256Windows - (Windows 7, 8, 10, 11, ...)
    GIOMIKY
    GIOMIKY --- ---
    KID_MCHUTT: Kide, jestli mam byt uprimny, tak z mych nekolika pocitacu je 1 jeden, ktery mi to nabizi. A to ten nejlevnejsi NBK, ktery mam, ale koupil jsem ho pred cca rokem. Ostatni pocitace jsou nekompabitilni, tak nezoufej. A setri na upgrade procesoru, zakladni desky atp. ;p
    KID_MCHUTT
    KID_MCHUTT --- ---
    GIOMIKY: mně to ještě doma ani nenabídlo update z 10 na 11 :D
    GIOMIKY
    GIOMIKY --- ---
    KOC256
    KOC256 --- ---
    GIOMIKY:
    to už jsem tu pastoval...

    BTW: to napsal 14 lety klucina z Ceskeho Krumluva :-)
    GIOMIKY
    GIOMIKY --- ---
    GitHub - coofcookie/Windows11Upgrade: Windows 11 Upgrade tool that bypasses Microsoft´s requirements
    https://github.com/coofcookie/Windows11Upgrade
    Windows 11 Upgrade tool that bypasses new Microsoft´s requirements
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    SUNBEAM: ano, i to mě strašně... vadí.
    Windows 11 když tak přemýšlím nepřináší pro mě kromě trochu lepšího Settings žádné vylepšení, jen osekaný Taskbar. Ale protože jsem masochista (používal jsem i Windows 8 hned od RTM), tak u nich zůstanu a budu doufat, že těch mých x desítek reportů v appce Windows Insider vezmou na vědomí a všechna ta zasílaná telemetrie bude k něčemu při tunění příštího update Windows 11.
    CPT_PLESARD
    CPT_PLESARD --- ---
    ROLAND:
    Uživatel je jen jeden.
    Odpojení nepomohlo.
    Tak to holt přeinstaluju...
    Díky za tip.
    ROLAND
    ROLAND --- ---
    CPT_PLESARD: Počítač má jen jednoho aktivního uživatele?
    To je i jedna z věcí proč OneDrive nepoužívám.
    Zkusil bych jej odpojit, zda to nepomůže.
    Turn off, disable, or uninstall OneDrive
    https://support.microsoft.com/en-us/office/turn-off-disable-or-uninstall-onedrive-f32a17ce-3336-40fe-9c38-6efb09f944b0
    A pak případně bych ještě zkusil přes Master Administratora, ale už si nepamatuji jak se na něj dostat.
    Já už se na zálohování přes Windows vykašlal, zbytečně otravuje a žere místo na disku. A pokud bod obnovy, tak třeba přes Veeam. Ale ani ten už od dob W10 nepoužívám, protože změny buildů jsou tak rychlé že. Než se mrcasit s obnovou. Tak stáhnu poslední verzi buildu a udělám čistou instalaci. Poté co si zazálohuji důležité soubory.

    Ale netuším jak to máš ty u sebe řešené, tak aby si náhodou nepřišel o něco o co nechceš.
    Takže nerad bych ti tímhle způsobil nějaké větší problémy.
    CPT_PLESARD
    CPT_PLESARD --- ---
    Zdravím.
    Mám takovou nepříjemnost.
    Ve Win10 jsem si pomocí "Zálohování a obnovení (Windows 7)" udělal několikery zálohy a teď bych z nich chtěl obnovit.
    Obnova ale končí chybovou hláškou.
    Zkusil jsem víc záloh, ale se stejným výsledkem.
    Nepomohlo ani před obnovou na stroji vypnout OneDrive a složku smazat.
    Co jsem googlil, tak nejsem sám, kdo měl tenhle problém, ale končilo to přeinstalací.
    Nezná někdo řešení bez přeinstalace, který jsem přehlédl?
    Díky.

    JAMILLOS
    JAMILLOS --- ---
    Ahoj, věděl by někdo, jak vypnout u wireless myši sleep mode? Vím o tom, že ve správci zařízení jsou u myší nebo zařízení HID záložky Řízení spotřeby, ovšem u bluetooth myši (Rapoo) to chybí.
    Díkes.
    KOC256
    KOC256 --- ---
    Takze kdejaky cesky BFU vi mnohem lepe nez lide z MS co je spravne pro vsechny…
    ROLAND
    ROLAND --- ---
    PES: Ano, ten dokument o tom jsem i viděl a tehdy to s nějakými patenty bylo ještě slabé, dnes už se patentuje kde co a většinou jen jako ochcávka než rozumná ochrana, třeba proti zneužití atd.

    S copy-paste je to pak hodně smutná kapitola, kor když se podívám třeba na googleplay.
    Mě by vážně zajímalo co třeba na W10 musí potřebovat přes 10GB místa? Když vezmu pak různé minimalistické systémy do 100MB. Nemluvě pak na HW požadavky.
    PES
    PES --- ---
    ROLAND: Xerox "vybrali" prostě jak na "vrakáči" - hlavní problém a smůla Xeroxu byl, že jejich managorment tehdy vůbec nechápal, co v těch laboratořích mají za zázraky, protože jejich primární byznys byl kopírky a tiskárny, tak nějak "upekli" svolení, že se tam Apple i M$ může jít podívat a de-facto zkopírovat (obšlehnout) cokoliv tam uvidí...
    ROLAND
    ROLAND --- ---
    ROLAND: Tak oprava podle wiki to bylo 75k.
    ROLAND
    ROLAND --- ---
    PES: Přiznám se že o tom kodeku asi ani nevím v souvislosti s krachováním. A ty finanční infuze nebyly určitě jen jednou, ale dohledat to neumím.
    Autor MS DOS tuším dostal 70k USD. A podle toho hovoru s ním mi to přišlo jako, že s ním Bill klasika vyjebal.

    A Xerox přece tak nějak získali-koupily? legálně. Xerox neviděl budoucnost prý... Tak by to jinak stejně zaniklo.
    PES
    PES --- ---
    ROLAND: Dávná historie (jak Apple, tak MS) je v tom, jak "vykradli" Xerox divizi digitálního výzkumu... Bez toho by byli tehdy v pérdeli všichni (myš, prostředí "oken" jako UI atd.) + MS ještě také takovým podfukem vyžrali CP/M (pokud se nepletu), a dobastlené to střelili IBMce jako DOS...
    ...dávná historie.

    A finanční infuze dával MS do Apple určitě tehdy nejednou (nejen za ten kodek).
    ROLAND
    ROLAND --- ---
    LOVE_DALI: Asi bychom se ještě hodně divily, kolik těch "gentlemanských" dohod mezi nimi bylo. Zajímavé by bylo porovnat počty soudních sporů u obou a kdo kolik nakonec zaplatil.
    LOVE_DALI
    LOVE_DALI --- ---
    ROLAND: Jj, ono se tom moc veřejně nemluvilo. Viděl bych to na takovovou Gentlemanskou dohodu :)
    ROLAND
    ROLAND --- ---
    LOVE_DALI: No já z x zdrojů, četl něco o momopoly. A jako i tak monopoly MS strašili hodně dlouho i po tom. O tom kdo co legálně/nelegálně užil, zkopírovat atd. To by byla hodně dlouhá diskuze. :)
    Kradly nebo "výhodně kupovali" a skupovali oba.
    A pravdu o tom vědí jen Gates, Jobs a jejich nejužší spolupracovníci a právnici. :)
    LOVE_DALI
    LOVE_DALI --- ---
    ROLAND: Nebýt MS tak Apple už by byl dávno minulostí. ne tak docela. On MS totiž tekrát musel zaplatit za kodek, kterej narvali bez dovolení Applu do svého produktu.
    To, že to přišlo za 5 12 je jasný :)
    ROLAND
    ROLAND --- ---
    NAVARA: Ale já nic neblokuji, ani částečně, jen tam kde to na těch stránkách jde tak odmítám cookies. Mám tedy jasně ublock v defaultním nastavení. Ale bez něj, by mi asi i jen třeba z youtube jeblo.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam