• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KOC256Windows - (Windows 7, 8, 10, 11, ...)
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    Zkoušel jsem to vydržet, ale Windows 11 je opravdu od doby Windows XP první verze Windows, u které jsem byl donucen nainstalovat si alternativní Shell. A to jsem byl i day-one uživatel Windows 8.
    Ten ořezaný Taskbar, kde nelze zobrazit ungrouped dlouhé taby pro aplikace, a nové kontextové menu, kde nic není, je zkrátka pro mě zabiják produktivity.
    Už dva týdny používám https://www.startallback.com/ a vše funguje tak jak má, mohu jen doporučit :)
    OTZ
    OTZ --- ---
    meh, peklo vypada jinak. treba kdyz tejden vymejslis skript na dalkovou odinstalaci v nouzaku a pak se ti to zasekne na prihlasovaci obrazovce takze k tomu stejne musis dojit a to heslo tam napsat rucne
    VITECH
    VITECH --- ---
    MAWERICK: uff, takže safe mod, command line a přejmenování a pak smazání. peklo.
    MAWERICK
    MAWERICK --- ---
    VITECH: tak na to saha nejaka servisa nebo bezici appka.
    zkus nastratovat widle v nouzaku a smazat to v tom
    SCHUNA
    SCHUNA --- ---
    VITECH: Tak moze tam byt zaveseny na tom foldri nejaky proces alebo servis, nepovedal si, aku dostavas chybovu hlasku. Mozno skusit v safe mode?
    VITECH
    VITECH --- ---
    SCHUNA: Právě že jsem, o to jde :-/
    VITECH
    VITECH --- ---
    Ahoj, našel by se tu prosím někdo, kdo by mi pohl, jak smazat WindowsApp folder z předchozí instalace?
    Situace - Reinstaloval jsem Windows 11 na svém laptopu na disku C a na disku D mi z minulé verze zůstal adresář WindowsApps ve kterém byly naistalovány pouze nějaké hry z GamePassu.
    Při reinstalaci hry z GamePassu ovšem nemohu instalovat na D – protože tam ten adresář již je a radí mi to abych ho nejprve smazal. Ovšem to nejde. Nemam oprávnění k tomu to udělat - nevim, co mi to oprávnění odepírá. Neřešil to tu někdo?
    OTZ
    OTZ --- ---
    tak to vypada, ze widle budou (nebo uz jsou) casem jenom vedlejsi produkt. asi nacase se preucit :)

    Microsoft details its next steps with Azure Space; adds Airbus as a partner | ZDNet
    https://www.zdnet.com/article/microsoft-details-its-next-steps-with-azure-space-adds-airbus-as-a-partner/
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    Stahujte
    Microsoft December 2021 Patch Tuesday: Zero-day exploited to spread Emotet malware | ZDNet
    https://www.zdnet.com/article/microsoft-december-2021-patch-tuesday-zero-day-exploited-to-spread-emotet-malware/
    PES
    PES --- ---
    LOVE_DALI: Tak tak... jinak tu námahu (ztrátu času) nikdo nezaplatí...
    LOVE_DALI
    LOVE_DALI --- ---
    LOPIK: Obnovit korporátní image a sebrat práva. :D
    Chceš něco, udělej si ticket :)
    LOPIK
    LOPIK --- ---
    PES: Taky předpokládám, ale v logu bylo těch adresářů co to nenajde asi 250 s úplně nesmyslnýma cestama ( typu windows/system32/config/???allusers??? /... ) - kdoví jak a kam všude tyhle zástupce nadělal, sám mi to neřekne..
    PES
    PES --- ---
    LOPIK: Odmapovat písmenka a \\ odkazy a pojede to :-) Mrzne to na síťový timeout (99% šance)
    LOPIK
    LOPIK --- ---
    Jen pro příklad, co znamená ta "svoboda" - máme tisíce uživatelů, ale jednomu jedinýmu se děje to, že počítač údajně na čtvt hodiny vytvrdne, když se připojí do VPN..
    Shodou okolností, si taky jako jeden z hodně mála vyprosil admina (a do telefonu tvrdí, že neví proč ho má a že ani vlastně neví, že ho má), hlavně že má plnou plochu nějakých baťáků, co si sám psal a odkazů s názvama "super ovládací panel" a písmenka od F: až někam k T: namapovaný bůhví kam.. Co s takovýma mám podle Ruthana asi dělat?
    Asi si s tím budu teda pro vlastní zábavu hodiny hrát, abych mu to pak stejně musel přehrát a pro změnu si hrát s instalací nějakých stoletých aplikací, co tam má jen on, jen protože on je taky takovej hračička, něco zkurvil a neví ani co..
    PES
    PES --- ---
    MAWERICK: Až na cenu toho backendu...
    OTZ
    OTZ --- ---
    jako jediny kde ma u nas user volnou ruku je browser a addons, tam at si nasere co chce, protoze to vratit je relativne jednoduchy, beztak je to jeho pracovni prostredi treba z 50% a jakoby virtual.

    jenze pak se ti vyskytnou pripady, kdy se po upgradu na novej stroj pan divi, ze ma invertovany weby, protoze na ten addon uplne zapomnel..legrace :))
    MAWERICK
    MAWERICK --- ---
    OVERWATCH: nekdo to pouzil chvili predemnou tak jsem se toho chytil :)
    ale jinak ano mas pravdu.
    Imho jedinej BYOD model kterej je funkcni je ze to mas jako terminal pro pristup k virtualu...


    PES: po pravde nejjednodussi jsou thinclienty pokud to jde :) tam mas vyreseny skoro vsechno a pokud nemusis byt mobilni tak je to skoro idelani reseni :) teda az na cenu toho backendu :D :D
    PES
    PES --- ---
    MAWERICK: Levnější určitě, stroj obnovíš z Image, data uživatelů se synchronizují nejčastěji z cloudu (OneDrive apod.), pošta v Exchange, popř. se obnoví poslední funkční záloha stroje (tam, kde se na to hraje) a dokonce odpadne i dlouhá obnova synchronizace těch dat (jen poslední rozdíly) a jede se dál...
    Navíc pokud možno unifikované železo dává šanci to obnovit i na náhradním stroji snadno a rychle...
    OVERWATCH
    OVERWATCH --- ---
    MAWERICK: Ja bych to ani nenazyval diktaturou. ;o) Proste je logicky, ze velka firma bude mit svoje standartizovany IT vybaveni, vcetne vlastni image aa pod. Vazne jsem zazil BYOD, kazdej mel jinej laptop, jiny OS a pak nadavali, ze jim nefunguje neco v Outlooku. Jenze jeden mel 2010 a druhej 2007. Opravovat to, bylo fakt nestesti. ;o)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam