• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KOC256Windows - (Windows 7, 8, 10, 11, ...)
    ROLAND
    ROLAND --- ---
    Ahoj, prosím o radu, nastal mi neočekávaný problém.
    Nevím jak je to možné, ale označil se mi jako systémový disk, disk který jsem měl na data. Při instalaci mi to přišlo divné. Ale klasika instaloval jsem na nvme co jsem měl jako systémový. Jenže teď po čisté instalaci W10 22H2 koukám jako tele na nové vrata a ten HDD prostě nevidím v nabídce přístupných disků.
    Lze se na ten disk dostat aniž bych přišel o data?
    JIMX
    JIMX --- ---
    IMOLOL: normalne jedno u rodicu a druhy u prarodicu :-)
    PES
    PES --- ---
    IMOLOL: ani to a ani to...
    IMOLOL
    IMOLOL --- ---
    PES: to hostuješ někde v datacentru, nebo v cloudu?
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    NAVARA: neřeš, dík :)
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    DRAGON: Krom toho, že tě to nejistí proti vyhoření / krádeži - zkoušel jsi ty data někdy obnovit, máš tam všechno co máš na tom D:? :)
    PES
    PES --- ---
    DRAGON: Jj, to já také, aktuálně 30TB RAID5 na dvou geografických místech, i když ještě bych snadno mohl přidat dalších asi 10TB na dvou dalších místech...
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    no rozumim vsem, ale ja nezalohuju na net, mam NASky :)
    PES
    PES --- ---
    DRAGON: kterému z těch slov nerozumíte?

    Zálohovat?
    Platit?
    Internet?

    ;-))))
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    NAVARA: what? :)
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    DRAGON: V nejhorším si ověříš, jestli jsi zálohoval nebo jen posílal nějaký nesmysly do internetu a platil za úložiště :)
    PES
    PES --- ---
    DRAGON: zatím nikdy mi nic z toho nesáhlo mimo C: (resp. mimo systémový disk)
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    PES: pravda, reset to factory default pomuze, to sem si neuvedomil, diky :)
    jen doufam, ze kdyz mam hlavni disk rozdeleny na 1TB C: a 1TB D: , tak mi to wipne jen to cecko, kde byl system a ne data na D: :)))
    PES
    PES --- ---
    DRAGON: Pochopitelně další (delší) variantou je po upgrade použít tu funkci Windows na obnovení továrního stavu.

    Někde pod Start - Nastavení (Settings) - Systém - Obnova (Recovery)

    Tam je ta funkce "Reset this PC", co se ještě pak ptá na zachování dat (lokálně/cloudově) a zda obnovit předinstalované aplikace.

    Ale touhle cestou jsem nikdy nešel.

    Každopádně bacha na případně zašifrované disky BitLockerem, nejlépe nejdřív odkódovat.
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    PES: aha, to me napadlo, ale nebyl sem si jistej jestli tim projde ten free upgrade. dikec
    PES
    PES --- ---
    DRAGON: Nejlepší je stáhnout si Windows Media Creator Tool pro Win11 a pustit tu instalaci z něj (ideálně si udělat to medium třeba na USB flash, nezabírá to pak místo na C:) a tam je v průběhu dotaz zda zachovat data a programy

    DRAGON
    DRAGON --- ---
    Ahoj, prosim, mam dotaz:

    mam windows 10. Rad bych tim legal free upgradem presel na windows 11, ale rad bych aby mi to nabidlo wipe C: a clean instalaci, jde to? nebo to jen provede upgrade?
    dekuju
    HAUSNUMERO
    HAUSNUMERO --- ---
    Potvrzuju nainstalované W10 na licenci W7 bez problémů. Ušetřil jsem kilo :)
    JOPS
    JOPS --- ---
    HAUSNUMERO: jde to v pohode, ja mam pocit, ze mi snad i proslo cislo z Windows Vista :D

    a v nejhorsim se da do 100Kc seriove cislo koupit
    PES
    PES --- ---
    OTZ: Nastavení - Usnadnění přístupu - Obrazovka - Zobrazovat oznámení po dobu (5 vteřin)

    Kratší nelze nastavit (ani v registrech HKEY_CURRENT_USER\Control Panel\Accessibility položka DWORD MessageDuration = 5 )
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam