• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KOC256Windows - (Windows 7, 8, 10, 11, ...)
    ROLAND
    ROLAND --- ---
    LOPIK: Pro jistotu dodám že od čisté instalace jsem zkoušel jen 2.
    ROLAND
    ROLAND --- ---
    LOPIK: Razerl Basilisk Esential, Basilisk X Hyperspeed, nějakou šmucku Speedlink Tyallo set a v dohledné době by mi na „zkoušení“ měla dorazit Basilisk V3. A můžu zkusit ještě pár dalších starších, jako nějkou laserovou od Asus, nebo myslím mám ještě pak nějkou od Gigabyte.
    LOPIK
    LOPIK --- ---
    ROLAND: Trapnej dotaz: jinou myš jsi zkoušel?
    ROLAND
    ROLAND --- ---
    Hoj,
    věděl by někdo, jak opravit poskakování rolovacího kolečka. Viz. video od 11 sekundy.
    A také že myš dělá jakoby dvojklik či více klik, ale má problém udržet stisknuté tlačítko. (myší to není)
    Velice pravděpodobně problém způsobil Androidí Emulátor, ten postupem času intenzitu problému násobí.
    Klasika developeři Blustacku to hází na Windows. Protože v té menší míře se to děje i po čistém odinstalování.
    Zkoušel jsem i odebrat z HW myš aby se obnovili ovladače, ale to nepomáhá. W10 jsou cca 2 měsíce po čisté instalaci. A znovu instalovat Windows, je fakt oser.

    Takže se domnívám, že zakopaný pes je někde nejspíše v Registrech. A nebo ještě něco s ovladači myši co mě nenapadlo že bych mohl zkusit udělat?

    2023 04 01 12 40 28
    https://youtu.be/DXs-_7CBjzo
    FRK_R23
    FRK_R23 --- ---
    KLEINZACH: Kouknu na to, dík :-)
    KLEINZACH
    KLEINZACH --- ---
    FRK_R23: v process exploreru ze sysinternals jde dohledat otevreny handly
    FRK_R23
    FRK_R23 --- ---
    Takovej lama dotaz. Když mi win nechtěj odpojit disk, jak zjistím co ho používá?
    CUKI
    CUKI --- ---
    W10 už jsem to tu řešil jednou. Nemůžu zapisovat na na nesystémové disky (USB, externí disk,..) protože nemám dostatečná oprávnění. Nemůžu formátovat dtto. I když se přepnu při kopírování jako admin, tak nemád dostatečná oprávění. Už jsem to řešil jednou a jinak než celodenním hrabáním v registrech jsem to nevyřešil. Teď je to tu znovu...

    Kdyby měl někdo páro co je špatně...

    Stejně tak mě zaskočilo že při ukládání dokumentu v Libre O. se mě to zeptalo jestli to chci uložit i když odstraním změny ostatních uživatelů. Ten dokument nikdo jiný neupravoval, na PC je pouze jediný uživatel, dokonce se ani nerestartoval/neodhlašoval...
    ROBIN_SNNS
    ROBIN_SNNS --- ---
    Další hřebík do rakve sedmiček:
    Valve Discontinuing Steam Support on Windows 7/8/8.1 as of 2024 | TechPowerUp
    https://www.techpowerup.com/306536/valve-discontinuing-steam-support-on-windows-7-8-8-1-as-of-2024
    BAT
    BAT --- ---
    PUSCHPULL: Nj, asi me Microsoft nema rad.
    Nemam cas to zkoumat, ale nic mi od tama stahnout nejde ani po vypnuti veskerych browser extensions.
    Nastesti se ukazalo, ze to nepotrebuju, neb se mi to uz nainstalovalo s necim jinym, a problem byl nakonec nekde uplne jinde, ne v tom ze by to chybelo.
    PUSCHPULL
    PUSCHPULL --- ---
    VC_redist.x64.exe (24 893 kB)
    PUSCHPULL
    PUSCHPULL --- ---
    BAT: mě to stahovat jde ...
    BAT
    BAT --- ---
    Ale ted koukam ze v programs and features mam "Microsoft Visual C++ 2015-2022 Redistributable" jako uz nainstalovany, tak... uff, tak to teda asi mam, ale proc nic nefunguje..
    asi je problem nekde jinde, nevermind
    BAT
    BAT --- ---
    PUSCHPULL: tam je prave ten link na aka.ms o kterem jsem psal.
    PUSCHPULL
    PUSCHPULL --- ---
    BAT: viz niže
    PUSCHPULL
    PUSCHPULL --- ---
    Odtud to nejde?
    Latest supported Visual C++ Redistributable downloads | Microsoft Learn
    https://learn.microsoft.com/en-us/cpp/windows/latest-supported-vc-redist?view=msvc-170#visual-studio-2015-2017-2019-and-2022
    BAT
    BAT --- ---
    Nevite jak stahnout Microsoft Visual C++ Redistributable for Visual Studio 2019?
    Oficialni link se tvari jako https://aka.ms/vs/17/release/vc_redist.x64.exe, kdyz ho zkusim otevrit tak se to presmeruje na nejakej fivnej generovanej link vedouci na download.visualstudio.microsoft.com, a tam to chcipne s nic nerikajicicm "Unable to connect".
    KLEINZACH
    KLEINZACH --- ---
    drobne varovani: Windows KB5023706 mi zpusobil cyklicky crash explorer.exe

    Faulting application name: explorer.exe, version: 10.0.22621.1344, time stamp: 0x7e4082a9
    Faulting module name: windowsudk.shellcommon.dll, version: 10.0.22621.1344, time stamp: 0x6538f553
    Exception code: 0xc0000005
    Fault offset: 0x000000000025bbb0
    Faulting process id: 0x0x5450
    Faulting application start time: 0x0x1D95CD8CDA3C640
    Faulting application path: C:\Windows\explorer.exe
    Faulting module path: C:\Windows\SYSTEM32\windowsudk.shellcommon.dll

    kdybyste nekdo slapnul do stejneho lejna, prikaz na uninstall je:

    wusa /uninstall /kb:5023706
    LOPIK
    LOPIK --- ---
    chkdsk jednotka /scan /r /v by neměl opravovat ale jen zkontrolovat. To -r ti projede fyzicky celej disk a najde vadný sektory, to -v by ti to mělo vypsat všechny soubory (na FAT disku, u NTFS to vypíše "cleanup messages"). I bez toho /v to ale myslím napíše, kde našel chyby, jestli nějaký.
    Log je na obrazovce, nebo pak v prohlížeči událostí
    PRAASHEK
    PRAASHEK --- ---
    FERRYH: já totiž potřebuju vědět, kterých souborů se to týká, abych mohl opravit ty konkrétní zvukové knihovny (obsahující možná miliony malých i velkých souborů), kterých se to týká. Pokud mi chkdsk soubory nechá zmizet, potažmo je hodí do rootu s příponou .chk, tak to je pro mě napiču řešení :)
    FERRYH
    FERRYH --- ---
    PRAASHEK: priznam se ze ja vzdy daval jen chkdsk /f -- pripadne pri kontrole sektoru disku pak /C
    ale mam dojem, ze kdyz das bez parametru jen chkdsk C: tak to bude jen kontrolovat, ne?
    PRAASHEK
    PRAASHEK --- ---
    LOPIK: okay, jsou to dva SATA NEsystémové 2TB SSD (skoro plné). Jaký parametr mám teda použít? Jsem z toho dost zmatený. Chci, aby ty chybné soubory vypsal v logu ale nepauzoval se, když na nějaký narazí ani se je nepokoušel opravit. Přijde mi, že tam snad tahle možnost není...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam