• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KOC256Windows - (Windows 7, 8, 10, 11, ...)
    PES
    PES --- ---
    GIOMIKY: ATTRIB je starý z DOSu (na readonly, hidden, system, archive apod.), tj. částečný ekvivalent linuxového chmod
    Na práva z cmd (příkazového řádku) potřebuješ icacls (v dřívějších verzích Win jen cacls)...
    MAWERICK
    MAWERICK --- ---
    GIOMIKY: "jak se otáčí kličkou na okně?" "já nevím, já chovám tučňáky a ty je potřeba podrbat za levým uchem..."
    GIOMIKY
    GIOMIKY --- ---
    SDN33:
    Na Linuxu bych to resil prikazem chonw... neni neco takovyho ve windows?
    Equivalent of chmod to change file permissions in Windows - Super User
    https://superuser.com/questions/106181/equivalent-of-chmod-to-change-file-permissions-in-windows
    Nejaky prikaz attrib ... zkoumal bych tam.
    SDN33
    SDN33 --- ---
    Ahoj, úplně lama dotaz, ale nemůžu na to prostě přijít.

    Potřebuju druhému účtu na pc zakázat přístup k nějakým složkám. Účet je vytvořený, ale pokud chci nastavit oprávnění u složek, tak ho tam prostě nevidím. Ani po restartu. Nebo na to jdu úplně blbě?

    Díky.

    SCHUNA
    SCHUNA --- ---
    ENT: Ak to je enablement package na 21h2, tak to ti z 1909 nepojde.

    KB5003791: Update to Windows 10, version 21H2 by using an enablement package
    https://support.microsoft.com/en-au/topic/kb5003791-update-to-windows-10-version-21h2-by-using-an-enablement-package-8bc077be-18d7-4aac-81ce-6f6dad2cd384

    Najjednoduchsie bude asi fakt zobrat full iso 21h2 a zbehnut setup
    ROLAND
    ROLAND --- ---
    ENT: No jestli máš 1909 verzi buildu. Tak je už po životnosti a to může být ten problém. Pokud by si dělal novou instalaci, tak ti ji to nepovolí a řekne že musíš stáhnout aktuální build.
    Tak se to stalo i kdysi mě. Takže pokud neděláš pravidelné aktualizace a upgrady buildu, tak se asi přihodí tohle, že to nechce nainstalovat.

    Takže pak asi nejméně bolestivé řešení jak píše KOZZINA:? I když vůbec hledat scripty nebo muset používat Powershell je věc která mě sere. A že už nemohu ani používat image systému, právě kvůli těm životnostem jednotlivých verzí buildů.

    Taková klasická zmrdovina: https://docs.microsoft.com/cs-cz/lifecycle/products/windows-10-home-and-pro
    KOZZINA
    KOZZINA --- ---
    ENT: Resil sem tu po nastupu hromadu zanedbanejch Windows stanic, na konec jsem dosel k tomu, ze nez to takhle propatchovavat a porad resit podobne problemy, je lepsi stahnout posledni ISO Windows 10 a pres setup.exe pustit silent upgrade (setup.exe /auto upgrade /quiet /migratedrivers all /Compat IgnoreWarning /Telemetry Disable /ShowOOBE none). Za 30-60 minut je stanice opatchovana na posledni build.
    ENT
    ENT --- ---
    Tušíte, proč mi následující systém nenainstaluje tento patch? Dělám to přes Manage Engine Desktop central 10, včera to běželo třeba od 14:00 do půlnoci a nic, hlásí mi to neustále retry in progress. Všechny ostatní updaty mi to pobralo (cumulative update for Windows, etc.), akorát tenhle a ten samej, ale 21H1 mi to nechce nainstalovat.

    Patch Name : 21H2_x64.exe
    Patch Description: Feature Pack Update for Windows 10 (21H2) - November 2021 Update (x64)

    Operating System: Windows 10 Professional Edition (x64)
    Service Pack: Windows 10 Version 1909 (x64)

    Díky
    OTZ
    OTZ --- ---
    ..anebo starej dobrej kablik :))
    CNV
    CNV --- ---
    GURBON: Mám nějaký usb BT dongle, tak to zkusím s tím.
    GURBON
    GURBON --- ---
    CNV: z webu vyrobce:
    NAPROSTÁ VOLNOST BEZ DRÁTŮ
    Osvoboďte se od kabelů s vysílačem zvuku Creative BT-W3 (prodává se samostatně), díky kterému si vychutnáte kvalitní bezdrátový zvuk přes Bluetooth. Užívejte si bezdrátový poslech i na zařízeních bez podpory Bluetooth audia, jako jsou PS5™ a PS4™, nebo vylepšete svůj stávající Bluetooth zážitek na PC, počítači Mac nebo konzoli Nintendo Switch™ zásluhou prémiových kodeků aptX™.

    Vubec bych se nedivil, kdyby BT v tvym kompu nebyl kompatibilni / proste chteji aby sis koupil jejich enonuno bazmek.
    Nemas moznost zkusit to s jinym BT? Treba sluzebni notebook nebo takneco?
    OVERWATCH
    OVERWATCH --- ---
    CNV: Mas Bluetooth zarizeni ve sparovacim modu? Kamos mel podobny problem a zjistil jsem, ze Bluetooth pouze zapne a neprepne ho do sparovaciho modu.
    OTZ
    OTZ --- ---
    CNV: a v device manageru je neco videt?
    CNV
    CNV --- ---
    OTZ: Bohužel ne.
    OTZ
    OTZ --- ---
    CNV: a ovladac od creative na to existuje?
    CNV
    CNV --- ---
    KRYSPIN: Dobrý nápad, už našel to handsfree. Ale soundbar furt nic :/
    KRYSPIN
    KRYSPIN --- ---
    CNV: ovladače Bluetooth v PC. Aktualizovat na poslední verzi od výrobce desky (ne MS).
    CNV
    CNV --- ---
    Windows 10 nechtějí vidět některá bluetooth zařízení, hlavně zvuková. Bluetooth repro Bose je v pohodě. Teď jsem si koupila tenhle soundbar https://www.czc.cz/creative-stage-air-2-0-cerna/261046/produkt , nechce se připojit - dám ve Windows "přidat Bluetooth zařízení", začnou běhat tečky a nic. K mobilu a tabletu se připojí v pohodě. Totéž handsfree na mobil - k mobilu a tabletu ok, Windows ho nevidí. Nezáleží na vzdálenosti ani na tom, kolikrát to zkouším restartovat. Nenapadá vás, čím by to mohlo být? Bluetooth je interní na desce.
    ROLAND
    ROLAND --- ---
    ZBYNEK: Tak nakonec odpálení ovladačů a odebrání ze systému pomohlo, po restartu, už to jede jak má. Jsem rád že jsem nemusel reinstallovat celý systém.
    ROLAND
    ROLAND --- ---
    ZBYNEK: Musel jsem na pár hodin odpojit ze sítě, kvůli malování - s case jsem byl opatrný.
    A po zapnutí nehlásil se žádný problém.

    A update jsem si nevšiml, že by probíhal či proběhl v tomhle smyslu. Jako občas se mi hádá skype a discord s codek na desce a codek v druhých sluchátkách a spíše mi tam chce nacpat ty sluchátka s kodekem a mikrofonem. RX Creative tu jsem vyndal, protože nemíním x let čekat a nebo doufat kdy od verze Windows 1904 přestala fungovat a nové buildy problém zatím neodstranily, stejně tak jako creative a jejich ovladače. I když tohle spíš házím na vrub pošahaným Windows a jejich snaze kontrolovat a ovládat všechno.

    A jinak jako ano, poslední dobou počítač nějak zlobí, že nenabíhá obraz? Nebo nevím co se to přesně děje. Obvykle pomůže pak když odpojím od sítě. A naběhne mi klasika varování BIOS. Ale nějak netuším jestli deska, nebo grafárna nebo zdroj. Zdroj i deska je 2018. Zdroj má 10 let záruku a dimenzování má dostatečné. Karta je stará 980 nvidia. Ale nemyslím si že tohle by mohl být problém toho slabého výstupu. Protože zvuk jinak fungoval v pořádku.

    Jako ještě mohu zkusit, odpálit ovladače a znovu nainstalovat. Ale nejsem si jist jestli to něco zpraví. Ale asi to přeci jen zkusím. Jen doufám, že to nakonec neskončí dvou denní novou instalací systému. Ale pro jistotu si i aktualizuji ten instalátor aby mi to zase nehlásilo, že ho nemůžu použít protože je out of date a musím si stáhnout nový. Což je při instalaci také slušný oser.
    ZBYNEK
    ZBYNEK --- ---
    ROLAND: Zlobí po odpojení ze sítě? To by teoreticky nemělo mít na nic vliv... Neproběhl spíš nějakej update?

    Zkoušel jsi to vypnout a zapnout? :-)
    ROLAND
    ROLAND --- ---
    Netuší prosím někdo jak u audiokodeku na desce opravit sílu zvukového výstupu?
    Nějak se mi to při odpojení na delší dobu ze sítě a odpojení všech periferií rozjebalo a zvuk není dostatečně na předním výstupu na sluchátka dostatečně silný. Nechce se mi s tím pokus omyl laborovat.
    A nejsem si jist jestli by pomohlo odpálit ovladače a znovu je nainstalovat?
    Stačí že mi to rozjebalo Skype výstupy. Ale ty už jsem opravil, protože ty i jedou na kodeku co je v jiných sluchátkách.
    A znovu instalovat systém je to poslední co by se mi chtělo.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam