• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KOC256Windows - (Windows 7, 8, 10, 11, ...)
    KOZZINA
    KOZZINA --- ---
    OTZ: PS script co ti odebere vsechny Unknown (skryta) zarizeni.
    foreach ($Device in (Get-PnpDevice | Where-Object {$_.Status -eq "Unknown"})) {
        pnputil /remove-device $Device.InstanceId
    }
    pnputil /scan-devices
    OTZ
    OTZ --- ---
    ..spis jsem potaji doufal, ze se ty "obsolete device drivers" daji vyresit nejakou mazanou formuli pres cmd/ps :)
    OTZ
    OTZ --- ---
    LOPIK: jo tak, diky :) no vede me k tomu to, ze pri velky zatezi (40 tabu v chrome, stahovani pres extension co sezere treba 60% takze dohromady 95%, do toho te napadne otevrit si 100megovy PDF nebo HD video a prd ho, IRQ nebo kyho certa proste USB procesy/thready vyhazuje jako prvni) se ty disky pripojeny pres USB rady odpojujou, a jeste je kazdej pes jina ves (co do kapacity, stari, velikosti, stavu..), tak je radsi zkontroluju v jedny davce..ale nedelam to denne, spis ad hoc. a ano, v event vieweru se to pak hemzi chybama disku a kdyz je nejhur, odpojuje to i ethernet :D

    takze po vsem tom trapeni, rozcilovani a nekolika ztratach dat z celych disku (rozesrana MFT) je tohle prosta prevence :)

    sacuju to primarne na nejakou fakin zasrane skvelou uspornou CPU ficuru, C states uz jsem zakazal (a to bylo panecku laborovani, viz muj pribeh s USB zvukovkou), mozna by stalo za to zrusit i speedstep
    OTZ
    OTZ --- ---
    LOPIK: heh, kdyby jenom to :)) dej si zobrazit skryta zarizeni a zejmena v kategoriich [radice USB], [radice zvuku, videa a her], [svazky uloziste] a [zarizeni standardu HID] najdes spoustu polozek ke smazani. ono totiz co USB radic, co USB port, co USB hub a co USB periferie, to zaznam v patricny kategorii (napriklad jedna flashka krat strcena postupne do 5 portu = 5 polozek). a kdyz mas treba 3 root porty na ntb + 2 huby na dokine + 1 na monitoru a jeste 2 externi s ocaskem :) a zapojujes do toho poruznu zarizeni jak ti prijdou pod ruku, do portu co je zrovna volnej a nemas v tom system, vypada to treba takhle:

    a to uz proste uklid potrebuje

    LOPIK
    LOPIK --- ---
    K tomu checkdisku - online režim je na "živým" disku - na tom, z kterýho ti běží systém. Spotfix projede jen chyby co má v journalu (NTFS loguje operace se souborama), sdcleanup by měl vyčistit nepoužívaný security descriptory - třeba od souborů, který už neexistujou.

    Osobně nevím, co tě vede k tomu to pouštět nějak moc často na všem, jestli ti jde o nějakej pocit bezpečí, tak bych to pouštěl spíš v read only, bez toho /f . Neříkám, že to je nějak extra-nebezpečný, ale pouštět to třeba denně tak máš už celkem vysoký riziko, že toho spíš víc zkurvíš než spravíš. Windows mají nějakou základní periodickou kontrolu v sobě. Jestli se bojíš totálního selhání a o data, tak se spíš sem tam koukni do těch událostí, jestli tam nemáš moc často nějaký disk error hlášky, kterých si u sledování chkdsk ani moc nevšimneš..
    LOPIK
    LOPIK --- ---
    OTZ: U wat mate? To jako ve správci zařízení mačkáš delete u položek, co se ti tam nezdají? :) Ve správci zařízení máš prostě zařízení co máš v kompu, bordel ti tam udělají třeba zbytečně komplikovaný drivery atd., ale to nezachráníš tím, že to smažeš ze správce - buď ti to naskáče znovu, nebo to to zařízení prostě přestane fungovat..
    OTZ
    OTZ --- ---
    a mam jeste jednu zaludnou otazku pro skutecne znalce :)) jde udelat poradek ve spravci zar. nejak efektivneji, nez rucni mazani jedny polozky po druhy...?
    OTZ
    OTZ --- ---
    KOC256: ano, kaji se.. :D
    KOC256
    KOC256 --- ---
    OTZ: To “samozrejme” nefungovalo.
    OTZ
    OTZ --- ---
    nicmene, prisel jsem s dotazem, jak idelane nakonfigurovat chkdsk na non-sys partisny a vselijaky disky? (flashky, SD karta, HDD i SDD; int. na PCIe, vetsina ext. pres USB 2 i 3, 1x eSATA)? mam napsanej .bat na obcasnou hromadnou kontrolu:

    puvodne:
    chkdsk [volume]: /F

    ted:
    chkdsk [volume]: /X /offlinescanandfix

    ale to nevim jestli je ideal..? jakej je presne rozdil mezi tim "online" a "offline" rezimem?

    a tyhle dva prepinace jsou mi uplne zahadou:
    /spotfix
    /sdcleanup
    OTZ
    OTZ --- ---
    L4MA: profesionalni deformace, brm brm :)
    L4MA
    L4MA --- ---
    OTZ: odbornik mezi nami, bravo, ze nas to nenapadlo. :)
    OTZ
    OTZ --- ---
    L4MA: ale budes, kdyz to vypnes natvrdo :) idealne s baterii vybitou na 5-15%
    OTZ
    OTZ --- ---
    PES: s napovedou se to da..porad lepsi nez metoda pokus-omyl
    OTZ
    OTZ --- ---
    KOC256: samozrejme

    PES
    PES --- ---
    OTZ: to je fajn místo, kde se neznalý snadno utopí ;-)
    OTZ
    OTZ --- ---
    PES: jestli to jsou modely ze stejnyho rocniku (coz bych podle cisla i tipoval), tak budou mit cca stejny streva, v praci jsem takhle nalil image do stroje o dva roky novejsiho (dell optiplex tusim) a stacilo par kolecek aktualizaci.
    LOPIK
    LOPIK --- ---
    OTZ: Tak to přeju hodně štěstí každýmu, co tam bude chtít hledat zapojení kabelu.. Tím neříkám, že to tam není, ale zrovna novej adaptér najdeš stokrát rychleji opravdu přes panely nebo ten IP config.
    OTZ
    OTZ --- ---
    PES: ovl. panely budiz, ale prvni misto, kam se musis podivat, pokud nechces varit z vody, je event viewer - udalosti spravy.
    MARASAN
    MARASAN --- ---
    PES: asi je, ale ja Windows neinstaloval 20 let. Linux je bez kodu.
    PES
    PES --- ---
    Není lepší instalovat BEZ kódu a ten teprve doplnit během "grace period" nebo jak se tomu "testovacímu období" říká, až si člověk ověří, že instalace je OK?
    MARASAN
    MARASAN --- ---
    KOC256: zkusim. dik.
    KOC256
    KOC256 --- ---
    MARASAN:
    Zavolej na MS. Budou mit blbe otazky ale vetsinou si to nechaji vysvetlit...
    MARASAN
    MARASAN --- ---
    KOC256: to cislo mam - je klasicky na hologramu obalky s DVD. Jenze uz je (nejspis) registrovany jako pouzity.
    KOC256
    KOC256 --- ---
    MARASAN:
    A to reg cislo nebylo na fakture nebo nekde?
    MARASAN
    MARASAN --- ---
    Mam trochu problem s registraci Windows. Koupil jsem DVD s OEM instalci Win11, nainstalil do VirtualBoxu jako unattended install, tzn. nasazel veskery info a prisel k hotovymu. Problem byl, ze nejel Administrator; vytvorenej user nemel admin prava a nenasel jsem zpusob, jak je zaktivovat.

    Nu coz, smazal jsem tedy polofunkcni virtual a udelal novej a nainstaloval tentokrat normalne, abych mel Admina. Problem je, ze registracni klic uz neni platnej, protoze pouzitej skoncil v nenavratnu v prvnim ted uz smazanym virtualu. Co s tim muzu udelat?

    [ Windowsy nepouzivam/neinstaluju, pracuju normalne v linuxu. ]
    ROBIN_SNNS
    ROBIN_SNNS --- ---
    MICKK: Díky. Tohle byla dobrá zrada Palemoonu. Ten totiž zobrazuje assets jako busy a já stahovala přes tlačítko code.
    MICKK
    MICKK --- ---
    ROBIN_SNNS: tady https://github.com/tmxkn1/D-OS-Save-Editor/releases/tag/v1.6.0 si stáhni dole v assets
    alpha.preview.v1.6.zip , v tom je normální exe
    ROBIN_SNNS
    ROBIN_SNNS --- ---
    TOOMIX: Tož to je blbé. Tohle jsem ještě nikdy nedělala.
    VS22 jsem tedy nainstalovala, složku s programem v tom otevřela, ale když klepnu na zelený symbol "play" na záložce, aby to postavilo build dostanu chybovou hlášku.
    Releases · tmxkn1/D-OS-Save-Editor · GitHub
    https://github.com/tmxkn1/D-OS-Save-Editor/releases
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    ROBIN_SNNS: musíš si udělat vlastní build ve Visual Studiu
    ROBIN_SNNS
    ROBIN_SNNS --- ---
    Asi blbý dotaz, ale jak rozjedu program z githubu, když v něm není zkompilovaný exe soubor, ale jen .csproj?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam